Další přerušení výroby Voltu, i přes rekordní prodeje

Ivo Hradil - 31 Srpen 2012

Automobilka General Motors očekává prolomení dosavadního rekordu prodeje svého Chevrolet Volt. Srpnová čísla totiž vypovídají o 2 500 prodaných kusech, což představuje zhruba desetiprocentní zvýšení. Dosud nejlepší výsledek byl dosažený letos v dubnu, kdy se prodalo 2 289 vozů Chevrolet Volt.Chevrolet Volt

V loňském roce prodeje Chevroletu Volt nesplnily očekávání. Letos to bude, zdá se, mnohem lepší.
foto: chevrolet.com

Optimistické výsledky přicházejí pár dní po prosáknutí neoficiálních informací o přerušení výroby Chevroletu Volt v továrně v . Plánovaná odstávka by měla trvat asi čtyři týdny a měla by proběhnout někdy na přelomu měsíců září a října.

Ovšem toto již druhé přerušení výroby Voltu není zapříčiněno jeho nízkými prodeji, jak tomu bylo začátkem letošního roku. Tehdy došlo k odstávce z důvodu dostatečných skladových zásob, které čítaly 6 319 . Takové množství automobilů Volt postačí logistickému centru k zásobování prodejců po dobu asi 154 dní.

Naproti tomu cílem druhého plánovaného přerušení výroby v Detroitu má za cíl připravit podnik na výrobu nového sedanu Impala, který má na trh dorazit v roce 2014.

Od počátku letošního roku společnost prodala přes 13 000 vozů Chevrolet Volt. To znamená zvýšení prodeje o více než 270 % v porovnání se stejným obdobím v roce 2011. Asi jedna třetina prodejů přitom připadá na stát Kalifornii, kde mohou řidiči využívat k jízdě i tzv. carpool pruhy, tedy jízdní pruhy určené pro policii, MHD , vozy ambulance nebo pro automobily s více pasažéry.

Chevrolet Voltfoto: chevrolet.com

„Jsme svědky vzrůstajícího tempa prodeje , a to zejména na klíčových trzích v Kalifornii, Michiganu, Illinois a na Floridě. Zároveň ovšem pozorujeme růst zájmu o Volt i na dalších trzích. Chce to ale ještě čas, abychom se propracovali do povědomí zákazníků,“ řekl mluvčí General Motors, Michelle Malcho.

Chevrolet Volt se v prodává za cenu začínající na částce 39 145 amerických dolarů. Každý zákazník si však od této ceny může odečíst vládní dotaci ve výši 7 500 USD.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil