Nissan investuje 130 mil. eur v Barceloně, i do výroby elektromobilů

Jan Horčík - 21 Únor 2013

Nissan bude v továrně v () vyrábět osobní vůz, rozšíří výrobu jednotunových pick-upů a bude provádět montáž převodovek pro elektromobily. Výroba bude zahájena v červenci 2014. Barcelona zvítězila krátce poté, co došlo ke shodě s místní radou zaměstnanců ohledně nového návrhu ke konkurenceschopnosti.auto továrna Nissan Barcelona Španělsko

Nissan investuje 130 mil. eur v Barceloně, i do výroby elektromobilů
foto: Nissan

Díky novému modelu navýší barcelonský závod roční kapacitu o dalších 80 000 vozů a pomocí investice ve výši 110 milionů eur dojde k vytvoření 1000 přímých a 3000 nepřímých pracovních míst.

To povede k diverzifikaci výroby v barcelonském závodě, který byl doposud z velké míry závislý na lehkých užitkových vozech a vozech 4×4 – což jsou segmenty, které byly těžce zasažené ekonomickou krizí.

Převodovky pro elektromobily

Společnost Nissan do Barcelony navíc umístila výrobu 24 000 vozů, které navýší roční kapacitu jednotunových pick-upů, což je spojeno s investicí ve výši 14 milionů eur, a dále montáž převodovky pro elektromobily Nissan Leaf a Nissan eNV 200, s investicí ve výši 6 milionů eur.

Tyto investice, které tak v následujících letech dosáhnou více než 130 milionů eur, budou využity k modernizaci výrobních linek pro nový osobní vůz, k zavedení nových technologií nutných k podpoře výroby elektromobilů a k adaptaci dodavatelů na nové výrobní požadavky.

Tato suma navazuje na již dříve avizovanou investici ve výši 200 milionů eur určenou na produkci nového nákladního vozu v závodě Avila společnosti Nissan a výrobu druhého kompletně elektrického vozu v sortimentu značky Nissan, vozu e-NV200 v Barceloně.

Konkurenceschopný Nissan

Celková výše závazku jasně dokazuje, jak jsou pro společnost Nissan důležité výrobní provozy ve Španělsku, a potvrzuje zájem o plnění dohody o konkurenceschopnosti uzavřené s odbory, vládou a zaměstnanci.

Aktivity v barcelonském závodě mají předpoklady dosáhnout té největší konkurenceschopnosti a všestrannosti. Budou se zde vyrábět osobní vozy, vozy 4×4, lehké užitkové vozy a elektromobily, tedy široká paleta modelů, jejichž cílem je naplnit očekávání zákazníků.

Výkonný ředitel společnosti Nissan Motor Ibérica, Frank Torres, uvádí: „Jsem rád, že mohu touto cestou představit výhody dohody o konkurenceschopnosti, kterou jsme uzavřeli minulý týden a která otevřela dveře pro nové výrobní příležitosti. Teď je nejdůležitější, abychom tyto projekty dokázali úspěšně nastartovat a dostáli závazku konkurenceschopnosti. Pokud se nám to podaří, určitě se objeví nové příležitosti.”

A dodává: „V následujících letech pojede barcelonský závod na plný výkon s roční produkcí přes 200 000 vozů, ale zároveň si zachová potenciál pro zavedení nových modelů. Vzhledem k aktuální krizi se nejedná o skvělý výsledek pouze pro značku Nissan, ale i pro celý španělský průmysl.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol