Leonardo DiCaprio a Venturi desátým týmem Formule E

Jan Horčík - 09 Prosinec 2013

S náležitou pompou dnes pořadatelé Formule E ohlásili desátý a poslední tým, který se příští rok zúčastní světového šampionátu elektrických formulí. Bude jím společný podnik známého herce Leonarda DiCapria a francouzské automobilky Venturi.auto Venturi Leonardo DiCaprio Formule E

Tým Venturi Grand Prix společně s hercem Leonardem DiCapriem
foto: Formule E/Venturi

Herec a ekologický aktivista Leonardo DiCaprio dlouhodobě patří mezi ty, kteří podporují nové typy dopravních prostředků. Ostatně, Henrik Fisker, autor plug-in hybridu Fisker Karma, řekl, že ho k vývoji auta inspiroval právě DiCaprio.

V roce 2006 byl Leonardo DiCaprio vyhlášen "nejzelenější" hvězdou. Nyní se dává dohromady s Gildo Pallanca Pastorem, zakladatelem Venturi Automobiles, tým, který se jako poslední desátý přiřadí k účastníkům světového šampionátu Formule E.

"Budoucnost naší planety závisí na naší schopnosti přijmout šetrná auta na čistou energii. Venturi Grand Prix ukazuje rozhodnutím účastnit se závodů obrovský vhled a já jsem šťastný, že mohu být jeho součástí," nešetří podle oficiální tiskovky DiCaprio chválou.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Magazín TMZ (2006)vyhlásil "nejzelenější", tedy ekologicky nejuvědomělejší hvězdou Leonarda DiCapria, který nejenže jezdí Priusem, ale navíc nepohrdne běžnými komerčními lety.
Leonardo DiCaprio nadšenec propagátor a vlastník několika elektromobilů/hybridů jako Think City, Toyota Prius,Tesla Roadster,Fisker Karma,Vectrix Maxi-Scooter
Leonardo například také investovat do společnosti Fisker Automotive. Ostatně, byl jedním z prvních majitelů plug-in hybridu Fisker Karma.Držím palce at investice do tohoto projektu dopadne lépe než investice do Fisker Automotive.
Kdy se takový závod poprvé uskuteční také ČR ?
http://www.youtube.com/watch?v=devfPUUWwjo&list=PL163j-BpIxjFq8CZqBids24LASI5srnKO&index=1
http://www.youtube.com/watch?v=7c603lTlR34&list=PL163j-BpIxjEAZMsoZ7KHbGCM_HdmuDcK&index=32
http://www.youtube.com/watch?v=GceET7MAwww&list=PL163j-BpIxjEAZMsoZ7KHbGCM_HdmuDcK


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.