Nissan chce v Číně vyrábět až 50 000 elektromobilů Leaf ročně

Jan Horčík - 18 Březen 2013

Japonská automobilka Nissan možná v jihovýchodní čínské provincii Kuang-tung začne vyrábět elektromobily Nissan Leaf. Půjde o společnou investici s tamní automobilkou Dongfeng v hodnotě $322 mil.auto elektromobil Venucia E30 Nissan Dongfeng

Elektromobil Venucia e30, společný podnik automobilek Nissan a Dongfeng
foto: Nissan/Dongfeng

Nissan aktuálně spustil výrobu elektromobilů Leaf v (továrna Smyrna, Tennessee) a brzy také v Sunderlandu v Británii. Zároveň představil nové, levnější modely Leafu doma v Japonsku, v USA i v Evropě.

Ke třem továrnám vyrábějícím Leaf se nejspíš brzy přidá další, tentokrát v jihočínské provincii Kuang-tung. Zpočátku by měla vyrábět 10 000 elektromobilů ročně, od roku 2015 pak až 50 000.

Společnost Dongfeng Nissan Passenger Vehicle, společný podnik automobilek Nissan a Dongfeng, svůj první elektromobil Venucia e30 představil na místním autosalonu v listopadu 2012.

V podstatě je to jen přejmenovaný Nissan Leaf, jak je patrné z obrázku výše. Otázkou je, zda bude v Číně po takovém autě dostatečná poptávka? Ač se čínská vláda snaží masírovat poptávku masivními dotacemi, elektromobilů se stále prodává mizivé množství.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station