Ministerstvo průmyslu a obchodu zkouší elektromobil Škoda Octavia

Jan Horčík - 22 Listopad 2012

Ministerstvo průmyslu a obchodu je již druhým vládním úřadem , který používá vůz Octavia . Jedna Octavia s elektrickým pohonem je již několik týdnů ve službách Ministerstva životního prostředí. Obě instituce využívají vozy převážně pro služební jízdy.auto elektromobil Škoda Octavia Green E Line ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Petr Pečenka (na snímku vpravo), ředitel ŠKODA AUTO Česká republika, předává klíče od vozidla Petru Očkovi, vrchnímu řediteli sekce fondů EU při Ministerstvu průmyslu a obchodu.
foto: Škoda Auto

Aktuálně přitom u různých partnerů Škoda Auto jezdí celkem deset modelů Octavia Green E Line. Tyto elektromobily s bílou karoserií kombi doposud na českých silnicích ujely více než 140 000 kilometrů v běžném provozu.

„V Ministerstvu průmyslu a obchodu se nám podařilo získat dalšího strategického partnera pro testovací provoz,“ říká Petr Pečenka, ředitel Škoda Auto Česká republika. „Spolupráce se státními institucemi v oblasti elektromobility je důležitá, protože je předpokladem pro přijetí a rozvoj tohoto druhu pohonu.“

„Elektromobilita je důležitou technologií pohonu pro budoucnost,“ zdůraznil při předávání vozu Petr Očko, vrchní ředitel sekce fondů EU při Ministerstvu průmyslu a obchodu.

„Čím více praktických zkušeností získáme, tím lépe dokážeme zhodnotit šance a rizika elektromobility. Používání vozu Škoda Octavia Green E Line nám přinese některé důležité poznatky, které budeme moci využít jako základ našich budoucích rozhodnutí,“ dodává.

Ministerstvo plánuje nasadit elektrické kombi značky Škoda především na služební cesty. S dojezdem až 150 km zcela bez emisí nabízí Octavia Green E Line pro tento účel nasazení ideální předpoklady.

V současnosti testují různí partneři Škoda Auto deset vozů Octavia Green E Line. Flotila elektromobilů v jejich službách ujela celkem více než 140 000 kilometrů.

Mladoboleslavské elektromobily jsou v provozu mimo jiné u Správy Pražského hradu, energetických společností ŠKO-ENERGO a ČEZ, společnosti TÜV SÜD Czech, společnosti ŠkoFIN nebo ČVUT a VŠE v Praze.

Od června navíc používá jeden elektromobil také zaměstnanec Škoda Auto se svou rodinou. Tuto možnost brzy dostane i druhá česká rodina, tentokrát mimo automobilku.

Ta vzešla ze soutěže o půlroční testování elektromobilu s názvem „Vyzkoušejte si budoucnost osobně: elektrická Octavia hledá svou rodinu“, která probíhala na facebookové stránce Škoda Auto Česká republika.

Škoda Octavia Green E Line vychází z modelu Škoda Octavia Combi. Elektromotor poskytuje výkon až 85 kW. Z 0 na 100 km/h vůz akceleruje za dvanáct sekund, maximální rychlost činí 135 km/h.

Elektrickou energii čerpá Škoda Octavia Green E Line z lithium-iontové baterie. Dobíjení si vyžádá zhruba dvě a půl hodiny. Dojezd 150 kilometrů na jedno nabití odpovídá požadavkům většiny Evropanů, kteří dojíždějí denně do práce.

Aktivity české Automobilky na poli elektromobility jsou důležitou součástí rozsáhlé strategie pohonů a paliv. Sem patří i průběžné zdokonalování vysoce efektivních motorů TDI a TSI.

K tomuto účelu Škoda Auto nedávno zahájila výstavbu nového zkušebního centra agregátů v Mladé Boleslavi, ve kterém budou v budoucnu testovány také různé druhy pohonů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Jestli máte v prasátku nakřečkováno 8-12 milionů. Tak vám ve škodovce určíte jeden kousek prototypu Octavia E. pustí.Protože na tolik si je tet aktuálně cení.
http://youtu.be/Z-d5b9q8zrE
http://youtu.be/Xk6wRBpObgM
http://youtu.be/qtM6jXlXY7s

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vždyť už je trapný! Chápal bych to jako vhodnou reklamu, kdyby byl ten elektromobil v prodeji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak.Automobilka si hraje na machra jak zavádí nové technologie, ale ve skutečnosti ji jde jen o udržení stávajícího stavu.Nic jí přitom nebrání začít s prodejem.Jenže to je to poslední, o co by výrobce stál.Prodej elektromobilů se u nás snaží oddálit co to nejdál půjde.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil