Miliardář Richard Branson se zúčastní závodů Formule E

Jan Horčík - 09 Prosinec 2013

Devátým týmem z celkových deseti, které se zúčastní světového šampionátu elektrických formulí Formule E je Virgin Racing. Jeho zakladatelem je známý britský miliardář Richard Branson. Ten podle svých slov věří, že závody pomůžou akcelerovat vývoj v této oblasti.auto Formule E elektrická formule Virgin Racing

Elektrická Formule E stáje Virgin Racing
foto: Virgin Racing

"Díky závodům v mnoha městech po celém světě očekávám spoustu diváků, zábavy a nějaké ty létající jiskry s tím, jak poroste konkurence," píše ve svém vyjádření dále Branson. Šéfem jeho týmu bude Alex Tai. Ten věří, že Formule E je pro značku Virgin to pravé.

"Ta snaha o vývoj nových technologií je něco, co Virgin přitahuje. Vždycky jsme byli pionýrská organizace. A já měl to štěstí, že v průběhu let jsem se mohl podílet na řadě z nich, jako např. Virgin Atlantic GlobalFlyer nebo Virgin Galactic, které posunují technologické i lidské hranice a víří lidskou představivost," řekl doslova Tai.

Účast Virgin Racing si pochopitelně chvílil i Alejandro Agag, šéf závodů. Celkem už má oficiálně ohlášených 9 z 10 týmů. Kromě Virginu jsou to: Drayson Racing, China Racing, Andretti Autosport, Dragon Racing, e.dams, Super Aguri, Audi Sport ABT a Mahindra Racing. Aktuálně se také objevil finální kalendář závodů.

Celkem tři závody Formule E se pojedou v Evropě, a to tři finální: 9. května 2015 v Monte Carlu, 30. května 2015 v Berlíně na letišti Tempelhof a velké finále se pojede 27. června 2015 v Londýně. Závody se vždy pojedou v sobotu, součástí bude zkušební jízda, kvalifikace, hodinový hlavní závod a velký hudební koncert.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Uz sa tesim.
Ako som pred par rokmi sledoval rozvoj TTXGP, tak dufam, ze s e-formulou to bude podobne.
Skoda ze uz prenosy nie su online na ich stranke.
Vie niekto, kde sa daju tie zavody sledovat?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Formule E má smlouvu s televizním operátorem Fox Sports Networ (USA a Asie jsou tedy pokryté). Pro Evropu zatím přenosy nebyly "udány" ale nebude to nejspíš dlouho trvat, než se toho některá televizní společnost chytí.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil