Nissan Leaf Nismo - speciální verze elektromobilu míří do výroby

Jan Horčík - 28 Leden 2013

Nissan představil speciální verzi elektromobilu Nissan Leaf pojmenovanou Nismo na autosalonu v Tokiu. Magazínu Autocar se od šéfa projektu Shoichiho Miyatani podařilo zjistit, že auto se skutečně bude vyrábět. Zatím ale jen pro japonský trh.auto elektromobil Nissan Leaf Nismo

Nissan Leaf Nismo - speciální závodní úpravu elektromobilu Leaf určená exkluzivně pro japonský trh
foto: Nissan

Elektromobil Nissan Leaf Nismo je speciálně aerodynamicky a esteticky upravené verze klasického Leafu (pochopitelně v tomto případě už jeho nové verze pro rok 2013). Nejedná se o žádné zvýšení výkonu elektromotoru nebo kapacity baterie.

Podle Miyatani se začne v Japonsku tato verze vyrábět během léta 2013. Je primárně inspirována speciální závodní verzí Nissan Leaf Nismo RC. Ta byla původně určena jako závodní auto pouze pro speciální příležitosti.

Zdá se ale, že řidiči o ní projevili – minimálně doma v Japonsku – zájem. Nissan si tak v malé sérii vyzkouší jak velký ten zájem je předtím, než případně rozhodne o exportu (resp. výrobě) i na dalších trzích.

Vzhledem k všeobecně nízkému zájmu o elektrická auta je ale uvedení speciální verze Leaf Nismo mimo Japonsko velmi nepravděpodobné.

autocar.co.uk
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Roman

Chtělo by to jen hustou síť dob. stanic. Možná potom by vzrostl zájem o elektromobily celkové. V každém případě na tom obrázku vypadá opravdu pěkně.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ja si myslím že hlavne by pomohlo zreálnenie ceny. Dobíjať sa to dá aj v noci zo zásuvky.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.