Moneta jako první firma v ČR přejde kompletně na elektromobily

redakce - 20 Listopad 2017

MONETA Money Bank se jako první společnost v České republice oficiálně rozhodla, že do pěti let bude provozovat služební vozy výhradně na elektrický pohon. MONETA Money Bank ve spolupráci s partnery rovněž intenzivně zkoumá možnosti, jak v blízkosti svých více než 230 poboček po celé České republice instalovat veřejně dostupné dobíjecí stanice.

MONETA Money Bank ve spolupráci s partnery rovněž intenzivně zkoumá možnosti, jak v blízkosti svých více než 230 poboček po celé České republice instalovat veřejně dostupné dobíjecí stanice.
foto: MONETA Money Bank

Banka v první fázi objednala 150 elektromobilů Volkswagen e-Golf, což z ní během krátké doby učiní největšího provozovatele vozů na elektrický pohon na českém trhu. Do konce letošního roku MONETA Money Bank převezme 15 těchto elektromobilů, do dvou let jich bude firemní flotila čítat více než dvě stě.

„Přechodem z uhlíkatých paliv na elektrický pohon u všech našich firemních automobilů usilujeme o snížení naší karbonové stopy. Zodpovědné chování vůči životnímu prostředí je pro nás stejně důležité jako naše ambice stát se digitálním šampionem českého bankovního trhu,“ řekl Tomáš Spurný, generální ředitel MONETA Money Bank.

Převod firemního vozového parku na elektromobily bude probíhat v postupných krocích, s přihlédnutím 
k délce leasingových smluv u stávajících vozů MONETA Money Bank.

Z důvodu lepšího pokrytí dobíjecími stanicemi odstartuje obměna nejprve v Praze. U výměny vozů v regionech bude společnost postupovat s ohledem na dostupnost veřejné infrastruktury pro dobíjení.

Banka očekává, že v roce 2018 převezme každý měsíc dvacítku nových elektromobilů, toto číslo záleží především na produkčních kapacitách výrobce.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím, že je rozumné upozornit kartičkou za stěračem, ale nějaké další akce nemají smysl. Naštvaný majitel spalovacího auta pak příště zastaví právě na dobíjecím místě, aby si vylil zlost. A to myslím nikdo nechce, to není přece smysl celé akce.

Mám obavu, že ani kartička za stěračem nemá smysl.

Včera ráno jsem přijel do Jihlavy a začal jsem nabíjet na nabíječce E.ONu. Najednou vedle mě přistála baba s čmoudem a stoupla si na místo pro EV, přestože místo úplně vlevo u popelnic bylo volné. Záměrně píšu "baba" a čmoud", protože už mi došla trpělivost.

Říkám ji: Paní, vy máte elektromobil?
Ona na to: Ne, proč?
Já: Stojíte na místě vyhrazeném pro elektromobily.
Ona: To není vyhrazené, to je jen vyznačené.
Já: Co byste tomu řekla, kdybyste chtěla na benzínce natankovat a někdo by vám zablokoval místo, takže byste nenatankovala???
Čuměla jak p*** a zmizela v obchodě.

Prostě jinak než zákazovými značkami to nepůjde.

---

Hyundai Kona 64kWh, 9.900 km
Nissan Leaf 40kWh, 35.200 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to by me zajimalo jak to maji osefovane, ze jejich lidi nepotrebujou jezdit zadne delsi trasy? On ten golf najede spolehlive kolik, 150km?

Obrázek uživatele Alien5

230 - 280 km

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Treba v zime, na dalnici?

Obrázek uživatele Alien5

V zime na dalnici pri 110 km dojez bude tak 200 + -.
Starej golf dal v zime max 110 km.

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Co se týká elektromobility, tak ať jde celá Moneta, čili bývalá GE Money k čertu!!!

Když jsem si v r.2014 chtěl vzít úvěr na EV přes GE Auto (6,4% p.a., RPSN 7,2%, nic lepšího nebylo), bylo mi řečeno, že "GE Money elektromobily nefinancuje". A když jsem se ptal proč, tak jsem z nich nakonec po velkém naléhání vyrazil vyjádření, že podle GE Money "elektromobil je po 3 letech neprodejný"!!!!!!!! (a tedy pokud bych nesplácel, tak odebráním a následným prodejem elektromobilu by neuspokojili svou pohledávku). Tak jsem musel jít jinam. Paradoxem je, že mi pak x-krát nabízeli pod různými záminkami půjčky, úvěry a refinancování, že se z toho mohli doslova pos... Tak jsem je vždycky s patřičným komentářem odmítl - hovory se nahrávají, takže doufám, že si to poslechli. Nakonec jsem u nich zrušil i účet a všechny karty. Vždycky mě točila jedna věc: každá banka vám nabídne půjčku nebo úvěr nikoli když to potřebujete vy jako klient, ale když to potřebuje banka. A to si můžou (velice slušně řečeno) "narvat do špic"!

No a teď slavná Moneta "objevila Ameriku" v podobě elektromobilů. Ať se jdou vycpat!

---

Hyundai Kona 64kWh, 9.900 km
Nissan Leaf 40kWh, 35.200 km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na druhou stranu, pokud se tím autem za ten úvěr ručí a taky záleží na akontaci, ktterou jste měl dávat, tam mají pravdu.
Propad ceny u současné generace elektromobilů je první roky drastický, což je zase dobrá zpráva pro kupce co toužej po mírně ojetém el. autě za dobrou cenu.

U hybridního auta jsem naopak u čsob dostal výhodný úrok 2,9% loni. Elektrický jsem raději kupoval za hotové, neuměl bych si představit to řešit úverem, byl problém to vůbec pojistit i přihlásit a to byl dovoz ze Švýcarska který je u aut jako EU.

Ale dneska už je jiná doba, dnes by Vám to prošlo normálně.

Jestli mají, resp. měli u GE Money Auto pravdu, o tom bych si dovolil pochybovat. Evidentně si nezmapovali situaci a plácli něco, co je napadlo u kafe mezi 2. a 3.koláčkem někde na poradě. Jinak by takový nesmysl nemohli plácnout. Viz zájem o ojetiny EV, který byl i v té době.
EDIT: A byl to údajně pokyn až z ústředí GE ve Velké Británii, takže žádná "hra na malém českém rybníčku".

Co se týká ČSOB, možná jsem přispěl i já se svou "troškou do mlýna", tedy tím, že jsem své zkušenosti se sjednáváním úvěru poskytl vedení Auto In, které se tomu docela dost divilo. Už tehdy byli schopni garantovat zpětný odkup EV atd. Zřejmě i toto byl jeden z momentů, na základě kterých zahájili jednání právě s ČSOB.

A jinak co se týká Monety, o které byl článek, resp. jejího předchůdce GE Money, znáte "teorii chcíplé myši"? Taháte ze sklenice nakládané okurky, pochutnáváte si... ovšem jen do té doby, než vytáhnete chcíplou myš. Pak letí okurky všechny do odpadu a už si je nedáte. No a místo Monety si tam klidně můžete dosadit i Cetelem, resp. Hello bank, resp. celý BNP Paribas, to jsou podobní paznehti, dál od nich.

---

Hyundai Kona 64kWh, 9.900 km
Nissan Leaf 40kWh, 35.200 km

Obrázek uživatele Josef

Ten propad mi nepřijde nijak obrovský. V USA je docela velký, ale tady v EU se to zase tak nepropadá.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Víte jak se ve smradlavým městě pražským efektně odstavují autopopelnice z provozu?

tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/kradeze-katalyzatoru-nam-nici-auta-vime-jak-se-branit.html

policie.cz/clanek/kradeze-katalyzatoru-709847.aspx

Moneta +1

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak proto mi v autosalonu řekli, že na e-golfy je čekací doba více než rok... To už si raději počkám na e-golfa s 50 kWh.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Hradci Králové je to s parkováním spalováků na dobíjecích místech obdobné. Jinak věřím, že Moneta nebude jedinou vlaštovkou a že firem pouze s elmobily bude rychle přibývat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tato zpráva vypadá famózně, gratulace ke změně myšlení. Nicméně ta změna nebude jednoduchá, alespoň soudě podle toho co jsem zažil tento víkend v nákupních centrech na černém mostě a Chodově. PRE disponuje na CCM celkem 10 stojany na mennekes a když jsem k jedné čtveřici s čísly 5-8 dorazil, tak zde stály 2 POUZE hybridní Toyoty, jejichž arogantní majitelé se zřejmě mylně domnívají, že jejich vozy, které nemají PLUG IN hybridní systém, můžou bez problémů zabírat vyhrazená místa nám elektromobilistům. Když jsem se jednoho řidiče, který zrovna odcházel od svého Aurisu zeptal, jestli mu nevadí, že jsou zde místa pro elektromobily nebo pro Plug-in hybridy, tak mi arogantně řekl, že on je eko a vůbec ho to nezajímá. S podobným jednáním jsem se nesetkal poprvé a paradoxně to vždy bylo u řidičů Toyot - takže Eko Toyotáři, běžte do prdele. Hybridní systém, který ujede tak max 2 km a stejně potřebuje fosilní palivo dle mého soudu úplně eko není. Ten druhý zaparkoval tak, že zabral další 2 místa, tudíž jsem jel k čezu u nedalekého McDonalda a na tam stál jeden Nissan Leaf a samozřejmě další "buran" s fábií, který naštěstí odjížděl, ale na mé adekvátní dotazy neměl logické vysvětlení a též by zasloužil pár pohlavků, no nakonec tedy odjel a já se mohl nabíjet. Poté jsem přejel na centrum Chodov do nové podzemní garáže, kde jsou v každém patře po 3 stojanech od PRE a situace byla ještě horší, všechny vyhrazená místa pro dobíjení obsazena vozidly napříč značkami, BMW, Peugeot a dodávka od Citroenu - všechny samozřejmě pouze naftové nebo benzínové. Možná by nebylo šoatné zavést stejně vysoké pokuty jako když stojíte na místě pro invalidy - 5000 Kč. Třeba by tam potom mohlo být i místo pro nás, kteří se dobíjet opravdu pogtřebují. Nebo máme hromadně zajet na klasické čerpací stanice, zaparkovat zde své vozy a jít na 5 hodin pryč, to by se asi potom
čertili jinak. Elektrice zdar a Monetě ještě jednou díky za rozumné uvažování.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

vypouštět ventilky!! je to nicka proti vylágrovaným katalyzátorům ;)

policie.cz/clanek/kradeze-katalyzatoru-709847.aspx

PS: objednávky přijímá kterákoli služebna policie anebo hotline 112 ;)

Tak jako ve filmu Slavnosti sněženek: "Vypustil jste nám naše duše". :-D

---

Hyundai Kona 64kWh, 9.900 km
Nissan Leaf 40kWh, 35.200 km

Na Černém Mostě u Mekáče normálně natvrdo obsazeno tak, že i s delším Mennekesem jsem to nedal. Kolega normálně vyvolával lidi v Mekáči. Nebudu se dále vyjadřovat. Kdyby měli v autě desetilitrovou nádrž a někdo jim ještě bránil v tankování ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pro tyto případy mám 7 m mennekes, který v pohodě dosáhne na stojan a mohu dotyčného zablokovat

Obrázek uživatele Radovan

To je klasická ignorace, když na to není zákon. To jsou titíž, co donedávna stávali i na invalidech a s oblibou parkují na místech pro rodiny s dětmi s kočárky. Obvykle se silnými spalovacími auty, diagnoza Pasat, SUV Audi, VW, občas Mercedes atp.. OC to neřeší, aby neprudily zákazníky.
V OC Nová Karolina Ostrava to nakonec řešili přenosnými plůtky, které si my elektromobilisté musíme otvírat. Nicméně pokud tam někdo stál a blokováno bylo vše, dalo se ho hezky bloknout, pokud měl člověk dost dlouhý kabel a nabíjet. Pak musel shánět ochranku on, aby vyvolala mne, že potřebuje odjet. Na hrubý pytel....

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Josef

Stěžujte si majiteli, který může volat policii a nechat je odtáhnout.

Na základě jakého porušení paragrafu zákona o silničním provozu by je policie měla nechat odtáhnout?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

na základě zákona o katalyzátorech pražských ;)

policie.cz/clanek/kradeze-katalyzatoru-709847.aspx

tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/kradeze-katalyzatoru-nam-nici-auta-vime-jak-se-branit.html

PS: Víte jak ochránit svůj pražský katalyzátor? Podpořit elektromobilitu !! Všechno špatný k něčemu dobrý :)))

Trollení dobrý...
Teď ještě k věci prosím...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tys snad nečetl kolik katalyzátorů za 2 až 3.000 ve výkupu na Platinu+Paladium+Rhodium po Práglu mizí??

prazsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/kradeze-katalyzatoru-prinesly-milionovou-skodu-20161206.html

"čím mín katalyzátorů tím víc nasraných, čím mín autopopelnic tím víc elektromobilů" A postavíme další tunel ikdyž centru zas tak nepomůže ale nevadí, postavíme další :))))

youtube.com/watch?v=7GHju0wmgoQ

Podle me je nakupaku uplne jedno s cim zakaznik prijel. Odtah ze soukromeho pozemku je problem, museli by to zaplatit a prisli by o zakaznika (a nejspis i vsechny jeho zname, negativni reklama se siri rychle)...

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Kuk

Jo takže majitelé elektroaut nejsou zákazníci? No to je ale blbost. :)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Tak především policie či MP nenechá odtáhnout auto, které neporušuje žádný paragraf zákona o silničním provozu... (Je to smutný, ale je to tak)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To by ses divil jak z majitele srší blesky když má najednou lichou trubku z prdelekáry ;))

policie.cz/SCRIPT/ViewImage.aspx?id=753534&docname=1-Katalyzatory.jpg

Jak tvoje poznámka souvisí s tím, že PČR či MP neodtáhne auto jen tak z plezíru?

Jinak prášky sis vzal? Asi ne, viď?

Ty v tomhle "anonymovi" necitis Honiska na sto honu? ;)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

prioritou je informovat fosilní póvl pražský o možnostech ztráty katalyzátoru na drahý kovy. souvislost si domysli trénuj fantazii. Víš co, čím míň autopopelnic, tím víc parkovacího místa u dobíječky :)

Tak to asi informuješ na špatným místě, borče...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už jsem to řešil několikrát, ale bohužel to tak nefunguje, navíc odtahovka do podzemních garáží opravdu nezajede a městská policie s botičkama se od toho distancuje, takže jediný opravdu reálný postih je z praxe tak maximálně vypustit dotyčnému všechny duše. Je to smutné, ale je to tak.

Obrázek uživatele Josef

No nejlepší je koupit pořádný řetěz na zámek a když se něco takového stane, tak milému parkujícímu zamknout kolo s milou kartičkou o tom, že parkuje kde nemá, a ať zavolá na vaše uvedené číslo, že možná přijdete, až budete mít čas.

No, pokud to budete aplikovat, tak se těšte na člověka, co si to nenechá líbit. On svým parkováním neporušil žádný paragraf zákona o silničním provozu a Vy mu neoprávněně (nejste PČR, MP či někdo další, kdo může ze zákona zasáhnout do práv ostatních bráněním vozidlu v další jízdě) bráníte v užívání soukomého majetku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

on svým jednáním porušil tolik pravidel o soužití na planetě Zemi že oproti katalysmatický trubce v prdeli jsou dušičky svatý ;)))

policie.cz/SCRIPT/ViewImage.aspx?id=753534&docname=1-Katalyzatory.jpg

V PRAZÉÉÉÉ SE ŽIJE BLAZÉÉÉÉ :) Obzvlášt majitelům SUV pod který se snadno leze ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

i taková samolepka na čelním skle "potěší":
parkujujakpica.cz/samolepky

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

samolepka na čelním skle s skrytá kamera "potěší" kdejakého youtubera :)
nejezdibezkatalyzatoru.cz/samolepky

policie.cz/SCRIPT/ViewImage.aspx?id=753534&docname=1-Katalyzatory.jpg

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý nápad! Budu aplikovat na elektromobily parkující mimo vyhrazená místa!

Obrázek uživatele PaRi

Představ si EV stojící na benzínce a blokující jeden stojan. To je to samé.

Takže těžce sloupnutelná nálepka přes čelní sklo: TAKY TI NEPARKUJI U STOJANU NA BENZÍNCE.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (11000 km)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vážený pane, asi jste to nepochopil. Nabíjecí místo není to samé jako parkovací místo. Jak uvedl Josef, tak elektromobil může parkovat na běžných místech a pouze v případě potřeby nabíjení jsou pro něj vyhrazená tato místa, která někteří "inteligenti" blokují. Mimochodem např Tesla ve své síti Supercharger postihuje finančně majitele, kteří se zde již nabili a blokují místo dalším, kteří chtějí čerpat energii. Takže elektromobil parkuje všude jako klasický spalovák, pouze neblokuje místo u čerpacích stanic na fosilní paliva u stojanů ostatním řidičům. Asi tak

Je naprosto irelevantní tady v ČR, zda Tesla postihuje majitele Tesel, co parkují na SC. To je smluvní vztah mezi majitelem auta a Teslou. Pokud zaparkuje (u nás) majitel spalováku na SC, tak Tesla mu nenaúčtuje vůbec nic.
Bohužel u nás parkování spalováku na místě vyhrazeném pro EV neporušuje zákon o silničním provozu, takže nemůžete ani nic po takovém majiteli vymáhat.
Snad se to někdy v budoucnosti změní.

Obrázek uživatele Josef

Aplikujte jak chcete :-) Elektromobily mohou parkovat kde chtějí, je to normální automobil.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Stacilo by se chovat ohleduplne. Mate mozna pravdu ze se parkovanim na nabijecim miste neporusuje zakon ale podle me je to zpupnost. Uvedomte si ze pro majitele EV je nutnost obcas nabit. Bohuzel pro dost Cechu je toto zpupne chopvani priznacne. Kdyby jsme se k sobe chovali ohleduplneji, zilo by se nam vsem hned lip.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Spalováky také, žádné vyhrazené parkování pro elektromobily zákon nezná...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Milý pane, byl jsem to dnes řešit na policii a od nového roku můžete dostat stejnou pokutu jako za parkování na invalidovi, tzn 5000 Kč, klidně si tam parkujte a mějte na paměti, že Vás to bude stát docela dost peněz a při opakovaném jevu si najděte nejbližší prodejnu kol, neboť Vám seberou řidičák.

Můžete být konkrétní? Nezaznamenal jsem žádnou novelu zákona o silničním provozu k 1.1.2018, která by se týkala vyhrazených míst pro EV.
Můžete ke svému tvrzení přiložit nějaký ověřitelný zdroj? Pokud by to tak bylo, tak je to skvělá zpráva...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kdo zaparkuje s normálním spalovákem před nabíječkou pro EV auta je evidentně zlý člověk ..a takové lidi matka příroda NEPOTŘEBUJE, čím dříve vám to docvakne tím lépe

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co milej zlatej nechápeš na rozdílu pojmů "nabíjecí místo elektromobilu" versus "parkovací místo"? to parkovací místo není omezeno (jako Ty) pouze na rakovinosračky.

Z pohledu zákona je to to samé jako "vyhrazené místo pro maminky s kočárky". Je to jen o slušnosti, není to ale vymahatelné jako třeba invalida.

Obrázek uživatele Josef

Ovšem tato místa jsou zpravidla na soukromém pozemku, kde si každý může určit pravidla, jaká chce.

Nemůžete. Aby to bylo vymahatelné, tak se stále musíte pohybovat v rámci platných zákonů. Pokud provozujete veřejně přístupnou účelovou komunikaci, tak tam platí zákon o silničním provozu v jehož mantinelech se musí řídit i majitel, co se týše osazování dopravního značení.

V Olomouci u OC Haná běžně volám městskou policii a ta to řeší pokud stihne přijet včas. A rozdávají se opravdu pokuty a body

---

ecotaxiolomouc.cz

Tak to opravdu mohou. Ale jen do té doby, než narazí na znalého motoristu a ten je pošle do příslušných míst.
Vyhrazené místo pro EV je (bohužel) na stejné úrovni jako vyhrazené místo pro maminky s kočárky.

Podle mě existuje i v rámci současné legislativy řešení, které je v souladu se silničním zákonem a tedy i vymahatelné. Stačilo by ke každému nabíjecímu místu umístit značku B 28 Zákaz zastavení (nebo B 29 Zákaz stání) a pod ni dodatkovou tabulku E 13 s nápisem "Mimo elektromobily". Jenže pokud je to na soukromém pozemku, jakým jsou např., parkoviště u supermarketů, tak by jejich vlastník napřed musel hlavně chtít takovou značku instalovat a pak samozřejmě bdít nad jejím dodržováním, třebas i za cenu přivolání policie.

Další variantou jsou uzamykatelné zábrany. Nedávno jsem byl na elektrárně Mělník a tam to funguje. Od té doby, co tam jsou zábrany, tak přestože je parkoviště nabité k prasknutí, tak na místech pro EV nikdo jiný nestojí. Prostě jak se říká "na hrubý pytel hrubá záplata". Samozřejmě je to zase o tom, že především musí chtít ten, komu patří pozemek a kdo určuje pravidla, která tam platí.

---

Hyundai Kona 64kWh, 9.900 km
Nissan Leaf 40kWh, 35.200 km

Ad 1 odst. - Jo, to je zajímavý řešení. V tuto chvíli mne nenapadá, že by tohle řešení mělo nějakou díru. Zkusím to probrat se šéfem dopravky, zda je toto řešení neprůstřelné a hlavně vymahatelné.

Ad 2 odst. - Doufám, že to neuvidím moc často, to je spíše překážka k elektromobilitě. Nemám chuť shánět nějaký klíč u nějakýho vrátnýho, abych mohl nabíjet. Snad tyhle řešení se nebudou moc rozšiřovat.

Obrázek uživatele Josef

Zrovna u Mělníka je to bez problémů, i3 tam zaparkuje mezi ty zábrany u nabíječky.

Obrázek uživatele Alien5

Jo ja s golfem se tam take vesel :) tesla uz ne :D

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Já s Leafem taky. Tesla si může zajít pro klíček na vrátnici, která je kousek odsud. Právě proto, že je to kousek od vchodu, tak ta nabíjecí místa byla věčně obsazena spalováky, takže museli přistoupit k radikálnímu řešení.
Jiná situace ovšem je, když někde u supermarketu udělají nabíjecí místo někde na opačném konci parkoviště jak bývá zvykem. Ale i tak bych se raději prošel, než se s někým dohadovat.

---

Hyundai Kona 64kWh, 9.900 km
Nissan Leaf 40kWh, 35.200 km

Obrázek uživatele Michelin

V nasi zemi plne buranu (nekteri nam tady casto prispivaji, ve vyzivnych diskuzich) to je bohuzel opravdu velmi casty nesvar.
Co na to zastupci asociace pro elektromobilitu? Co takhle zalobovat na prislusnem ministerstvu aby se takoveto jednani postihovalo opravdu tvrdsim zpusobem?

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Obrázek uživatele Radovan

Je to přesně o tom buranství. Viz výše. Kupodivu nikoho z nich nenapadne zaparkovat před plničkou plynu nebo na benzínce u stojanu a odejít pryč. Jenže to jsou samostatné stavby mimo obchodní centra, tak asi proto. Ale debilita je nekonečná, protože na Vystrkově se pitomečci sházejí za účelem diskotéky se spalováky. A bude to tak do první krvavé konfrontace. Pak s tím začnou odpovědní - EON - za pomoci policie něco dělat.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Na vlastne oci som videl ako policajti zablokovali ice taxikara parkujuceho na SC-BA, pockali 10 minut a ked prisiel k autu zaplatil.

Tak možná na Slovensku jste už dál než my tady v Čechách. U nás to zatím není nijak vymahatelný...

V ramci ferovosti bych zminil i elektro burana (odkaz na jednotlive prispevky u vicestrankovych komentaru nefunguje, hledejte "ohradnik"), co se tu "chlubil", ze mu v globusu nekolikrat zakazali se pripojit na 400V zasuvku a pokazde to ignoroval a znovu se pripojil.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Radovan

Našel jsem si to. Ochranka mu to vypojila. Žádný zákaz tam nebyl a zásuvka volně přístupná. Stanovisko Globusu ale není obsaženo.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Tak to že tam není zákaz neznamená, že může krást elektřinu. Na veřejném záchodě v OC také není zákaz natáčení vlastních barelů vodou pro domácí potřebu a nikdo to nedělá.
Pokud si to Globus nepřeje, tak normální člověk by měl jejich stanovisko respektovat. Tečka.

Chce si to holt také zamést před vlastním prahem, než tu budeme ukazovat na ty ostatní...

Nevim, jestli je to v tomhle vlaknu (dal jsem hledat prispevky s globus a odpojil), ale nekde pribeh zacinal tim, ze se ochranky zeptal, jestli se muze pripojit a odpoved byla "ne".

Ad "vyhrazena" mista - urcite jsem nevidel vsechno, ale zatim jsem nevidel dobijeci misto v nakupaku, kde by bylo explicitne napsano, ze je JEN pro elektromobily (nerikam, ze to neexistuje). A troufnu si hadat, ze i nakupaky to berou jako "misto s bonusem", ne "misto, ktere bude vetsinu casu nevyuzite"

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Ono je úplně jedno, jak to místo označí, když to má stejnou právní váhu jako vyhrazené místo pro maminky s kočárkem.

Obrázek uživatele Anonym123

myslím si, že tu (vlákno) ide o zásadné nepochopenie veci - nabíjacie miesto nie je parkovacie, rovnako ako miesto pri čerpacomstojane, vysavači, kompresore.
dalo by sa hovoriť o zastavení, nie státí, vystúpenie, nastúpenie, naloženie, vyloženie nákladu na dobu potrebnú ...
lenže vo vlákne je iks spravodlivých.

Obrázek uživatele Kuk

Neurvalé chování jako vypouštění ventilků či olepování cizých aut, bude mít za následek akorát chování zub za zub a oko za oko. Násilí plodí násilí a hodně těžko se to zastavuje. Výsledek bude negativní tak jako tak. A to ke přesně to co elektromobilta nepotřebuje. Bych doporučil maximálně vkládat za stěrač chytře, asertivně a vtipně napsanou předtištěnou kartičku s upozorněním na nevhodné parkování a vysvětlení situace. Pokud bude kartička téměr identického vzhledu jako je policejní pokuta, tak to může mít i dobrý psychologický účinek. Zvlášti když do kolonky ručně vyplníte SPZ majitele :))) V zahraničí je možné si takové kartičky stáhnout a vytisknout. Radši bych volil pozitivní trolení, buranství bych přenechal protistraně, určitě k němu nebude mít daleko, protože bude chtít zaplašit svůj pocit provinění :)

Zde je inspirační anti ICEhole kit
https://www.etsy.com/listing/517275683/ev-etiquette-kit-electric-vehicle

Taky bych doporučil vytvořit českou verzi verějné ICEhole skupiny na FB, kam by jste mohli postovat fotky svejch "úlovků" s blokovači. Časem by to mohlo sloužit jako solidní argumentační materiál pro jednání s úřadama, majitelama pozemků a nabíječek, pro média, zákonodárce atd., když tam budou stohy fotek blokovačů.
A vy zapšklouši co nenávidíte sociální sítě aspoň konečně zjistíte jakej to může bejt dobrej nástroj. ;D

A Erych si může udělat skupinu se zlejma elektrofanatikama aby mu to nepřišlo tak líto :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?