Nejlevnější havarijní pojištění najdete na internetu. Sjednání online se vyplatí

placená inzerce - 03 Leden 2020

Všichni řidiči musejí mít samozřejmě povinně pojištění vozidla, kterému se říká povinné ručení. To ostatně plyne už z jeho názvu. Stále více motoristů se však začíná zajímat také o havarijní pojištění, které tady není pouze pro případ havárie. Není přitom pravdou, že tento druh pojištění má smysl sjednávat pouze u nových vozů.

Stále více motoristů se však začíná zajímat také o havarijní pojištění, které tady není pouze pro případ havárie. Není přitom pravdou, že tento druh pojištění má smysl sjednávat pouze u nových vozů.
foto: Impression Media

Ochrana nejen při dopravní nehodě

Je úplně jedno, zda máte vůz nový nebo starší. V obou případech jeho poškození může znamenat značné výdaje. Nemusí se přitom jednat pouze o poškození vozu při nehodě z vaší viny, kdy vám opravu povinné ručení samozřejmě nezaplatí, ale může se jednat také o poškození vozidla plynoucí z řady jiných situací. Typicky může jít o:

  • Poškození vozidla přírodními živly
  • Poškození vozu jako následek vandalismu
  • Krádež vozidla

Jak je z výčtu zřejmé, havarijní pojistka je tak rozhodně zajímavý druh pojištění, které se neomezuje pouze na dopravní nehody, jak by mohl název mylně zavádět. Havarijní pojištění neboli "havarijko", by si měl sjednat každý motorista, který chce mít jistotu v případě výše uvedených a dalších pojistných událostí.

Jedná se totiž o situace, které nedokážeme ovlivnit, a tak bychom se proti nim měli chránit pojištěním. Nebudete tak muset vysoké náklady při takových událostech hradit ze své kapsy.

Havarijní pojištění není drahé

Mezi další významný argument, proč se vyplatí si tento druh pojištění sjednat, jednoznačně patří jeho cena. Obecně vás vyjde levněji než povinné ručení, případně můžete u některých pojišťoven získat také slevu, pokud již máte sjednánu smlouvu o povinném ručení.

Kumulace různých pojištění u jedné pojišťovny zpravidla přináší výhody. Určitě tak nad tímto pojištěním pouvažujte, protože navýšení ročních nákladů na provoz vozidla je v porovnání s ostatními výdaji vcelku zanedbatelné. Zanedbatelné naopak není, že získáte s tímto pojištěním klidný spánek.

Jednoduché sjednání přes internet

Mezi naprosto nejvýhodnější variantu sjednání havarijního pojištění patří bezpochyby sjednání prostřednictvím internetu. Nemusíte nikam chodit a ušetříte si tak spoustu času a peněz, které můžete využít jinak.

Před samotným sjednáním jakéhokoliv druhu pojištění je však důležité si porovnat aktuální nabídky na trhu. Porovnat havarijní pojištění online vám pomohou srovnávače či jinak také kalkulačky, webové portály, které se zabývají nalezením nejvýhodnější pojistky.

Jednotlivé nabídky pojišťoven si můžete vedle sebe porovnat a rozhodnout se, která vám nejvíce vyhovuje. Dívejte se na parametry pojištění, kdy mezi ty nejzásadnější patří zejména:

  • Výše pojistného krytí
  • Rozsah pojištění

Je důležité připomenout, že tato srovnání jsou zcela nezávazná. Můžete si nechat vypočítat pojistku přesně na míru, dle vašich požadavků a teprve následně se rozhodnout, zda je nabídka pro vás zajímavá nebo nikoliv. Srovnání je samozřejmě zcela bezplatné a zvládnete jej během pár minut.

Nezapomeňte na povinné ručení

Zatímco havarijní pojistka je dobrovolná, v případě povinného ručení to samozřejmě neplatí. Není už načase sjednat si nové? Pokud se vám nelíbí cena, kterou vám navrhla stávající pojišťovna, můžete si díky zmiňovaným srovnávačům porovnat samozřejmě také ceny povinného ručení.

Pokud využijete třeba portál www.povin.cz a podíváte se, co aktuálně pojišťovny nabízejí, možná i v tomto případě získáte lepší nabídku, než je vaše stávající. A nemusí se přitom jednat pouze o nižší cenu, ale také třeba lepší parametry pojistné smlouvy.

Ta vám potom v případě pojistné události je schopna poskytnout lepší ochranu, což se pak může ukázat jako rozhodující. Vždy je to tedy o tom, najít rovnováhu mezi cenou a nabízenými parametry a službami.

placená inzerce
Zpět na HybridPřidat komentář

Také jsem si nechal havarijní pojištění srovnat přes internet a tento krok se mi rozhodně vyplatil. Moje pojištovna mi totiž nabízela pojistku o dost dražší, takže hledání napříč konkurencí bylo fajn.

Nejblbejsi srovnavaci weby jsou ty, kde musite zadat kontaktni udaje a az pak se snad neco dozvite. Takovy ja ignoruju, nechci mit dalsich par let telefonni teror.

Zrovna dnes jsem dělal revizi smluv a za stejných podmínek jsem ušetřil neskutečných 40% !!! Dva roky jsem je nechal to po malých krůčcích zvedat a až teď si udělal průzkum a ono to jde... :)

---

FVE 7,23kW, ZERO SR MY2018, TM3LR 2021, TMY čekatel


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol