LG Chem, Samsung SDI a Panasonic. Tesla mezi vedoucí výrobce úložných systémů nepatří

Jan Horčík - 21 Březen 2018

Ačkoliv je dnes Tesla světovou značkou elektromobility, v oblasti výroby bateriových systémů pro ukládání energie patří přední místa jiným.Domácí bateriový úložný systém společnosti LG Chem.

Domácí bateriový úložný systém společnosti LG Chem.
foto: LG Chem

Společnost Navigant Research vypracovala přehled vedoucích společností v oblasti výroby bateriových systémů pro ukládání energie. Mezi první desítkou ale značku Tesla nenajdeme, ačkoliv už nějaký čas po celém světě prodává svůj Powerwall a průmyslové řešení Powerpack.

Pořadí světových výrobců bateriových systémů ukládání energie je dle Navigant Research následující:

1. LG Chem
2. Samsung SDI
3. BYD
4. Panasonic
5. Kokam
6. Toshiba
7. Saft
8. Leclanché
9. Electrovaya
10. CATL

Tesla mezi nimi není velmi pravděpodobně proto, že ve svých elektromobilech a úložných systémech využívá bateriové články Panasonic, případně ty, které společně s Panasonicem vyrábí v gigatovárně.

Navigant Research dále odhaduje, že trh s bateriovými úložnými systémy dosáhne do roku 2026 hodnoty $23,1 mld.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Poločlánek bez čísel založenej na pofidérní metologii úplně stejné firmy, která vyrobila ten hojně diskutovaný graf o nejvyspělejších autopilotech na základě dojmologie a předpokladů :))))

Zde jsou nějaká čísla, z kterých vyplývá že Panasonic je největší výrobce baterií pro zásuvkový auta na světě a vyrobí víc baterek než LG a BYD dohromady :))) Ale zase tam pro změnu chyběj čísla z komerčních zásuvkáčů v Číně.

https://insideevs.com/ev-battery-makers-2017-panasonic-and-byd-combine-to-hold-majority-of-market/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

šmarja jen pár písmenek !! a ted 2018 je objem trhu s bateriovými úložnými systémy kolik??
2013 = ?
2018 = ?
2026 = $23,1 mld.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Diky za poznamku! Je snad nekdo kdo rozumi tomuto cislu bez reference a prirovnani z ostatnich let?? Chtelo by to trochu snahy nez vydate nesmyslny a nic nerikajici clanek!!


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil