Nissan chystá elektrické SUV

Jan Horčík - 10 Srpen 2012

Elektromobil Nissan Leaf je první elektrické auto, které bylo od začátku do konce plánováno jako elektromobil. Dnes už je jasné, že strategie Nissanu v oblasti elektromobility zahrnuje řadu dalších modelů. Jedním z nich bude nejspíš i SUV/CUV.auto elektromobil Nissan Hi-Cross

Studie hybridního SUV Nissan Hi-Cross na letošním autosalonu v Ženevě ukázala budoucí směřování automobilky v oblasti designu a pohonů. Sedmimístné auto je vybaveno 2l motorem s přímým vstřikování, elektromotorem a li-ion baterií. Přestavět tuhle studii na plně elektrické pohon se proto přímo nabízí.
foto: Nissan

Magazínu Green Car Reports se totiž podařilo přímo z australského zastoupení automobilky Nissan zjistit, že na letošním v Paříži bude přestavena studie plně elektrického SUV.

Nabízí se, aby vycházel z dřívejší studie Nissan Hi-Cross, kterou Nissan představil letos na . Zástupce australského Nissanu Jeff Fisher to nepřímo naznačil slovy “Hi-Cross bylo kompaktní SUV, X-Trail je kompaktní SUV, takže záběr si můžete vyvodit sami.”

Jakkoliv zní spojení “kompaktní SUV” téměř protikladně, Nissan jde nejspíš správnou cestou. Toyota aktuálně v začala prodávat plně elektrické SUV , které vyvinula ve spolupráci s Tesla Motors. A podle prvních recenzí, například té na Autobloggreenu, je svezení skutečný požitek.

Navíc, samotná automobilka Tesla Motors, vyrábějící dnes elektromobil Model S, chystá na stejném podvozku také Model X – plně elektrické SUV. Pro Nissan jde tedy po Leafu o velmi logický krok.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

"Elektromobil Nissan Leaf je první elektrické auto, které bylo od začátku do konce plánováno jako elektromobil."

predpokladam ze mate na mysli prvni auto z dilny Nissanu, jinak by to nedavalo moc smysl :) anebo se platu?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nepletete, pardon za poněkud kostrbatou formulaci!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obrázek uživatele Jolinar

Vporadku, me to jen trochu zaskocilo a zacal jsem uvazovat jak dlouho ho vlastne vyvijeli :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol