MAN získal v Abú Dhabí ocenění za City Bus CNG

Jan Horčík - 20 Duben 2012

MAN, přední výrobce užitkových vozidel, získal pro svůj autobus MAN Lion’s City ocenění na veletrhu UITP MENA 2012, který již potřetí pro oblast Blízkého východu a severní Afriky pořádala Mezinárodní asociace pro veřejnou dopravu. Letos se veletrh konal ve dnech 26. -28. března v Abú Dhabí pod heslem „Integrace veřejné dopravy pro příští generace“.MAN Lions City autobus

Autobus MAN Lion's City CNG
foto: MAN

MAN jako jediný producent užitkových vozů obdržel v letošním roce cenu v kategorii “Podpůrné technologie”. Autobus MAN Lion’s City CNG působí ve Spojených arabských emirátech v rámci testovacího provozu od prosince 2011.

Konkrétně tato verze představená v Abú Dhabí byla vyvinuta speciálně pro užití v extrémních klimatických podmínkách s charakteristickými vysokými teplotami vzduchu. Proto je vozidlo oproti standardnímu evropskému provedení autobusu MAN Lion’s City CNG vybaveno vysoce výkonnou (AC) klimatizační jednotkou.

Pohon zajišťuje přeplňovaný šestiválcový turbomotor na stlačený zemní plyn MAN E2876 LUH o objemu 12,8 litru. Motor poskytuje 228 kW (310 koní), přičemž jeho emise s přehledem splňují stanové normy EEV a EURO 6, které jsou v současnosti nejpřísnějšími emisními normami.

Manažer MAN pro oblast autobusů Thomas Weinnman říká: „Náš autobus MAN Lion’s City CNG reprezentuje přepravní strategii, která trhu na Blízkém východě a v severní Africe dlouho chyběla – představuje symbol ekologičtější, čistší a z hlediska nákladů efektivní veřejné dopravy. V neposlední řadě nabízí vysokou míru komfortu pro zákazníka.“

“Autobus splňuje nejpřísnější evropské bezpečnostní standardy. Naše technologické inovace jsou vždy součástí aktivních a odpovědných opatření respektující potřeby chránit životní prostředí,” dodal Weinnman.

MAN Truck & Bus má mnohaletou zkušenost s autobusy na zemní plyn. Jž v roce 1972 vozily autobusy MAN s pohonem na zemní plyn atlety a návštěvníky Olympijských her v Mnichově.

p>Na závěr doplňme, že veletrh UITP MENA je v regionu Blízkého východu a severní Afriky největší událostí, která se zabývá veřejnou dopravou. Letošní ročník navštívilo více než 80 regionálních a mezinárodních expertů na veřejnou dopravu, 600 delegátů pohybujících se v tomto odvětí a také 400 společností.

tradearabia.com
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil