Nissan Leaf 2014: papírově vyšší dojezd

Jan Horčík - 09 Leden 2014

Z továrny ve městě Smyrna v americkém Tennessee začíná vyjíždět update elektromobilu Nissan Leaf pro rok 2014. Narozdíl od předchozího ročníku se žádné výrazné změny nedějí. Zajímavé je přečíslování dojezdu podle stadardu americké EPA.auto elektromobil 2014 Nissan Leaf update

Nissan Leaf pro rok 2014 vypadá prakticky úplně stejně jako verze pro rok 2013. Žádné velké novoty automobilka nepřipravila.
foto: Nissan

U amerických dealerů se elektromobil Nissan Leaf 2014 objeví už během tohoto nebo příštího týdne. Nově patří mezi standardní vybavení auta Nissan RerView monitor, díky čemuž se také zvýšila cena všech verzí o $180.

Elektromobil bude i nadále k dispozici ve třech verzích - základní S, střední SV a high-endové SL. Základní cena auta začíná na $28 980 před dotacemi (plus $850 za dodání vozu). Záruka na 24kWh baterii vyráběnou taktéž v továrně Smyrna je 8 let nebo 100 000 mil.

Co se týká papírového zvýšení dojezdu, jde o to, že Nissan zrušil vypustil softwarovou možnost nechat auto dobít pouze na 80 % kapacity. Díky tomu mohla americká organizace EPA (něco jako Ministerstvo životního prostředí) zvýšit svou oficiální známku dojezdu ze 76 mil na 84 mil.

Jinak je ale Nissan Leaf pro rok 2014 prakticky úplně stejné auto jako předchozí generace, se stejnými možnostmi. Uvidíme, s čím se Nissan vytasí příští rok. Čekáme, že půjde přeci jen o výraznější upgrade, protože na trh se mezitím dostane další výrazná konkurence a samotný Leaf už začne přeci jen pomalu zastarávat.

Zpět na HybridPřidat komentář

Vypustil do světa, nebo vypustil(zrušil) z vlastností? :)

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012, jen 1-f 3,6kW

Obrázek uživatele Jan Horčík

pravda, je tam jistá nejasnost, díky za upozornění: platí tedy "zrušil".

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak zůstala tam ta možnost nastavit si dobíjení na 80% nebo ne?
A co avizované nové odolnější chemické složení baterie? Zdá se že je ticho po pěšině... Ach jo.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nissan vypustil softwarovou možnost nechat auto dobít pouze na 80 % kapacity.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil