Máme první detaily o Honda Accord plug-in hybridu

Jan Horčík - 13 Červen 2011

představila Accord v hávu plug-in hybridu už koncem minulého roku. Tehdy nešlo o nic jiného než velmi raný prototyp. Aktuálně ale vypustila ven první podrobnosti týkající se sériové verze.   
hybridy Honda Accord plug-in hybridfoto: Honda

Podle informací magazínu Automotive News bude auto pohánět úplně nový hybridní pohonný systém odlišný od současného IMA. To je určeno především pro . Novinka bude určena do středních a velkých aut. Poprvé bude představena v novém modelu v .

Nová Honda včetně budou vybavena 120 kW elektromotor a 6kWh lithium-iontovou baterií. Elektrický se má pohybovat kolem 16-24 km při max. rychlosti 100 km/h. Plné dobití baterie bude trvat hodinu až hodinu a půl z 230V zásuvky.

Zdroje magazínu Automotive News tvrdí, že baterie nového prototypu Honda Accord plug-in hybridu je velá zhruba jako kancelářský kufřík. Ten ale údajně zabírá většinu prostoru v kufru. Navíc je plug-in hybridní verze Accordu o 150 kg těžší než běžná benzinová.

Testování má probíhat až do konce letošního roku. Podaří se mu úspěšně se postavit proti , a ?

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

skodaze z Li-ion baterii se da tahat 1C nepretrzite, a 4C po dobu asi minuty... to znamena 6kW furt, a 24kW po dobu par sekund, tak jak s tim chcou živit 120kW elektromotor?? to by musely baterky davat 20C vybijeci proud, takze neaky Li-ion nepripadaj v uvahu, drahy A123 to asi taky nejsou, takze to beztak budou min bezpecny Li-po baterky.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil