Nahá krása - elektromotorka Mission R

Jan Horčík - 26 Leden 2011

, mladá americká společnost vyvíjející , se nebojí ukázat co je "uvnitř". Svou představila už před časem. Teď odhalila některé unikátní inovace a designové postupy, které při jejím návrhu využila.   
elektromorka Mission R nahá

galerie: Mission R
Mission R Mission R Mission R

Mission R je elektrický svými rozměry odpovídající klasickému benzinovému s objemem 600 ccm. Do těchto rozměrů konstruktéři Mission Motors vměstnali pohonný systém MissionEVT o výkonu 141 koní a 14kWh baterii.

Aby něčeho takového bylo možné dosáhnout, najmula firma světoznámého konstruktéra Jamese Parkera. Ten podle vlastních slov při návrhu nové elektrické motorky zkombinoval tři základní designové elementy: komponenty, geometrie a "balíčky" ("packages").

Geometrie jsou prostorové vztahy, rozměry a cesty pohybu jednotlivých součástí. "Balíčky" jsou pak prostory do kterých se musí komponenty a geometrie přesně vejít. To znamená, že sem spadají pojmy jako ergonomie, naklápění, aerodynamika.

Parker upozorňuje, že při návrhu elektromotorky musí být geometrie i balíčky v podstatě totožné s klasickou . Zásadně odlišné jsou však komponenty. Je proto nutné celou motorku zásadně a znovu od začátku promyslet.

ridemission.com
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hledam investora nebo spolecnika pro projekt elektro motorky. 605365851


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?