Mercedes-Benz Citan – nový dodávkový vůz pro městský provoz

Jan Horčík - 06 Únor 2012

Nová malá dodávka Mercedes-Benz se jmenuje Citan. Název byl poprvé oznámen 3. února 2012 v rámci odborného sympozia na téma městská logistika, které se uskutečnilo v designérském středisku Mercedes-Benz v Sindelfingenu. Citan vznikl spojením slov „City“ a „Titan“ a dává jasně najevo, že se v tomto případě jedná o specialistu na městskou logistiku.auto elektromobil Mercedes-Benz Citan

Užitkové elektromobily se nejspíš během příštích pár let stanou velmi oblíbenou záležitostí - Mercedes-Benz se na to také přípravuje, stejně jako Volkswagen, Ford a další
foto: Mercedes-Benz

Citan se proto může pochlubit patřičně robustní a spolehlivou konstrukcí s dlouhou životností. Zároveň splňuje požadavky zákazníků z oboru služeb, obchodu a řemesel, neboť poskytuje velký nákladový prostor při malých vnějších rozměrech.

Součástí koncepce pohonu je široký program hospodárných vznětových a zážehových motorů s nízkými emisemi, k nimž přispívá paket BlueEFFICIENCY. Počítá se rovněž s verzí s čistě elektrickým pohonem.

Ovládání, interiér, kvalita materiálů a zpracování nového Citanu odpovídají obvykle vysoké úrovni lehkých užitkových vozů Mercedes-Benz. Městský dodávkový vůz byl vyvinut a prověřen v náročných testech podle stejných standardů jako jeho větší bratři Sprinter a Vito. Např. ESP® patří proto u všech variant ke standardní výbavě.

Nový městský dodávkový vůz Mercedes-Benz zaručuje díky rozmanitosti nabízených variant široké možnosti využití v oborech živnostenského podnikání. Citan bude nabízen jako skříňová dodávka, Kombi a Mixto v různých délkových a hmotnostních variantách.

Citan bude uveden na trh na podzim 2012. Široká veřejnost si jej bude moci podrobně prohlédnout poprvé v září na mezinárodním autosalonu užitkových vozidel IAA v Hannoveru.

Nová modelová řada přispěje ke zvýšení prodejů Mercedes-Benz rozšiřuje s novým městským dodávkovým vozem svou rodinu lehkých užitkových automobilů o další modelovou řadu.

Vedle modelů Vario (6,0 až 8,2 tuny), Sprinter (3,0 až 5,0 tuny) a Vito (2,77 až 3,2 tuny) obohatí Citan nabídku dodávkových automobilů v nižší hmotnostní kategorii.

Segment městských dodávkových vozů, který stál ještě v polovině 90. let na okraji zájmu, se v Evropě rozrostl na současných cca 700 000 vozů ročně. Volker Mornhinweg, vedoucí divize Mercedes-Benz Van, je o úspěchu Citanu přesvědčen:

„Využijeme trend, směřující k menším dodávkovým vozům do velkoměst, ve prospěch naší značky, a to nejen atraktivní cenou vozidla, ale především také vysokou kvalitou našich produktů a služeb. Spolehlivost charakteristická pro všechny vozy Mercedes-Benz, náš nepřetržitý servis 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, a v neposlední řade image naší značky jsou rozhodnujícím kupním argumentem pro naše současné i nové zákazníky nejen z řad životnostníků.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.