Konference O tajemství elektromobility se uskuteční už příští týden

placená inzerce - 11 Září 2020

Elektromobil plus rodinný dům s fotovoltaikou a bateriovým úložištěm je řešení, které funguje. Více se dozvíte na konferenci, která proběhne v pátek 18. září ve vzdušných prostorách zámeckého skleníku v Boskovicích.Konference O tajemství elektromobility v Boskovicích

Konference O tajemství elektromobility v Boskovicích
foto: malá-elektromobilita.cz

Jedná se již o druhou konferenci na téma malé elektromobility, která se zabývá reálnými projekty. Energeticky nezávislá domácnost nebo firma, to je šance pro elektromobilitu. Tak to alespoň ukazují výsledky realizované na stávajících projektech, o kterých budou hovořit přednášející.

Jestliže se zajímáte o elektromobilitu a efektivní využívání elektrické energie, nebo budujete chytrou domácnost, která Vám ušetří peníze, či dokonce chytrou – energeticky nezávislou firmu, Konference o tajemství elektromobility je pro Vás ta správná volba.

Bateriová úložiště, fotovoltaické systémy, dotační možnosti, elektromobily - bude se probírat vše, co do elektromobility patří. Bude se samozřejmě řešit i klíčová otázka vlastníků FV elektráren “Kam s ní“?

Co s vyrobenou elektrickou energií, kterou v létě není kam dávat a v zimě zase chybí. Co jim umožní chystané změny v zákonech. Co jim chystá komunitní energetika, nebo sdílené nabíjení? Není například výhodnější „vytěžit“ z jedné kilowatthodiny virtuální měnu v hodnotě patnácti korun, než tu samou kilowatthodinu prodat za 0,50 Kč distributorovi elektrické energie?

Bude představeno i centrální virtuální bateriové úložiště. Lze tak například nabídnout svoji přebytečnou energii kolegovi s elektromobilem a pak si ji zdarma načerpat na rychlonabíječce na druhém konci republiky.

Možnosti elektromobility jsou téměř neomezené. To se alespoň dozvíte na konferenci od přednášejících. Budou zde přednášet odborníci na trakční baterie, FV systémy, nabíjecí stanice a čerpání dotací. Budou tu se svými příspěvky i populátoři elektromobility Electro Dad a Tesláček - nejsledovanější čeští youtubeři.

Příspěvek elektromobilita a ekologie – Electro Dad

Příspěvek elektromobilita a ekologie – Electro Dad
foto: malá-elektromobilita.cz

Dále pak nás Jaromír Marušinec z Asociace elektromobilového průmyslu seznámí s vývojem elektromobility v ČR a zahraničí s ohledem na budoucí vývoj. Jan Vejbor z firmy EVC Group bude hovořit o baterkách pro průmyslové použití a o projektu bateriového kolového nakladače.

Silvester Buček nám sdělí co se děje ve vývoji chytrých nabíječek u fyrmy ejoin a kdy můžeme očekávat „obousměrné walboxy“ systému V2G (vehicle to grid/ z vozidla do sítě) a V2H (vehicle to home/ z vozidla do domu).

Tyto systémy totiž během krátkého času zcela změní pohled na elektromobilitu – ale hlavně na její ekonomiku. Není bez zajímavosti, že některé elektromobily prodávané v ČR jsou na tento systém distribuce energie připraveny již nyní.

Tak jako minulý rok, budou zajímavé i příspěvky pana Pařízka o elektromobilech Nissan. V jakém stavu je jeho Nissan (40 kWh) po 60 000 kilometrech a jak jezdí dodávka eNV200 která má najeto téměř 200 000 km?

Již od začátku listopadu se budou moci elektromobilisté registrovat do sdíleného systému nabíjení, které jim umožní používat nabíječky po celé ČR výměnou za přebytečnou energii z jejich FV elektráren – což u mnohých bude možnost nabíjení i jinde než doma prakticky zadarmo. Tento systém představí Mirek Matyáš a registrace prvních uživatelů proběhne přímo na konferenci.

Elektromobily se houfují u zdroje

Elektromobily se houfují u zdroje
foto: malá-elektromobilita.cz

Mnoho ekonomicky smýšlejících lidí zvažuje nákup elektromobilu a také umístění fotovoltaických panelů na svůj dům. Pak lze jezdit velmi levně. Na konferenci budou vlastníci elektromobilů a FV elektráren, kteří tyto výhody využívají již několik let.

Mají vlastní zkušenosti a pro lepší představivost mohou poskytnout i naměřená čísla. Rok, dva, tři zpětně – uvidíte, co ovlivňuje rychlou návratnost FV instalací.

Proto pokud uvažujete o koupi elektromobilu nebo o výstavbě vlastní domácí FV elektrárny, neváhejte a zúčastněte se. Konference se uskuteční v pátek 18. září v Zámeckém skleníku v Boskovicích. Chystaný program naleznete ZDE.

Následující den, v sobotu 19. září bude ve Westernovém městečku v Boskovicích velké setkání elektromobilistů. Bude to již v pořadí 3. elektrowesternový sraz. Můžete se těšit na bohatý program, elektromobilní novinky a o zábavu také nebude nouze.

Na sraz může dorazit každý. Elektromobilem, autem, na kole, pěšky i na koni. Účast na srazu je zdarma, za vstup do areálu Westernového městečka se taky nic neplatí.

Elektromobily na následném srazu

Elektromobily na následném srazu
foto: malá-elektromobilita.cz

Rádi soutěžíte a nemůžete přijet do Boskovic? V tom případě pro Vás organizátoři spolu s partnery srazu připravili Velkou internetovou soutěž, kde hlavní cenou je opět dodávka elektrické energie pro byt, nebo rodinný dům na jeden rok ZDARMA. Získat bližší informace, popřípadě si přímo zasoutěžit můžete ZDE a pravidla soutěže lze zhlédnout ZDE.

placená inzerce
Zpět na HybridPřidat komentář

Off...

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/energetika-energeticke-spolecnosti-obnovitelna-energie-bridlicovy-plyn-cista-energie-zelena-energie.A200908_135806_eko-zahranicni_div

Zase ta diskuze pod clankem. Jako by byli vsichni tezari ropy a plynu, nebo provozovatele jadernych elektraren. Nebo nechteji aby ropaci prisli na buben, protoze jim plati trolovani.

Obrázek uživatele runner42

Rádio: Pozor, na dálnici jede řidič v protisměru.
Leodendula: Kdyby jeden.

Je sranda sledovat, jak devianti pokládají za devianty ty druhé...

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Asi se divate do zrcadla a chechtate se az vam bricho puka.

Obrázek uživatele runner42

Musíte se smířit s tím, že v zemích s komunistickou minulostí progresivistické Poručíme větru dešti nepadá na úrodnou půdu.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Off... Vitaskova chce po státu 200milionu

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/osm-let-ji-hrozilo-vezeni-ted-chce-vitaskova-po-statu-200-milionu-korun-119091#seq_no=1&dop_ab_variant=0&source=article-detail&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart&dop_req_id=JP0GCNAsZjr-202009130812

Jeji podrizena vzala vsechnu vinu na sebe, protoze sla i tak do vezeni a pani V ji musi neco pridat za tu obetavost. To chapu, ale hned 200 milionu je prece jen trochu vic nez v Cezku obvykle. Za tech 1-2 roky navic proti puvodnimu trestu by melo stacit mnohem mene. Ale doufam, ze s odskodnenim neuspeje a bude jeste platit soudni poplatky a advokaty. Tak tu pani v krimu at zaplati ze sveho. Jinak by ji mohla prasknout.

Kdo potřebuje denně využívat plně obsazené auto nebo jezdit dlouhé vzdálenosti? Pro rychlejší rozvoj (městské) elektromobility by se měla podporovat vozidla levná maximálně dvoumístná. A dotovat pronájem baterie, ale maximálně do 15kW s vozidly do výkonu max. 15kW (skupina A1) Ono by pak to nabíjení nebyl zas takový problém. Zvláště pokud by se investovalo do nabíječek na sloupech pouličního osvětlení.

Základ dobrého městského auta jsou malé vnější rozměry, velký vnitřní prostor, čtyři dveře a čtyři místa (jinak je to nesmysl, protože nerozvezete děti). Baterka taková, aby to dalo po celou dobu životnosti v jakémkoli počasí 150 - 200 km na dobíjení - tedy jedno dobíjení týdně i pro bytovkáře bez jistoty dobíjení. Za mě nejlepší elektromobil do města bylo a je citigo, zejména pokud by spadlo o 100 tis dolů z cenou

---
Obrázek uživatele jurazhor

za mě nejlepší elektromobil do města je šalina

---

jurazhor

fajn zajistěte šaliny do všech měst díky

---

Uz si bezim jednu koupit. Akorat s ni muzu jezdit jen z kopce. Nemame tady troleje. A koleje nepotrebuji, dam tam pneu.

Estonská firma má recept, jak dobít elektromobil za 15 sekund

https://fdrive.cz/clanky/estonska-firma-ma-recept-jak-dobit-elektromobil-za-15-sekund-5817?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=416610&dop_req_id=RWyuzh6qLRk-202009111909&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Supercapacitor si muzeme koupit uz dnes. Co budou vyvijet 2-3 roky? Pisou ze to uz maji, tak muzou zacit vyrabet. A pokud to jeste vyviji, tak at nepisou ze jejich "baterka" to umi. zase to vypada na oddalovani nakupu EV. Pockejte, vsechno bude lepsi, tak zatim nic nekupujte. Nejmenovana predni automobilka, hahaha. Asi nekdo komu vsichni ujizdi.

Proc jste tak pesimisticky? Misto aby jste mel radost ze se snazi tak to shazujete. Ja vas chapu ze to jde relativne pomalu ale zazraky se vetsinou nedeji.

Obrázek uživatele Kuk

On je racionální ale ty si jen naivní.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

A už jste si stihli spočítat jaký proud je potřeba aby se nabila baterka 50 kWh/400V za 15 sec?
Ano, je to 30 tisíc Amper. Musí k tomu ještě vymyslet supravodivý kabel :-)

---

Renault Zoe ZE50 *** FVE 4,55 kWp + VtE 1kW

Jelikoz to pokladam za blabol, neobtezuji se neco pocitat a venovat tomu vic myslenek, nez jsem psal. Proste jednim slovem kravina.

Blabol do kteryho investuji ohromne sumy zavedene firmy? Aha.

Obrázek uživatele Kuk

Zavedená firma Dyson koupila solid state startup Sakti, kterej byl k ničemu. Jseš opravdu tak hloupoučký že věříš jen velkém firmám s naditou penězenkou a že se takový firmy nemýlej??? Prober se z diskotéky, jseš naivní jak malé dítě.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele runner42

Hlavně super hasičák.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Uzivejte si kouricich monster dokud muzete.

Off.
To je zase v komentářích nazvraceno.
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/emise-automobilky-evropa-co2.A200911_220129_automoto_fdv

Obrázek uživatele runner42

Tak nevím, hlas veřejnosti se vám nelíbí, běloruský režim se vám nelíbí... co se vám vlastně líbí?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Auta která nevypouští do ovzduší škodlivé emise se mi libi. Co by se mi mělo líbit na 26 let vládnoucím diktátorovi je fakt mimo moje chápání.

Obrázek uživatele runner42

To se mě také líbí, ale taková neexistují a nikdy existovat nebudou.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele runner42

Zdravím do německé kolonie z Minsku, bohužel i pro tentokrát se budu muset obejít bez přednášky o stavu auta po ujetých 60 tisících km.
Tak snad příště.

Jo mimochodem, neděje se tu naprosto nic, žádná revoluce. To západní média těžce přehnala. Ale to je asi jasné každému kromě německé přítulky Leodenduly.

Internet funguje normálně, i moje VPNka do Čech.

Jsme tu sice krátce, ale na první pohled moderní město bez obohacujících barevnejch a s fungující dopravní infrastrukturou s vnějším i vnitřními okruhy. Naprosto čistý vzduch. Litr benzínu za 15 Kč.

A žádné elektromobily, ani důvod pro ně.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tak v tom Minsku požádejte o azyl, když se Vám tam tak líbí, Runnere.

Obrázek uživatele runner42

Asi budu muset, pokud nás Poláci nepustí přes hranice, kvůli českému epidemiologickému selhání.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Ale mejte porad zbaleny kufr. Co kdyby Lukasenka vykopli z uradu a zacal foukat jiny vitr. Pro jistotu mejte jeste platnou letenku do ruska, ciny a kldr. Clovek nikdy nevi...

Obrázek uživatele runner42

Kdo by ho jako měl vykopnout?
Podle západních zpráv tady dnes prý demonstrovalo sto tisíc lidí. Chachacha. Je to naprostá lež, neděje se tu vůbec nic.

Byli jsme v centru a Minsk si žije běžným životem, takže jestli se někde přetahuje pár stovek lidí s policajtama, možný to je, ale nikoho to tady v podstatě nezajímá.

Lukašenko je možná diktátor, ale vy obětí západní propagandy zcela určitě.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Byl jste se podivat na ty ruske paragany ktere kreml poslal na pomoc? Maji tam mit nejaky ukol. Az s nima navazete kontakt, dejte vedet.

Obrázek uživatele runner42

To jste četl na iDnes ve článku o dnešní statisícové demonstraci doplněné o měsíc staré fotky? :-D

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

treba zde. Ale zprava je origos od RIA novosti.
https://www.polishnews.co.uk/russia-sends-300-soldiers-from-the-pskov-airborne-brigade-to-belarus/

Obrázek uživatele runner42

To je ale zase ruská propaganda :-D
Bože bože...

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Vy jste prece chytrak od prirozeni, tak umite pracovat s jakoukoliv info.

Obrázek uživatele runner42

Tohle jsou ale zprávy bez informace, jestli tušíte, o čem píšu...

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Ne, ty info mi sdelil primo muj velici dustojnik z CIA.
https://www.n-tv.de/politik/Moskau-schickt-Fallschirmjaeger-nach-Belarus-article22033550.html

Obrázek uživatele runner42

Německou propagandu nečtu, sorry.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Pisou to i jine servery. Treba svycarske. Anglicke asi take, ale ja ctu radeji deutsche Nachrichten. Zitra to bude i v Minsku v novinach. Zitra leti Lukasenko na koberecek k Putinovi do Soci. Mozna ze si uz jede vybrat dum kam pujde do duchodu a uz se nevrati. Doufejte ze to nebude dalny vychod a studeny sever.

Obrázek uživatele runner42

Naprosto netušíte, o čem píšete. Pro místní je zlepšení vztahů s Ruskem pozitivní zpráva a Lukašenko tím získává pozitivní body.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Jojo, az na ty demonstranty. V centru Minsku jsou demo nebezpecny, tak se demonstruje na periferii. Nez tam kruty mlaticky dorazi, vsichni utecou a tak je riziko zavleceni a muceni minimalni. Jsou to chytry lidi. Vyzrat na primitivni postkomunisticke policii asi neni zase tak tezke. No reknete sam.

Obrázek uživatele runner42

Ano, nejlepší je demonstrovat s anglicky psanými cedulemi pro zahraniční média v lese.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Demonstrace potrebuji mezinarodni publicitu aby Lukasenko vedel, ze to mlaceni nezustane pod perinou. Kazdy zloduch je opatrnejsi, kdyz ho nekdo pozoruje pri nasilnostech. Vsak to vi i putka v kremlu a to ho jaksi omezuje a kroti. Jinak by tam davno tekla krev v proudech jako to maji rusaci ve zvyku. Viz 1968 v CR, 1953 v DDR a 1956 v Madarsku. Rusko Sovetsky svaz je nelidsky system uz pres 100 let.

Obrázek uživatele runner42

Takže s novičokem se publicita chce, ale s mlácením už ne...

To jsou zas názory podle počasí..

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Pletete pojmy a dojmy. Publicita s novicokem by byla, kdyby to nekdo nafotil jak a kdo mu to svinstvo podava. Rusaci samozrejme takovou publicitu nechteji. Rusaci chteji pouze tolik, aby lide tusili, jak se to stalo, ale aby neexistovaly prime dukazy. Chteji vytvorit prostredi strachu, ze muzou beztrestne zlikvidovat kohokoliv a nic se jim nestane. Otrava je v lidech vzdy spojena se strachem a bezmoci, proto kreml tak rad travi exotickymi jedy sve odpurce. Je to mafiansky postup. Vsichni vedi kdo to byl a nikdo nemuze nic dokazat. Ale oni nedomysli, ze mezinarodni spolecenstvi rusko postavi do kouta a toho stigmatu se uz nikdy nezbavi. Rusko je navzdy spojeno se zlem a primitivnim chovanim.

Obrázek uživatele runner42

No vidíte, a přesto NordStream2 bude...

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Bude nevyuzity rezavet na dne baltu. Mozna ze tam tudy budou posilat spiony do EU.

Jasně všechny společnosti co se na tom podílejí odepíšou miliardy euro, a budou brát plyn z polska https://oenergetice.cz/plyn/polsko-vyzyva-nemecko-k-zastaveni-praci-nord-stream-ii-nabizi-pristup-k-plynu-norska - Nejste na pohádky už trochu starej?

NS2 byl od zacatku nesmysl a kdo to silou proloboval a do toho investoval jsou rusaci. Rusaci se predem vetreli do tech zapadnich firem a koupili akciove baliky aby mohli rozhodovat. Takze to je ruska nepratelska vec. NS2 se nikdy nemel stavet.

Jasně,podle vás OMW,EON,Shell a další se nechali koupit, a nevěděli co dělají.Pokud v německu žijete tak by jste měl vědět, že jsou to pragmatici, bude kolem toho nějaké divadlo, ale dostaví se to, a bude provozovat, a my na tom budeme také slušně vydělávat.

Nekrmit...
Ten troll čím je vypasenejsi tím víc lže...

Pokud by byl doopravdy v Minsku, tak jeho zvysena komunikace s CR vzbudi zajem jistych sluzeb a oni si na nej posviti a daji mu nakladacku ktera mu prospeje. Tak cim vic pise, tim lepe :-)

1**:-)

Že by Leodendula odhalil Runnerovu politickou orientaci a země zaslíbené?

Obrázek uživatele runner42

Moje politická orientace je pragmatismus.
Z hlediska státního zřízení pak meritokracie.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Kuk

V Minsku jsou dál, tam maj nabíječky i na sídlišti.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Nabijecky do kalasniku, nebo do T54?

Obrázek uživatele runner42

Nemohu potvrdit, nicméně z hlediska dopravní infrastruktury jsou před námi tak asi o 100 let.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Kuk

Tvoje potvrzení k tomu nepotřebujou a my už vůbec ne.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele runner42

V pohodě, hlavně nezapomeňte na podzim volit opice, co budou místo dálniční sítě a obchvatu Prahy řešit nabíjení z veřejného osvětlení.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Kuk

Vopici máš v hlavě, mlátí do činelů až ti drnčí hlava.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Tam musí být úplný ráj.

Obrázek uživatele runner42

To asi ne, v ráji určitě pobočky McDonaldu nejsou.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Kuk

off

Německý magazín Auto motor sport příkře kritizuje testovaný VW iD4. Zkalmání z kvality zpracování.

VW ID.3 čelí kritike nemeckého automagazínu, ktorý ho otestoval
https://www.teslamagazin.sk/volkswagen-id-3-test-problemy

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

VW vyrobil 30.000 id3 1st edition. Zatim se prodalo celoevropsky jen 25.000. Jelikoz se uz da koupit i normalni verze s tepelnym cerpadlem, tak jim 5.000 1st edition bude dal rezavet na louce.

Obrázek uživatele jurazhor

nějaký zdroj,že už se nějakej prodal?

---

jurazhor

Uz se predavaji zakaznikum.
https://ecomento.de/2020/09/11/vw-beginnt-mit-auslieferung-des-id-3-1st-an-fruehbucher/

Obrázek uživatele Marek_

Tak koukám, že splnili, co tvrdili, že první ID.3 půjdou k zákazníkům koncem léta.

---

Lexus GS 450h Premium

Kdyz uz nestihli vyvynout fungujici SW a bezchybnou vyrobu, tak aspon stihli odvazet ty zaprasena auta z parkovist k zakaznikum. Aspon k necemu se dostali.

Splnili co slibili. Kazdy zacatek je tezky. Absolutne nepochybuju ze to VW zvladne.

Obrázek uživatele Marek_

Takže splnili, co slíbili, to je podstatné :-) Ty prvotní problémy... o tom by i Tesla mohla dlouho vyprávět. Jsem zvědavý, jak se to ujme v DE ve srovnání např. s Konou, e-Niro, Leafem a podobně velkou konkurencí.

---

Lexus GS 450h Premium

Ted nove hlaseni z VW, ze prodali neco pres 20.000 kusu a ze jsou jisti, ze prodaji i zbytek. To nezni dobre.
https://ecomento.de/2020/09/14/vw-id-3-wird-bis-auf-weiteres-vorkonfiguriert-angeboten/

Obrázek uživatele Marek_

Spíš než absolutní čísla bude zajímavější srovnání s konkurencí, kolik se prodá Leafů, Kona a pod. Nebo s čím se to dá srovnávat.

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele jurazhor

jo,11.9. začli
těch 25 000 v tom článku není předaných,ale počet objednávek
podle toho už v tom případě tesla prodala přes 200 000 cybertrucků
:) :)

---

jurazhor

V clanku se pise o 25.000 objednavkach, ktere jsou právně zavazne. Oproti tomu jsou rezervace nezavazne a spousta lidi rezervaci zrusilo. VW zacal s předáváním teprve pred par dny, tak samozrejme jeste vse nestacil předat. 1st edition se vyrobilo 30.000 a objednavek maji jen 25.000. A to muze byt problem, protoze nemaji tepelne cerpadlo. Jelikoz uz jde objednavat standardni id3 s tepelnym cerpadlem, tak kdo si koupi 6 mesicu stare auto bez t.č? CT zatim nejde zavazne objednat, ale take jen rezervovat.

Off... hodný ČEZ pumpuje peníze do německé platformy

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/fond-skupiny-cez-pumpuje-dalsi-penize-do-nemecke-platformy-pro-solarni-instalace-1373134

Cesko je ve vsem specificke. Co v zahranici funguje a obcane chteji, je v Cezku nezadouci a spodni vrstva obyvatel to odmita. Nedivme se, ze mame predrazene sluzby, dalnice a podradne zradlo. Narod si nic lepsiho nezaslouzi.

Obrázek uživatele runner42

Spodní vrstva obyvatel? :-D
A to je která?

Německý přítulka Leodendula nám to pěkně po soudružsku rozsekl, nechceš větráky a pole solárů, jsi spodina :-D

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Ti chytráci z pivnic, co všemu ruzumí po deseti pivech.

Spodina je velka kolem 30%. Ovlada ji parta mafianu, ktera se usadila do Straciho hnizda a kormidluje nas smer vychod. No a vy samozrejme.

Obrázek uživatele runner42

Je mi to jasné, pro vás jako německého přisluhovače jsou voliči ANO spodina, protože vás vzdalují národně neomarxistickému Německu.

Hustý. Samozřejmě ani náznak respektu k jiným politickým názorům. Ekologicky zplynovat je zatím nechcete, soudruhu Leodendulo?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Kdo umi psat nemecky je hned spojovan se zplynovanim. ANO, demagogii ovladate znamenite. Jste v Minsku na skoleni u KGB?

Obrázek uživatele runner42

Jsme na road tripu po jižní a východní Evropě. Nic co byste mohl zažít s vaší elektrickou kriplkárou.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tesla S uz pred 1-2 roky jela z Ciny pres vsechny ty postsovetske staty az do stredni Evropy. Nabijeli na obycejnych zasuvkach 230V, na 3f zasuvkach, Wallboxech i Supercharger. Pry nebyl vubec problem nabijet a lidi Teslu obdivovali. Kdo obdivuje vasi smradlavou a kourici kraksnu?

Obrázek uživatele runner42

Lidi Teslu obdivovali? :-D:-D:-D Jo tak tady je zakopaný ten čokl, vy toužíte být obdivován...

No my nejedeme tour po nabíječkách, to je krutý omyl. To je pro degeny. My jezdíme po zajímavých místech a spali jsme i na farmě úplně bez elektriky.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele Kuk

Jedeš tour po benzíkách a ty bez elektriky zaručeně nejsou. :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Krueger

Jen otazka? Pises MY... s kym jedes, kolik vas je?

Obrázek uživatele runner42

Čtyři páry, čtyři větší děti, čtyři auta - Grand Cherokee, Land Cruiser, Škoda Kodiaq a Nissan Armada.
Což by západní média popsala asi jako 250 spetsnaz a 80 tanků. :)

Rok předem plánování, původně osm posádek, nakonec realita půlka, což není špatné vzhledem k okolnostem.

Ale už balíme, dnes směr Brest.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Aby ste byl v obraze kde muzete dostat na budku.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/protesty-v-belorusku-pokracuji-v-minsku-vysly-do-ulic-desetitisice-lidi-119621

Obrázek uživatele runner42

:D :D :D :D :D

Fakt jim to nežerete. V centru jsem byli na večeři a nikde nic a na internetu který měl být vypnutý, jak se sám máte možnost přesvědčit, visíme celý den bez výpadku.

Komedie...

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Jojo, demonstrace asi natocili v Hollywoodu. Vy jste rusky komik. I ruska TASS to vysilala a policie jim shodila ze schodu kameramana a rozbila mu drahe vybaveni a je zraneny. To je ta ruska propaganda od opozice, nebo jak tomu muzu rozumet?

Obrázek uživatele runner42

Nevím co kdo točil a je mně to naprosto jedno. Říkám vám, že večer jsme byli na jídle a nikde nic. Přes den nevím, ale na žádnou demonstraci ani omezení jsme nenarazili a to ani dopravní, ani komunikační.

Neříkám že demonstrace nebyla, věřím že i tisíce lidí, ale Minsk má přes dva miliony obyvatel a čtyřista km čtvrečních, pár tisíc demonstrujících se tam naprosto ztratí.

Můj názor je, že západní média dělají z protizemanovské demonstrace před Hradem revoluci.

Stejně mi je to jedno, už jedeme a těšíme se na Brest.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Kdysi jsem s runnerem vedl celkem normalni diskuzi ale co z nej pada ted, to teda valim oci.

Asi dostal obuskem mezi kukadla.

Mozna se nekam prichomejt a ted musi psat jak se tam nic nedeje :-)

Sedi ve vezeni OMON, koule ma ve sveraku a ted zpiva neco mezi tenorem a sopranem co mu naridi.

Uz jste cetl o volbach v rusku? Ve meste Tomsk kde doslo k otrave Navalneho to pro putina nedopadlo dobre. Ztratili vetsinu a byli zvoleni dva spolubojovnici Navalneho a jine liberalni strany. Lidi v Tomsku asi vedi o otrave Navalneho vic nez vy a ostatni nevedouci. Nejak to putinovi nevychazi, to lhani a vrazdeni.

Obrázek uživatele Marek_

Bude korekce výsledků, nemůže prohrát, to diktátor nedopustí :-)

i když... v Rusku bych i docela věřil, že takový člověk má velkou podporu, je to prostě obraz toho národa.

---

Lexus GS 450h Premium

Uvidime jak se putin poucil v Belorusku. Zda bude mit 80%, nebo bude skromejsi, treba 79,99%.

Putin koukam uz ani nezvlada pocitat hlasy. :-)

V postsovetskem prostoru je asi vice mist bez elektriny. Muzete tam propagovat FVE a nemusite mit vycitky, ze v noci jim nebude vyrabet, kdyz beztak ted nic nemaji.
Nemam Teslu S, tak nejsem obdivovan. Jsem radeji, kdyz zustanu bez povsimnuti, takrka underground.

Chytrá domácnost, chytrá firma..... Tsss, asi jako nejchytřejší karanténa. Vychcánci čekají nablblíky, kterým můžou věšet bulíky na nos. Šéfovat tomu bude nejvychcanější Radovánek, přidá se Tesláček... To je panoptikum

Chytrou karantenu si vzal na starost sam StBak Babis. Urcite s vami souhlasim, ze na chytrou karantenu lovi ty nablbliky, protoze Bliveš je vychcanek.

Řešení, které funguje. V ČR tak maximálně jako zdroj peněz instalatérským firmám. Ale tak o to jde především.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil