Název Toyota Auris končí, nová auta na jednotném podvozku se budou globálně jmenovat Corolla

redakce - 28 Srpen 2018

Toyota začne namísto stávajícího označení Auris používat název Corolla, který ponesou celosvětově všechny kompaktní hatchbacky, sedany a kombi nové generace. Jejich evropská premiéra je naplánována na počátek roku 2019.auto Toyota Auris Corolla Hybrid

Přejmenování modelu souvisí s přechodem modelu Corolla na novou podvozkovou architekturu TNGA (Toyota New Global Architecture), která nahradí tři různé doposud používané platformy.
foto: Toyota

Výhody nejmodernější hybridní technologie budou k dispozici všem třem karosářským provedením Corolly. Ta je celosvětově nejprodávanějším automobilovým modelem, pro nějž se od uvedení v roce 1966 rozhodlo už přes 45 milionů zákazníků.

Označení Corolla nyní ponesou celosvětově všechny hatchbacky, sedany a kombi segmentu C (nižší střední třída), které budou stavět na celosvětové pověsti nejprodávanějšího modelu v automobilové historii. Po uvedení modelu Toyota Corolla nové generace počátkem roku 2019 se označení Auris již nebude používat.

„Filozofie návrhu a konstrukce TNGA dodává nové generaci našich kompaktních modelů zbrusu nový rozměr. Kromě kvality, odolnosti a spolehlivosti, kterými je Corolla proslulá, přináší více emocí, po kterých naši zákazníci volají, jako jsou např. výrazný design, kultivovaný interiér, atraktivní jízdní dynamika a výkonné, nicméně hospodárné hybridní pohony,“ vysvětluje Dr. Johan van Zyl, prezident a generální ředitel Toyota Motor Europe.

„K opětovnému zavedení názvu Corolla pro naše kompaktní hatchbacky a kombi bychom těžko našli příhodnější okamžik než uvedení modelu nové generace.“ Nová Corolla Touring Sports se představí ve světové premiéře na autosalonu v Paříži po boku kratšího hatchbacku, v obou případech s hybridním pohonem.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

konci auris avensis...

Corolla BEV asi nebude. Tak nic, dobrou noc. Koyota.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě by spíš zajímalo, proč to po nějakou dobu nazývali Auris a ne Corolla? Že by tomu autu nevěřili a nechtěli si kazit nejprodávanější značku?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ono stejně nést několik desítek let název Corolla je hlavně pro to, aby se mohli chlubit největší prodejností daného modelu. Ale srovnejte Corollu 1. model a současnou. Ani žárovka tam nebude pasovat, vše (mimo možná pár šroubků a matiček) je jiné. A platí to i u jiných automobilek.

Na rozdíl třeba od Golfu, kde všechno pasuje napříč generacema, že?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

U Golfu taky nic nepasuje. Ale vždyť tam píšu, že to platí i pro jiné automobilky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je jedno, že je to úplně jiné auto. Zákazník ví, že předchozí auto tohoto jména bylo spolehlivé a že spadalo do určitého segmentu velikosti a výkonu. O to u značky jde. To, že je to úplně jiné auto je jedno. A první Auris se od předchozí Corolly liší minimálně, tak proč to byl Auris. A proč naopak dávali tohle jméno Corolle Verso, což je úplně jiné auto?

Pokud mě paměť neklame, tak název Corolla měl úplně skončit a nahradit jí Auris, jenže to se nestalo.

Obrázek uživatele ozana

Myšlenkovým pochodům marketingu a žen nelze rozumět.

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil