McLaren představil závodní verzi P1

Jan Horčík - 27 Říjen 2014

Je možné vylepšit plug-in hybridní supersport McLaren P1 s výkonem 890 koní? Ano. McLaren představil jeho okruhovou verzi McLaren P1 GTR. S cenou více než $1 milion se zákazníci mohou těšit nejen na exkluzivní produkt, ale i doprovodné služby.auto McLaren P1 GTR

Supersportovní plug-in hybrid McLaren P1 GTR
foto: McLaren

Závodní supersportovní plug-in hybrid McLaren P1 GTR nabídne zcela odlišný zážitek než konkurenční vozy typu BMW i8 nebo . McLaren totiž ke všem zájemcům o koupi tohoto vozu bude přistupovat de-facto jako ke svým závodníkům.

Nabídne jim proto trénink, a to jak fyzický, tak psychický. Ještě před usazením do kokpitu vozu stráví několik hodin na simulátoru P1 GTR, aby se dokonale seznámili s autem. První předváděcí akce vozu McLaren P1 GTR se pak uskuteční na mezinárodních okruzích .

Majitelé vozů tam budou mít svou garáž, své techniky, prostě vše připravené pro to, aby mohli přijet, usednout do vozu a vydat se na závodní dráhu. McLaren tím chce pomyslně otevřít své brány i "lidem zvenčí".

První dodávky vozu se uskuteční začátkem příštího roku. Nejzřetelnější změnou oproti "běžné" verzi McLaren P1 je obrovský zadní spojler. Uvnitř interiéru je pak největší zajímavostí maximální snaha o snížení hmotnosti. Zajímavostí je volant, který vychází z volantu monopostu F1 McLaren MP4-23.

Maximální výkon auta je 736 kW. Pro srovnání, klasické P1 má maximum 674 kW. Pohonné ústrojí je ale totožné - základem je 3,8l osmiválec doplněný o elektromotor, který si v McLaren vyvinuli sami. Výroba striktně okruhové verze P1 GTR začne koncem letošního roku, kdy bude zastavena výroba samotné P1.

FOTOGALERIE:

auto McLaren P1 GTR

foto: McLaren

auto McLaren P1 GTR

foto: McLaren

auto McLaren P1 GTR

foto: McLaren

auto McLaren P1 GTR

foto: McLaren

auto McLaren P1 GTR

foto: McLaren
McLaren
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Skvelé mám rád takéto beštie. Výkon zaokrúhlený na 1000 koní asi pošle do dôchodku aj 1200 Koňovú verziu Bugatti Veyron SS
A v zákrutách je aj základná P1 neskutočne rýchla veď dosiahla na trati Nurburgring 6:47 čo je extrém.


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?