Mitsubishi Outlander PHEV byl v roce 2020 nejprodávanějším plug-in hybridním SUV na evropském trhu

Jan Horčík - 03 Březen 2021

V roce 2020 se v Evropě prodalo celkem 26 673 vozů Mitsubishi Outlander PHEV, čímž se stal druhým nejprodávanějším plug-in hybridem napříč všemi automobilovými segmenty.Dvě palubní zásuvky o výkonu až 1500 W mohou energií z trakční baterie napájet elektronická zařízení a spotřebiče při pobytu venku a poslouží též jako spolehlivý zdroj elektřiny v nouzových situacích. Jelikož si OUTLANDER PHEV dokáže produkovat vlastní elektřinu, po úplném nabití a natankování může přes instalaci V2H (Vehicle-to-Home) zajistit dost energie pro typickou domácnost po dobu až 10 dnů.

Dvě palubní zásuvky o výkonu až 1500 W mohou energií z trakční baterie napájet elektronická zařízení a spotřebiče při pobytu venku a poslouží též jako spolehlivý zdroj elektřiny v nouzových situacích. Jelikož si OUTLANDER PHEV dokáže produkovat vlastní elektřinu, po úplném nabití a natankování může přes instalaci V2H (Vehicle-to-Home) zajistit dost energie pro typickou domácnost po dobu až 10 dnů.
foto: Mitsubishi

Mitsubishi Outlander PHEV byl uveden na trh v roce 2013 a dnes se prodává ve více než 60 zemích; v prosinci 2020 dosáhly úhrnné celosvětové prodeje tohoto modelu 270 tisíc vozů. Auto je možné standardně používat jako elektromobil, který se při cestování na delší vzdálenosti chová jako hybridní vozidlo, kdy majitel využívá spalovací motor bez starostí s nabíjením.

Pohon 4WD na bázi dvou elektromotorů v kombinaci se systémem S-AWC (Super-All Wheel Control) zprostředkuje bezpečnou ovladatelnost bez ohledu na klimatické podmínky nebo stav vozovky. Vysloužilé baterie Mitsubishi zpětně využívá ve vlastní továrně.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

off
Ve Španělsku začnou vyrábět elektřinu z pomerančů. Z tuny prej získaj 50 kWh.
https://pozitivni-zpravy.cz/elektrina-co-ma-stavu-spanelska-sevilla-ji-vyrobi-z-prezralych-pomerancu/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Já se nedivím...akorát na můj vkus je to už dost obstarožní auto a je to na něm znát...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil