LEO Expres prodává jízdenky systémem aerolinek

Petr Soukup - 02 Listopad 2012

Železniční dopravce včera zahájil prodej jízdenek do svých spojů, které by v pilotním provozu měly začít jezdit na trase mezi Prahou a Ostravou od 7. 11. 2012., pokud splní všechna kritéria daná Drážním úřadem. Ceny jsou pohyblivé tak, jako jsme zvyklí z nabídky nízkonákladových leteckých společností.LEO Express

Cestu z Prahy do Ostravy luxusní třídou Premium pořídíte od 553 Kč.
foto: Hybrid.cz

Cestující si mohou rezervovat a zakoupit jízdenky do spojů LEO Express několika způsoby. Nejrychlejší a nejsnazší cestou je dnes spuštěný moderní rezervační systém umístěný na zbrusu nových webových stránkách dostupných na www.le.cz. „Chtěli jsme, aby byl tento portál a rezervační systém pro uživatele co nejpřehlednější, tak, aby se zákazník rychle zorientoval a mohl si snadno objednat jízdenku do našich moderních rychlých vlaků s kvalitními službami. Věřím, že se to podařilo, každý se ostatně přesvědčí sám, do dvou minut si můžete pořídit vše potřebné,“ konstatuje Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel LEO Express. Celý sofistikovaný rezervační systém i webové stránky pro LEO Express vytvořila IT firma Duchware, která obdobný systém dříve vyvíjela i pro Lufthansu.

LEO Express nabídne ceny pro každého
LEO Express dnes veřejnosti poprvé představil svůj nový cenový koncept, který přináší na český železniční trh. Ceny za jízdenky v moderních vlacích LEO Express jsou pohyblivé a liší se dle týdnů, dnů a hodin jednotlivých jízd. Každý si tak bude moci v rámci tzv. zahrady cen zvolit pro něj nejvýhodnější hodnotu jízdenky sám, dle svých potřeb a možností.

„Inspirovali jsme se u předních světových leteckých a železničních dopravců jako jsou Eurostar, Virgin Trains, se kterými udržujeme skvělé vztahy a pravidelně se setkáváme a předáváme si know-how, nebo Lufthansa a koncept plovoucích cen poprvé zavádíme do železniční dopravy ve střední Evropě. Naše ceny vlastně tvoří sami cestující svou poptávkou po službách LEO Express. V principu platí, že čím dříve objednáte, tím levněji pojdete. Unikátní systém nabízí cestujícím různé ceny v průběhu týdne i během každého dne, v závislosti na dopravní špičce. V poledne tak například můžete jet výrazně levněji než ráno. Ceny v LEO Express jsou pro každého. Cestující si s námi mohou zvolit cenu za cestu dle svých potřeb i možností,“ říká Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel společnosti LEO Express. Zdůrazňuje, že LEO Express nechce s konkurencí soupeřit cenami, ale primárně švýcarskou kvalitou moderních vlaků a služeb na palubě i mimo ni. „Nepůjdeme do cenové války a nebudeme nabízet podnákladové ceny, taková politika se pak nutně negativně odrazí v kvalitě služeb. My cestujícím umožníme vybrat si své ceny a soustředíme se na zkvalitňování služeb, abychom jim za rozumné ceny dlouhodobě poskytovali co nejlepší služby.“


Business class s cenou od 357 Kč.
foto: Hybrid.cz

LEO Express začíná nabízet cestujícím jízdenky mezi Prahou a Ostravou již od 137 Kč v třídě Economy, průměrná cena jízdenky je pak srovnatelná s konkurencí a pohybuje se kolem 290 Kč.

„Náš systém cen je velmi jednoduchý a přehledný, máme jeden jednotný ceník. Nemáme ani příplatky za přepravu zavazadel nebo zvířat, ani za rezervaci místa s výjimkou mimořádně luxusní třídy Premium, protože tuto třídu česká legislativa dosud nezná. Cestující v každém okamžiku vidí, za kolik pořídí jízdenku na daný spoj. Samozřejmě, že se tyto ceny mohou měnit v závislosti na pohybu trhu a zájmu cestujících. Vždy ale platí základní principy našeho cenového konceptu. Během pilotního provozu budeme vše vyhodnocovat a přidávat postupně nové služby. Uvítáme přitom, když nám veřejnost sama pomůže vylepšovat náš servis až k co nejvyšší kvalitě. Reakce veřejnosti na naše služby budeme průběžně vyhodnocovat. Každá jízdenka totiž cestujícímu umožňuje, aby oznámkoval danou jízdu vlakem LEO Express, a to zpětně využijeme k dalšímu zkvalitňování služeb,“ vysvětluje Ivan Mojžíšek, obchodní ředitel LEO Express.

Mobilní aplikace
Pro větší pohodlí svých klientů a vzhledem k rostoucí oblíbenosti mobilních technologií LEO Express jako první železniční dopravce umožní rezervaci a nákup jízdenky prostřednictvím mobilní aplikace. Zájemci vlastnící mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS si mohou aplikaci vyvinutou pro LEO Express českými vyvojáři ze studia Inmite stáhnout v druhé polovině listopadu zdarma v Google Play a v AppStore. "Aplikace umožní cestujícím vyhledat si vhodné spojení, zarezervovat si konkrétní místo ve vlaku a zakoupit lístek," popisuje Pavel Petřek z Inmite a doplňuje, že aplikace je také propojena s klientským rezervačním systémem LEO Express.


Od 137 Kč se můžete svézt ekonomickou třídou.
foto: Hybrid.cz

Pokladny
Kromě internetového rezervačního systému a budoucí mobilní aplikace si mohou cestující pořídit jízdenky do spojů LEO Express také na prodejních místech. Pokladny jsou umístěny ve stanicích Praha hl. n., Pardubice hl. n., Olomouc hl.n., Ostrava-Svinov a Ostrava hl. n. (pokladny v Ostravě budou otevřeny od 7.11. 2012).

Hradit jízdenky do spojů LEO Express je možné hned několika způsoby: základními druhy platebních karet (VISA, Visa Electron, Master Card, Maestro), systémem PayPal nebo prostřednictvím kreditů získaných v rámci kreditového účtu u LEO Express. Na prodejních místech lze platit i hotově (koruny i eura), stejně jako za služby na palubě vlaku.

Kvalitní služby
„LEO Express se inspiruje tím nejlepším na trhu a nabízí to svým cestujícím. Spojujeme výhody nejrychlejší dopravy na české železnici ve zbrusu nových švýcarských vlacích s užitečnými službami a skvělým servisem na palubě. V našich spojích nabídneme cestujícím ve všech třech třídách maximální možné pohodlí v prostorném a snadno průchozím interiéru, polohovatelné sedačky designované speciálně pro dálkovou dopravu, dostatek místa pro nohy i zavazadla, elektrické zásuvky u každého místa, výkonnou WiFi, speciální vnitřní zábavní a informační systém a spoustu dalších služeb. Poskytneme ve všech třídách nejen denní tisk, časopisy a vodu zdarma, ale i možnost vypůjčit si na palubě bezplatně tablet. Stevardi jsou online a díky tomu jsou schopni na palubě rychle a kvalitně zajistit servis návazných a extra služeb za zvýhodněné ceny,“ vysvětluje Leoš Novotný.

Při pořizování jízdenek do spojů LEO Express platí několik jednoduchých pravidel:
- Švýcarská kvalita za české ceny
- Vy sami si vyberte nejvhodnější cenu jízdenky
- Čím dříve objednáte, tím levněji pojedete
- Jezděte mimo špičku, budete to mít levnější
- Nabídneme nejlepší poměr cena výkon.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,

Zakoupila jsem si jízdenku na čtvrtek 8.3.2018 z Prahy Libně do Otrokovic v 17:22, nedošel mi bohužel žádný email, abych se podívala na sedadlo, které jsme si zamluvila, jak mám prosím dale postupovat?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prosím, jak vytisknout doma zakoupené lístky na Leo expres na den 21.3. 2016 v 17.11 hod z Prahy do Otrokovic zaplacené přes Master kard . Dostal jsem jen heslo o k y a o e f e poznámka že si to mohu vytisknout, ale nevím jak. Snad stačí tento kod ukázat průvodčímu, místa 94, 95 ve voze ekonomy. Budu se dotazovat na nádraží v Praze hl.n.kde mi to snad vytisknou?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

zdravim
sdelte mi prosim zda jezdite i do zahranici zejmena do Manchestru v Anglii, kde lze zakoupi jizdenky a kolik to stoji a jak dlouho se jede. Dekuji za odpovede, nebo radu jak a cim jet krome letaadla, chceme zkusit neco jineho.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a proč se na to, proboha, ptáte zde?! Kdo myslíte, že Vám tu bude radit? Zástupci Leo Expresu nebo kdo?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station