Nissan partnerem londýnského projektu elektromobility

Jan Horčík - 04 Červenec 2011

je projekt zavádění v . Gró projektu spočívá v budování . Těch je nyní v metropoli asi 400, plán je mít za další dva roky celkem 1300 nabíječek. Starosta Londýna aktuálně přivítal ve své flotile a těší se, že se automobilka stane významným partnerem města v oblasti elektromobility.   
elektromobil Nissan Leaf Londýn
foto: Nissan

se začíná v prosazovat čím dál tím víc. Nedávno debutoval na londýnském letišti Gatwick jakožto servisní vozidlo. Právě pro takový úkol se jako hodí velmi dobře.

Londýnský dopravní podnik aktuálně získal jeden vůz pro své vlastní potřeby. Jeho zaměstnanci tak budou moct sami okusit výhod, které pro elektrická auta zavádějí - nulových , volného , nebo právě dostupných dobíjecích stanic v rámci projektu Source London.

V Británii funguje dotace na elektromobily až ve výši 5000 liber. Navíc jsou tato výrazně zvýhodněna v běžném provozu, takže Britové už mají reálný důvod o jejich koupi přemýšlet.

Deník Independent upozorňuje, že zatímco před 10 lety jezdilo v celé Británii pouze 9000 nebo elektrických aut, dnes už je to 72 000. Z toho 17 000 jsou čisté elektromobily nebo .

V samotném Londýně je registrováno 16 729 hybridů a elektromobilů, z toho 2100 jsou elektromobily nebo plug-in hybridy. Přepodkládá se, že do roku 2020 by počet elektromobilů mohl v celé Británii vzrůst až k 600 000.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol