Nissan Micra DIG-S, skromný rychlík do města

Ivo Hradil - 23 Únor 2011

automobilka Nissan započala svou snahu šetřit životní prostředí mimo jiné vyvinutím svého úspěšného elektrického automobilu . Nyní pokračuje v započaté práci i na poli konvenčních motorů a přináší šetrný městský automobil Nissan Micra DIG-S, který z hlediska vyprodukovaných emisí poráží většinu své konkurence.   
2012 Nissan Micra DIG-S

Nová Micra je vybavena motorem s označením DIG-S, tedy zkratkou oznamující přímé vstřikování benzínu a použití kompresoru. Přeplňovaný tříválec s objemem 1.2 litru využívá Millerův cyklus při vysokém kompresním poměru (13:1) a tím motor získává vyšší účinnost spalování.

Motor je schopen dosáhnout výkonu 72 kW a točivého momentu 142 Nm, zatímco emise CO2 nepřesáhnou 95g/km. Micra se tak dostává pod onu magickou hranici 100 g/km , díky čemuž se na některých trzích může majitel těšit na daňové úlevy.

Uvedené emise jsou však závazné jen pro model vybavený manuální převodovkou s průměrnou spotřebou paliva 4,1 l/100 km. U verze s automatickou převodovkou se emise CO2 zvyšují až na 115 g/km.

Navzdory tomu, že byl tento automobil označený jako „městský“, dokážou obě verze dosáhnout rychlosti až 180 km/h.

„Ultra-nízké emise bez kompromisu, to přináší DIG-S a stanovuje tak nové standarty pro současnou generaci městských automobilů,“ řekl Pierre Loing, viceprezident produktové strategie a plánování u Nissanu.

Nový Nissan Micra DIG-S se začne prodávat od letošního léta a případní zájemci si jej mohou prohlédnout na blížícím se , kde má být poprvé představen veřejnosti.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Musi sa tankovat min 98 RON oktanovy benzin alebo si to s pomocou vyparneho tepla vystaci aj s 95 oktanovym ?

Obrázek uživatele Ivo Hradil

Více informací nebylo ještě zveřejněno, ale předpokládám, že odpovědi na všechny otázky přinese již brzy autosalon v Ženevě.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.