Letošní Extrém Bike Most bude mít i kategorii elektrokol

redakce - 11 Květen 2015

Elektrokola pomalu a jistě získávají na popularitě i u nás. Spolu s vývojem technologií, zmenšováním baterií a zvyšováním dojezdových hodnot, se výrobci snaží proniknout i do lehčích terénů v přírodě.auto elektrokola e-bike elektrické kolo

Závod Extrém Bike Most bude mít nově také kategorii elektrokola
foto: Extrém Bike Most

Jelikož lidstvo je od nepaměti zvyklé soutěžit, byla jen otázka času, kdy v cyklistických závodech přibude nová kategorie – elektrokola. Několik závodů elektrokol u nás už v loňském roce proběhlo, tak je nejvyšší čas nalézt historicky prvního Mistra ČR.

A proč tento závod neuspořádat právě v Mostě, navíc když letos získalo titul „Evropské město sportu“? Stane se tak v rámci Mistrovství ČR v MTB maratonu Extrém Bike Most 2015, které se uskuteční 6. června na mosteckém hipodromu.

Po delším rozhodování a s přihlédnutím k současným konstrukcím e-biků padla volba na méně náročnou trať o délce 35 km vedoucí po širokých šotolinových cestách kolem jezera Matylda, kterou znají všichni účastníci závodu Hobby.

Hlavním závodem ovšem bude jako vždy EXTRÉM 72 km, na němž se letos pojede o titul Mistra ČR v MTB maratonu. Připraveny budou i kratší tratě EXTRÉM 56 km a HOBBY 35 km. Přímo v areálu mosteckého hipodromu budou nachystány i tratě pro děti.

Závod HOBBY, který se rok od roku těší většímu zájmu, je určen každému, kdo chce udělat něco pro své tělo. Nenáročná 35 km dlouhá trať vede po zpevněných cestách okolo vodní nádrže Matylda a je ideální pro všechny věkové kategorie.

Díky přítomným televizním štábům a fotografům bude vše zdokumentováno a všichni zájemci dostanou možnost objednat si sestřih závodu na DVD. I na této trati vždy panuje nezapomenutelná závodní atmosféra, připraveno je občerstvení a pro vítěze samozřejmě také hodnotné ceny. Na této trati bude navíc probíhat soutěž o nejtěžší tým „KOLOS“.

Mapu, přihlášku a veškeré další informace naleznete na www.klmost.cz. Pozor, zlevněné startovné a pamětní tričko získáte jen v případě, že se přihlásíte a zaplatíte do 18.května! Startovné zdarma je možné získat v aktuální tipovací soutěži na webu a další startovné bude k nalezení na mosteckých trailech formou geocachingu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil