Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid: v Japonsku jde na odbyt

Jan Horčík - 04 Březen 2013

Je tomu teprve měsíc co šel doma v Japonsku do prodeje nový plug-in hybrid Mitsubishi PHEV. Během 24. až 31. ledna se Mitsubishi podařilo prodat 506 kusů. Pro Mitsubishi šlo tedy o 5. nejlépe prodávané auto.auto Mitsubishi Outlander PHEV plug-in hybrid

Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid: v Japonsku jde na odbyt, v Nizozemsku také. Mitsubishi tentokrát uhodilo hřebíček na hlavičku
foto: Mitsubishi

O Mitsubishi Outlander plug-in hybrid je doma v Japonsku nebezpečně vysoký zájem. Pokud by se podařilo udržet stejnou kadenci i v průběhu celého února, znamenalo by to prodeje na úrovni 2000 vozů za měsíc.

Podrobnosti o těchto prodejích však zatím automobilka Mitsubishi nezveřejnila. Podle některých blogů to ale vypadá, že zájem ani v únoru a dalších týdnech neupadal. Mnoho těch, kdo si auto předobjednali jej totiž dostali právě až minulý měsíc.

Zvýšený zájem o nové SUV do zásuvky je údajně vidět také v Nizozemsku. Některé blogy dokonce reportují, že dealeři mají pro rok 2013 téměř vyprodáno a pokud si Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid dnes objednáte, dostanete ho nejdříve v listopadu.

V Nizozemsku je dnes údajně už 2500 předobjednávek s tím, že Mitsubishi dodá do země první auta teprve v červenci. Automobilka je samozřejmě odhodlána vyrobit tolik Mitsubishi Outlander PHEV a tak rychle, jak to jen půjde, aby uspokojila poptávku.

Což nebude jednoduché. Mitsubishi hodlá rozšířit dostupnost svého nového super-oblíbeného PHEV do celé Evropy, ale také , Indonésie, Filipíny, Nový Zéland, Austrálie, Kanady. Na některé z těchto trhu se sice dostane až v roce 2014, i tak se dá očekávat zvýšený zájem.

Je to celkově velmi dobrá zpráva pro i pro automobilku Tesla Motors, která na rok 2014 připravuje své plně elektrické SUV Tesla Model X. Je vidět, že v i segmentu sportovně-užitkových vozů mají zákazníci chuť na něco nového a nebojí se za to utrácet peníze.

Zpět na HybridPřidat komentář

To auto je tak škaredé, až je pěkné... :-)) nevíte někdo, kdy se začne prodávat u nás? Myslím hybridní verzi.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mitsubishi-motors.cz/modely/outlander-phev/outlander-phev-predstaveni.xhtml

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

drobny preklep: která na rok 204 připravuje ... predpokladam, ze 2014. Inak cool clanok, tesim sa az tieto auta pridu do strednej europy. :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Napraveno, díky za upozornění.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil