Neprůstřelný elektromobil Tesla Model S přežije i výbuch bomby

Jan Horčík - 15 Leden 2018

Na pancéřovaná auta v našich zeměpisných šiřkách naštěstí tak často nenarazíme. Někde se ale hodit můžou. Jistý obchodník ze Středního východu si objednal obrněný elektromobil Tesla Model S.auto elektromobil obrněný Tesla Model S P100D

První obrněný elektromobil Tesla Model S P100D
foto: Armormax

O konverzi elektromobilu Tesla Model S P100D na pancéřované auto se postarala společnost International Armoring Corporation (IAC). Ta působí už od roku 1993 a celkem už dodala přes 9000 aut.

Obrněný Model S dokáže podle šéfa firmy Marka Burtona zastavit kulky z automatické pušky. Zároveň si klient přál, aby si auto zachovalo původní vzhled i výkonové charakteristiky.

A za $72 500 a 650 hodin práce mu IAC přesně tohle dopřáli. Díky využití vlastního lehkého pancíře Armormax a balistického skla se hmotnost auta zvýšila pouze o 250 kg. Jedinou významnější funkční změnou na autě je to, že nelze otevírat okénka - jsou totiž 2" tlustá.

Díky zesílenému krytu podvozku by mělo auto ustát i výbuch bomby. Podle Burtona už má jeho firma dalších pět objednávek na přestavbu elektromobilů Model S na pancéřované auto.

Armormax
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele JIP

Ze střelných zbraní létají střely. Kulky má pes.

---

Můj článek o tom jak jsem navštívil Tesla Motors ;)

Obrázek uživatele Radovan

Možná šlo o jinotaj. Jakože zbraně jsou v tomto případě útočníkovi nanic, udělá s nimi kulové, tak z nich létají místo střel kulky :-)))

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele JIP

Aha :o) Povedené :-D

---

Můj článek o tom jak jsem navštívil Tesla Motors ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Výbuch bomby přežije, ponoření do vody však nepřežije - uvaří se.

Obrázek uživatele Kuk

Ty už si to evidentně testoval viď :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Myslíš, že na Středním východě bude pravděpodobnější, že po autě půjdou teroristi s vodním dělem místo zbraní? :-D

Asi prodává horké zboží a bojí se o kejhák.

Obrázek uživatele Joe

Jo jo , láduje v Pákistánu blondýnám do kufru 9 kilo pudru v dárkovém balení a vozí je na letiště ...:-'

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil