LG Chem investuje 1,8 miliardy dolarů do výroby baterií

Ivo Hradil - 08 Duben 2011

Největší jihokorejský výrobce chemikálií, společnost , oznámila, že plánuje do roku 2013 investovat 2 biliony wonů (v přepočtu asi 1,8 miliardy dolarů). Peníze budou určeny na výstavbu závodů, které budou vyrábět do . Z oznámení chemického výrobce je vidět jasná snaha stát se v budoucnosti v tomto segmentu jedním ze světových lídrů.   
hybridy Chevrolet Volt baterie

LG Chem vydala toto oznámení při příležitosti dokončení výstavby továrny v Ochangu v . Ta má být schopna každý rok dodávat pro 100 000 automobilů a je to vůbec největší závod na světě na jejich výrobu.

LG Chem jde však ještě dále. V současné době probíhá výstavba výrobních závodů na dalších dvou místech zeměkoule. První z nich se buduje v domovské Jižní Koreji a druhý v . Oba by měly spustit výrobu na plné obrátky do konce roku . Od roku 2013 by už pak měla být LG Chem schopna dodávat baterie pro 350 000 vozů ročně.

Budovat tak enormní výrobní kapacity by nemělo smysl, pokud by pro ně LG Chem neměla využití. Proto už před časem společnost podepsala smlouvy o dodávkách baterií s několika předními výrobci jako General Motors, nebo čínský výrobce Chongqing Changan Automobile. Výrobce počítá s až 25% podílem na světovém trhu s bateriemi.

Není divu, že se po těchto prohlášeních a oznámeních dostaly akcie LG Chem na své rekordní maximum. „Po podpisech zavazujících ke spolupráci s a dalšími výrobci automobilů začíná úsilí vyvinuté společností LG Chem nést ovoce,“ řekl Hwang Kyu Won, analytik investiční banky Tong Yang v Soulu.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.