Lexus spustil výrobu nového hybridu GS 450h

Jan Horčík - 22 Březen 2012

Výroba vlajkové lodi GS 450h, nejnovějšího přírůstku do rodiny GS nové generace, byla zahájena k dnešnímu dni v závodu Tahara v japonské prefektuře Aiči. GS 450h s novým, smělejším pojetím designu typickým pro nové vozy značky Lexus, vybavený pohonem druhé generace, se u prodejců v České republice objeví koncem května 2012. auto hybrid Lexus GS 450h

Luxusní hybridní auta Lexus začínají být v oblibě také v České republice - u zákazníků, kteří si je mohou dovolit
foto: Lexus

Propracovaný interiér zaujme kokpitem orientovaným na řidiče a nejmodernějšími palubními technologiemi pro maximální pohodlí a bezpečí. Všichni cestující se mohou také těšit na větší nabídku prostoru. Výrazného zvětšení se dočkal i zavazadlový prostor.

Model GS byl navržen tak, aby zákazníkům nabídl skutečný požitek z jízdy. Spojuje ostré a přesné řízení, vynikající ovladatelnost, špičkovou stabilitu za vysokých rychlostí a veškeré jízdní pohodlí, které ke sportovním sedanům značky Lexus patří.

auto hybrid Lexus GS 450h

GS 450h je celosvětově první sportovní sedan prémiové třídy, který je vybaven zážehovým vidlicovým šestiválcem s Atkinsonovým cyklem, technologií přímého vstřikování paliva D-4S nové generace a dvěma elektromotory (elektromotor + motorgenerátor), v uspořádání s motorem vpředu a pohonem zadních kol.

GS 450h s celkovým systémovým výkonem 254 kW (345 koní) hladce akceleruje z 0 na 100 km/h za 5,9 vteřiny a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Spotřeba paliva poklesla o 23 % na 5,9 l/100 km a emise CO2 začínají na úrovni 137 g/km.

„Nová, čtvrtá generace modelu Lexus GS se na českém trhu začne nabízet v rámci modelové řady čítající dva zástupce: GS 250 a plně hybridní GS 450h. Kompletní ceny nového GS budou oznámeny během několika dní. Již dnes však můžeme prozradit, že cena velmi dobře vybavené základní verze bude těsně nad hranicí 900 000 Kč bez DPH. Pevně věříme, že tímto dobré zprávy nekončí a že v příštích dnech budeme moci oznámit zásadní novinku v rámci uvedení modelové řady GS na trh.“ řekl Tomáš Velek, Lexus Director Czech & Slovak Republic.

Celosvětově Lexus registruje již cca 4 000 objednávek na zcela nový GS. Objednávky japonských zákazníků během prvního měsíce dokonce desetinásobně překročily měsíční plán prodeje. V USA pak prodeje ve srovnatelném období v meziročním srovnání narostly na čtyřnásobek.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station