Mitsubishi představilo závodní elektromobil i-MiEV Evolution

Jan Horčík - 21 Květen 2012

V červnu se pojede další ročník závodů do vrchu Pike’s Peak International. A Mitsubishi bude na místě se svým novým závodním elektromobilem i-MiEV Evolution. Už dříve se stejného závodu zúčastnil např. elektromobil Nissan Leaf.auto elektromobil závodní elektromobil Mitsubishi i MiEV Evolution

Závodní elektromobil Mitsubishi i MiEV Evolution se brzy představí ve skutečném závodě
foto: Mitsubishi

Mitsubishi i-MiEV Evolution využívá stejný motor, baterii a další klíčové komponenty jako běžný sériový elektromobil i MiEV. Závodní verze však byla vyvinuta ve spolupráci s 20 dalšími společnostmi, např. výrobcem baterií GS Yuasa, Enkei či Advics.

Mitsubishi jasně říká, že veškeré poznatky nabyté v průběhu soutěže i při dalším nasazení závodní verze elektromobilu využije při vývoji budoucích generací sériové verze svých elektrických aut. Narozdíl od běžného iMiEV je závodní verze Evolution vybavena pohonem všechy čtyř kol díky dvěma elektromotorům na zadní nápravě.

Specifikace:

D x Š x V (mm): 4341 x 1900 x 1339
Posádka: 1
Pohon: čtyřkolka
Počet motorů: 3 (1 vpředu, 2 vzadu)
Max. výkon (kW): 240 (80 kW x 3)
Kapacita baterie (kWh): 35
Šasi: speciálně navržený trubkový rám
Kapota: uhlíková vlákna
Pneumatiky: 245/40R18

Kromě verze Evolution pojede v závodě ale také mírně upravená sériová verze Mitsubishi i. Tento se začal prodávat ve vybraných státech USA v listopadu 2011. V celých Státech bude v prodeji během června 2012. Od prosince 2011 je v prodeji také v .

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.