Metro D nebude, nejsou na něj peníze, říká primátor Svoboda

Jan Horčík - 28 Listopad 2011

, primátor , dnes v rozhovoru pro řekl, že se stavět nezačne. Nejsou na ni peníze. Konsolidace dopravy v hlavním městě , resp. jejího dopravního podniku, bude nejspíš dalším tahem čím dál tím oblíbenějšího politika.Bohuslav Svoboda primátor Prahy

Primátor hl. města Prahy Bohuslav Svoboda v posledních týdnech získává na popularitě.
foto: www.svobodabohuslav.cz

Výstavbu nové D sliboval předěšlý primátor Prahy Pavel Bém už koncem roku 2010. V loňském roce byl přitom Bohuslav Svoboda ještě optimistou a říkal, že výstavba nové trasy by mohla začít do roku 2014.

Dnes je jasné, že se tak nestane. V jednání je dokonce i osud prodloužení trasy metra A. Tato linka nejspíš dostavěna bude, otázkou zůstává kam až - prozatím se náměstek primátora Tomá Hudeček vyjádřil, že by "prozatím mohlo skončit na Veleslavíně".

Svoboda se nyní nově s podporou TOP 09 hodlá zaměřit na činnost . Chce revidovat výdaje a případně začít šetřit tam, kde to bude možné.

Hospodářské noviny
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.