Neprůstřelný elektromobil Tesla Model S přežije i výbuch bomby

Jan Horčík - 15 Leden 2018

Na pancéřovaná auta v našich zeměpisných šiřkách naštěstí tak často nenarazíme. Někde se ale hodit můžou. Jistý obchodník ze Středního východu si objednal obrněný elektromobil Tesla Model S.auto elektromobil obrněný Tesla Model S P100D

První obrněný elektromobil Tesla Model S P100D
foto: Armormax

O konverzi elektromobilu Tesla Model S P100D na pancéřované auto se postarala společnost International Armoring Corporation (IAC). Ta působí už od roku 1993 a celkem už dodala přes 9000 aut.

Obrněný Model S dokáže podle šéfa firmy Marka Burtona zastavit kulky z automatické pušky. Zároveň si klient přál, aby si auto zachovalo původní vzhled i výkonové charakteristiky.

A za $72 500 a 650 hodin práce mu IAC přesně tohle dopřáli. Díky využití vlastního lehkého pancíře Armormax a balistického skla se hmotnost auta zvýšila pouze o 250 kg. Jedinou významnější funkční změnou na autě je to, že nelze otevírat okénka - jsou totiž 2" tlustá.

Díky zesílenému krytu podvozku by mělo auto ustát i výbuch bomby. Podle Burtona už má jeho firma dalších pět objednávek na přestavbu elektromobilů Model S na pancéřované auto.

Armormax
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele JIP

Ze střelných zbraní létají střely. Kulky má pes.

---

Můj článek o tom jak jsem navštívil Tesla Motors ;)

Obrázek uživatele Radovan

Možná šlo o jinotaj. Jakože zbraně jsou v tomto případě útočníkovi nanic, udělá s nimi kulové, tak z nich létají místo střel kulky :-)))

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 69 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 27 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Obrázek uživatele JIP

Aha :o) Povedené :-D

---

Můj článek o tom jak jsem navštívil Tesla Motors ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Výbuch bomby přežije, ponoření do vody však nepřežije - uvaří se.

Ty už si to evidentně testoval viď :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Jak vkládat odkazy bez registrace. Stačí vložit mezeru www. link.com
www.freeghosn.com #freeghosn

Myslíš, že na Středním východě bude pravděpodobnější, že po autě půjdou teroristi s vodním dělem místo zbraní? :-D

Asi prodává horké zboží a bojí se o kejhák.

Obrázek uživatele Joe

Jo jo , láduje v Pákistánu blondýnám do kufru 9 kilo pudru v dárkovém balení a vozí je na letiště ...:-'

---

Fotovoltická elektrárna 9 kw -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů CircontrolBUS2BUSAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil