Mercedes-Benz GLE 550e Plug-In Hybrid už letos na podzim

Jan Horčík - 26 Březen 2015

Své elektrické dnes ohlašuje prakticky každá automobilka. Novinka Mercedes-Benz GLE 550e Plug-In Hybrid přijde na trh už letos během podzimu. Další konkurence pro ?auto Mercedes-Benz GLE 550e Plug-In Hybrid

Nový Mercedes-Benz GLE 550e Plug-In Hybrid
foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz GLE 550e Plug-In Hybrid je nové SUV do zásuvky. Jde o přejmenovanou třídu ML a pro Mercedes to bude premiéra v oblasti plug-in hybridních SUV.

Co se týká plug-in hybridů jako takových, bude to již třetí model po Mercedes-Benz S 500 Plug-In Hybrid a novém Mercedes-Benz C 350e.

Pohonný systém GLE 550e se skládá z šestiválce o výkonu 329 koní a elektromotoru o výkonu 114 koní. Doplňuje je sedmistupňová automatická převodovka. Celkový výkon systému činí 436 koní.

Mercedes-Benz GLE 550e Plug-In Hybrid Mercedes-Benz GLE 550e Plug-In Hybrid Mercedes-Benz GLE 550e Plug-In Hybrid

Auto ujede až 30 km čistě na při max. rychlosti 130 km/h. Baterie má kapacitu 8,8 kWh a je umístěna pod zadním zavazadlovým prostorem.

Plug-in hybridní nebo plně elektrické SUV dnes připravují Audi, Jaguar, Volkswagen, Mitsubishi, , či BMW

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil