McLaren Artura PHEV: futuristický sporťák s maximálkou 330 km/h

Jan Horčík - 18 Únor 2021

Britský McLaren je tu s dalším hybridem, tentokrát do zásuvky. Jaká je nová Artura?auto McLaren Artura PHEV

McLaren Artura PHEV - nový britský sporťák do zásuvky
foto: McLaren

McLaren Artura Plug-in Hybrid je po modelech McLaren P1 a McLaren Speedtail už třetím hybridem britské značky. Firma nedávno ohlásila, že nic jiného než hybridy už vyrábět nebude. První čistý elektromobil ale uvede až za čtyři roky.

Auto pohání šestiválec a malý elektromotor, dohromady o výkonu 500 kW/720 Nm. Na baterii ujede až 30 km. Z 0 na 200 km/h zrychlí během 8,3 sekundy, max. rychlost je omezena 330 km/h. Základní model McLaren Artura PHEV začíná na ceně $225 000.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

McLaren co se plouží z 0 na 100 za 3 sekundy.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele runner42

Hele všimli jste si, jak hrozně moc je v bazarech nabízeno bez zájmu zákazníků elektrických Citigo?

Na Sauto je to teď víc jak padesát kusů s minimálními nájezdy - nejvíc má 16 tisíc km.

Na to že těch aut vyrobili pár tisíc je to neuvěřitelně velký počet a snad půlka prodaných v ČR už je v bazarech...

Wow.

To teda koukám, to je ještě větší fiasko, než jsem si myslel.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Je to neprimy dukaz, ze Skodovka manipulovala s prumerem emisi a nutila/motivovala dealery, aby hromadne prihlasovali EV. Uplne stejny podfuk byl ke konci roku s Enyaqem. VW koncern vcetne Skodovky umi podvadet. To se musi nechat, v tom jsou mistri sveta.

Je to určitě pouze díky spekulaci. Předváděcí Citigo bylo od dealera v 07/2020 (objednáno 11/2019) za 329.000,- bez DPH. (barva Bílá+černá střecha a paket EXTRA TOP). Z toho mi je jasné, že ti lidé (popř. dealeři) kteří to v té době takto koupili, to teď zkouší prodat se ziskem.

Obrázek uživatele runner42

Ovšem ceníková cena byla 500 tisíc.
Což je i těchto nejetých z bazaru.
U obou variant prodeje samozřejmě bude sleva cca 15-17%.

No a když odečteme 17% z listové ceny a DPH jsme z půl milionu kde? Na 342 tisích. Takže cena je naprosto stejná, jako ta vaše.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Marek_

V prvních týdnech byla ceníková cena oficiálně 430 plus k tomu paket Top za 20, pokud si dobře vzpomínám. Pak to šlo nahopru až k těm skoro 500. Takže ti první kupci to opravdu mohli mít za tu "dobrou" cenu.

---

Lexus GS 450h Premium

Jo koukal jsem, ale je to za cenové nesmysly.. podle mě jsou to jednak předváděčky a druhak to spousta lidí koupila a myslela si - super elektromobil za příjemnou cenu co už uspokojí moje požadavky a zjistili, že to tak není tak jde do světa. Když jsem to počítal tak max cena za nové, která je akceptovatelná je 300 ~ 350 tis Kč, vše ostatní je mimo a rozumem projde jen přes faktor chci to

A to vůbec nemluvě o tom, že tam za ty ojetiny chtějí snad víc než byla katalogová cena :D

---

Jako ty ceny jsou těžce mimo až mi to připadá, že na tom prostě chtějí vydělat a po roce to zkouší prodat za ještě víc než koupili. :D

To je tak, když se vyrobí jen pár kousků které ještě zadotuje automobilka. Omezení nabídky zvyšuje cenu.

Vypadá to tak, že by sběratelský artikl, jako Jawa 650 a Jawa 660?

Já jsem o něm taky uvažoval, ale ne za tu cenu, jinak se mi ten koncept líbí, tak si představuju městský elektromobil, co obslouží krátké trasy a když bude levný, tak nikoho netrápí, že má v garáži jako druhé auto spalovací a tím jezdí delší trasy a převáží věci - což možná zní směšně a neefektivně - ale podívejme se na ultras - LEO má M3, leafa a c-zero nebo nějaký jeho derivát a jako bonus P Boxstera.

---
Obrázek uživatele runner42

Jasný. Mě to zaujalo s ohledem na místní diskuzi, jak je Škodovka zlá, že se nedostane na ty co by ho chtěli apod.
A ejhle, podstatná část českých kusů včetně dvaceti neježděných doslova hnije v bazarech.

Srovnání s benzínem je ještě horší.
Benzínů se vyrobilo 300 tisíc, v bazaru jich je 180 a žádný nejetý.
Elektriky se vyrobilo 6 tisíc, v bazaru jich je 50 a půlka nejetá.

Ehm...

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Marek_

Já myslím, že je mezi nimi spousta spekulantů, co koupili ty první modely za těch 430 (nebo kolik to bylo) a teď je prodávají za stejno nebo i dráž. Chtějí využít situaci, vozili se rok zdarma... pokud teda to někdo za tu cenu koupí. Celkově ale v bazarech přibývá EV a spousta jich tam je dost dlouho, neprodávají se. A oproti loňsku ceny dost poklesly.

Škoda, že se někde nedá zjistit reálná cena, za kterou se to auto nakonec prodá, protože ty ceny na sauto a tipcars mi u spousty EV přijdou jako zbožné přání prodávajícího.

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele runner42

Asi spekulace. Ale těžko prodají ojetinu o 150 dráž, než lze koupit nejeté. To se moc nepovedlo..

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Jo to jich je dost a celkově mě čím dál víc překvapuje, jak malé mají nájezdy - při investici do takové technologie, bych čekal opak.
Spekulantů je kolem elektromobily samozřejmě spousta - k její škodě, takové lidské krysy táhne o sto šest.. nicméně i tak mi přijde, že řada lidí obecně nákup BEV špatně vyhodnotila a zjistila, že to jejich potřeby nepokryje a posílají dál.

---

To jsou předváděčky co odvracely pokutu za emisní limit. :)

---

FVE 59,85 kWp a 4,86 kWp ( střešní instatace ), nízkoenergetická dřevostavba - tep. ztráta 4,5 kW
TESLA 3 Performance, VW e-Golf
Přes 42.000 elektrických km a TESLA jedí a baterie nehoří :)

Obrázek uživatele PaRi

Vypadá to tak. Soukromí inzerenti jsou jen dva.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol