Kupte si elektromobil Model S už za $500 měsíčně!

Velké oznámení, které Elon Musk sliboval už před týdnem, je tu. Automobilka Tesla Motors začíná nabízet nový typ financování nákupu elektromobilů, primárně tedy elektromobilu Model S. Jde o novinku, která kombinuje jistotu a komfort klasického nákupu s výhodami leasingu.

Tomuhle říkáme chytrý marketing. Tesla a spřízněné banky zabalily nákup elektromobilu do tak neodolatelného balíčku, že by v tom byl čert, aby prodeje Modelu S během následujících měsíců nestouply o desítky procent
foto: Tesla Motors

Tesla Motors a partnerské bankovní společnosti Wells Fargo a US Bank v USA představili nový způsob financování nákupu elektromobilu. Jde o jakýsi hybrid mezi klasickým nákupem auta a jeho leasingem.

Úplně jednoduše řečeno – dle Elona Muska v doprovodném videu – umožňuje nový program financování koupit si elektromobil Model S bez toho, abyste museli v úvodu cokoliv platit. Ve výsledku budou měsíční náklady pro koncového spotřebitele pouze asi $500/měs.

Do této částky jsou ovšem započítány i např. ušetřené náklady na nákup pohonných hmot, čas ušetřený dojížděním nebo cestami na čerpací stanici a další záležitosti. V základu je měsíční splátka těsně přes $1000 pro 60kWh model.

Jak to funguje?

 • US Bank a Wells Fargo zaplatí 10 % pořizovací ceny Model S
 • 10% splátka je pokryta nebo více než pokryta z federální a státní dotace na nákup elektromobilu v USA
 • Pokud se započítají ušetřené náklady na benzin, amortizaci a další faktory, z kapsy nového majitele Modelu S půjde za možnost vlastnit krásné nové elektrické auto asi $500/měs.
 • Po 36 měsících má zákazník právo, ale nikoliv povinnost, prodat Model S zpět Tesla Motors za stejnou zbytkovou procentuální cenu jako ikonický Mercedes-Benz třídy S
 • Tesla a Elon Musk osobně garantují zbytkovou prodejní cenu

Pokud si chcete nechat auto i po třech letech, prostě budete splácet další dva roky. Výhodou hybridního modelu je, že má všechny výhody osobního vlastnictví auta, ale nemá nevýhody klasického leasingu.

tisková zpráva

8 Comments on “Kupte si elektromobil Model S už za $500 měsíčně!”

 1. To ale stale neresi ten
  To ale stale neresi ten nejdulezitejsi problem a to je ze tesla proste nestiha produkovat dostatecne mnozstvi aut.
  Tesla musi v blizke dobe navysit prudkci na 1200 aut tydne, aby byl schopen pokryt poptavku.
  Muj osobni odhad je tak kolem 3000 aut tydne mysleno ,,Model S a Model X,,

  1. A je důvod vyrábět
   A je důvod vyrábět 1200aut týdně? Kolik mají objednávek? Pokud si vozidlo kupuje člověk, který o něj má zájem, tak si počká a lidé čekají. V případě, že zájem opadne tak co se bude dělat s velkokapacitní linkou a lidmi, co nebudou mít co dělat?

   Přesně v této situaci jsou současné automobilky. Mít na Model S, tak si těch pár měsíců prostě počkám…

Napsat komentář