Nissan chystá hybridní verzi následníka 370Z

Jan Horčík - 08 Prosinec 2014

Nissan vyvíjí hybridní verzi sporťáku 370Z je zpráva z května 2010. Od té doby uplynulo téměř pět let a mezitím se nic nestalo. Nyní se však stejné spekulace objevují znovu.auto Nissan 370Z sportovní auto sporťák

Bude se nový Nissan 370Z prodávat také jako hybrid
foto: Nissan

Jeden z nejznámějších japonských automobilových magazínů, Best Car, cituje insidera z automobilky Nissan, který říká, že inženýři pro novou generaci Zka skutečně uvažují o hybridním pohonu. Slovo "uvažují" je zde klíčové.

Protože zatímco Nissan uvažuje, konkurence už dávno taková auta prodává. Top Gear aktuálně prohlásil BMW i8 autem roku a hybridní supersporty jako McLaren P1 nebo fasnicují fanoušky po celém světě.

Současná generace malého sportovního vozu Nissan 370Z pomalu, ale jistě zastarává a s fanoušci očekávají jeho nástupce. Podle všeho bude nové auto dostupné s více než jednou motorizací a hybridní pohon by byl bezesporu zajímavou (a poptávanou) možností.

Nissan je světovým lídrem v oblasti elektromobilů. Jeho Nissan Leaf je nejprodávanějším elektromobilem na světě. Hybridy ani plug-in hybridy ale rozhodně jeho silnou stránkou nejsou. Nástupce 370Z by konečně mohl ukázat, že ani do tohoto ringu se Nissan nebojí vkročit.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

McLaren P1 - cena cca. 23 000 000 Kč
Porsche 918 Spyder - cena cca. 18 500 000 Kč
BMW i8 - cena cca. 3 440 000 Kč
Nissan 370Z - cena 911 000 Kč

Porovnáváte neporovnatelné.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil