Koncern Volkswagen letos uvede v Česku devět nových aut do zásuvky

redakce - 28 Leden 2020

Společnost Porsche Česká republika, oficiální importér značek Volkswagen, Audi, Seat a Volkswagen Užitkové vozy, stojí v roce 2020 na startovní čáře nové éry osobní mobility.Přichází největší změna v historii společnosti. Elektromobilita a digitalizace, změna klimatu a nové emisní normy vyžadují zcela nové produkty, procesy a obchodní modely. Porsche Česká republika se hodlá angažovat také v čím dál větším rozvoji elektromobilní infrastruktury.

Přichází největší změna v historii společnosti. Elektromobilita a digitalizace, změna klimatu a nové emisní normy vyžadují zcela nové produkty, procesy a obchodní modely. Porsche Česká republika se hodlá angažovat také v čím dál větším rozvoji elektromobilní infrastruktury.
foto: Volkswagen

V letošním roce uvede firma Porsche Česká republika, největší importér automobilů do České republiky, na trh devět modelů s elektrickým pohonem, z toho tři čisté elektromobily a šest plug-in hybridních vozidel.

Elektromobilní ofenzivu odstartuje Volkswagen ID.3 – první síťově propojený elektromobil pro každodenní provoz bez kompromisů, který bude díky ceně začínající pod hranicí 800 tisíc korun včetně DPH dostupný mnohem širšímu okruhu zákazníků.

Stranou nebude ani Audi e-tron Sportback a řada plug-in hybridů: od kompaktního Golfu GTE přes TFSIe modely Audi až po špičkový Touareg R Hybrid o výkonu bezmála 500 koní. Porsche ČR očekává, že již v roce 2025 budou elektrické a hybridní vozy tvořit až pětinu prodejů společnosti.

Volkswagen Group plánuje do roku 2029 uvést na trh až 75 čistě elektrických modelů a zhruba 60 hybridů. Celkový počet prodaných elektromobilů koncernu Volkswagen by se do roku 2029 měl zvýšit přibližně na 26 milionů, hybridů by pak mělo být 6 milionů.

„Stojíme na prahu nové doby, která přináší elektromobilitu a my budeme tím, kdo udává trend,“ komentuje zlomové období Jan Hurt, jednatel Porsche Česká republika. „Kromě čistě elektrických modelů představíme rovněž hybridní vozy, jež jsou nedílnou součástí nových trendů mobility. S tím musí jít ruku v ruce vybavenost dealerů. U nich intenzivně probíhají školení personálu s cílem nejen prodávat, ale také servisovat hybridy a elektromobily, a proces vybavenosti potřebnými zařízeními, zejména pak dostatečným množstvím nabíječek.“

„Po rekordním roce 2017 jsme v souvislosti s komplikacemi spojenými se zavedením nových pravidel pro testování emisí WLTP čelili poměrně citelným výpadkům výroby u našich značek jak v roce 2018, tak loni,“ říká Franz Pommer, jednatel společnosti Porsche Česká republika.

„Navzdory těmto okolnostem značky Volkswagen osobní vozy a Volkswagen Užitkové vozy obhájily pozici importéra č. 1 ve svých segmentech. Chtěl bych za to poděkovat nejen celé prodejní a servisní síti, ale zejména našim zákazníkům. Jejich důvěra je pro nás v tomto náročném období velmi důležitá a motivuje nás, abychom nadále úroveň našich prodejních a servisních služeb posouvali kupředu,“ dodal Franz Pommer.

Dodávky zákazníkům v roce 2019 činily 41 743 vozů (- 7,0 %). Obrat společnosti Porsche Česká republika dosáhl v roce 2019 hodnoty 25,609 miliardy korun (-1,7 %). „Významnou roli v našich aktivitách hrají servisní služby,“ uvádí Franz Pommer.

„Kladná hodnocení v průzkumech spokojenosti i obchodní výsledky v této oblasti potvrzují, že se nám tato činnost daří. Loni jsme dosáhli celkového obratu v oblasti After Sales ve výši 4,204 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 6,6 %.“

Společnost Porsche Česká republika s.r.o. vstoupila do roku 2020 se 173 zaměstnanci
(+ 2 proti 2019). Prodej všech zastupovaných značek zajišťuje celkem 124 smluvních partnerů, servisem koncernových vozů je v České republice pověřeno 237 smluvních partnerů.

Značky Volkswagen osobní vozy, Audi, Seat a Volkswagen Užitkové vozy jsou díky tomu zastoupeny na téměř 100 místech naší země, přičemž celkový počet zaměstnanců dealerské organizace přesahuje 3 tisíce.

Klíčovým bodem pozitivního trendu u značky Seat se kromě SUV Arona, Ateca a Tarraco stal hlavně model Leon, který se úspěšně prodává již od roku 2012. Po osmi letech ho vystřídá zbrusu nová, v pořadí již třetí generace oblíbeného kompaktu, která bude hlavní novinkou značky Seat pro letošek. Ještě letos se na platformě MEB odprezentuje první elektromobil Seat, typ el-Born, jehož první kusy se objeví v Česku do konce roku.

Široké spektrum úspěšnosti značky Seat pak dokresluje 11 000 celosvětově prodaných městských koloběžek EXS. Letos dá Seat mikromobilitě další rozměr s novým
e-Scooterem, prvním (elektrickým) motocyklem v dějinách společnosti.

Projekt MOON

V roce 2019 společnost Porsche Česká republika odstartovala projekt komplexního řešení nabíjecí infrastruktury s názvem MOON. Česko se tak stalo jednou z pěti pilotních zemí, kde začala působit stejnojmenná dceřiná firma Porsche Holding Salzburg, která je mateřskou společností i Porsche Česká republika.

Značka MOON, poprvé prezentovaná vloni na brněnském oborovém veletrhu Ampér, nabízí dealerům i zákazníkům nejmodernější nabíjecí infrastrukturu, zahrnující od elektronicky řízeného kabelu pro nabíjení střídavým proudem až 22 kW přes nástěnné nabíječky, domácí akumulátorové systémy a fotovoltaické systémy až po zařízení pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 300 kW.

Zákazník si tak bude moci již při objednání nového elektromobilu zvolit sofistikovaný nabíjecí systém ovládaný přes aplikaci v chytrém telefonu. Za krátké působení v roce 2019 se podařilo klientům dodat 117 zařízení MOON za bezmála 6,5 milionu Kč, přičemž nejprodávanějším produktem se stal Wallbox MOON connect AC 22 kW.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Jak daleko je Tesla a má VW šanci se chytit?
Rozbor pěkně kolonku po kolonce
https://youtu.be/s4oCBDQNlpU

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Je zajimave, ze vsichni porovnavaji VW ktery vydal zatim par vozu, ktere mirili na okraj trhu. Hlavni modelova ofenziva ma teprve zacit, podle te bych soudil id3 a dalsi

A hlavne. Kde jsou ostatni automobilky? Tesla zije svoji budoucnost. VW ji alespon ukazal, Ford doufa, ze bude kupovat BEV platformy od VW. Toyota to obchazi Hybridem, dalsi teprv cmrkaji na skicak a jini doufaji, ze se jich to existencne nedotkne, protoze nezijou z evropskeho trhu.

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.

Docela zajímací a výživné. Trochu se obávám, že mají pravdu.

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Obrázek uživatele ePavel

OT: Tak nabijecky MOL pry jednorazova platba 260 za rychle nabijeni, 330 za ultrarychle a pry i za kWh to pujde.

---

Od r. 2013 najeto 370.000 el. km.
www.nabijecikabely.cz http://ts.la/pavel4572
Nekrmím Trolla42 a vulgární pablby.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

joo ropácká komedije jak vyšítá

https://youtu.be/axRsIcmFa7o?t=312

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele ePavel

Aha, tak jsem asi paní špatně pochopil tech 260 je za AC. Jo tak to leda že bych byl obsluha benzínky a mohl nabijet celou pracovni dobu. Chtěl jsem vyzkoušet tu ultra rychlou na D1, ale ta nefungovala vůbec.

---

Od r. 2013 najeto 370.000 el. km.
www.nabijecikabely.cz http://ts.la/pavel4572
Nekrmím Trolla42 a vulgární pablby.

Obrázek uživatele jurazhor

copak,copak,že by si vw sehnal nové obrovské parkoviště?
:)

---

jurazhor

Koukam tady uz je z toho Kukovo. :-)

Obrázek uživatele M.Krupka

Stojíme na prahu nové doby, která přináší elektromobilitu a my budeme tím, kdo udává trend,“ komentuje zlomové období Jan Hurt, jednatel Porsche.

Pane jednateli, které Vaše dovezené elektrické auto umí dodávat energii do domácnosti v případě výpadku rozvodné sítě?
Která Váše užitková vozidla umí napájet například vrtačku,kávovar, zmrzlinový stroj nebo jiné elektrické zařízení, tak abych si v tom užitkovém voze nemusel vozit elektrocentrálu na benzín?? A kdy budete nabízet něco čemu se říká Powerwall nebo v Číně BYD b box? Které Vaše elektrické auto umíte nabíjet bez kabelu?
Myslím, že trend udávají jinde a už mnohem déle.

Jen se nebojte, VW tsunami to vsechno smete. Az prijde nova revolucni baterie https://www.enevate.com/.

Tak jsem se na kouknul, no uvidíme, co z toho nakonec bude. Parametry jsou dobré. https://www.greencarcongress.com/2020/01/20200115-enevate.html

---

hariprasad

Právě až příliš dobrý ale vypadá to fakt nadějně už vzhledem k tomu kdo do nich invesruje peníze. Pokud se to podaří budou dnešní ev vypadat jak auta z pravěku. Tím se jim nevysmívám ani náhodou každý začátek je těžký ale prostě je to tak. A můj názor je že na tohle čeká třeba Toyota aby spustila masovou výrobu. Lidi masově současný elektroauta kupovat nebudou pokud se nezdaní brutálně spalováky jako třeba v Norsku a nebo se výrazně nezlepší ty parametry viz třeba to nabíjení.

Sakra to je velký problém do Japonska už přes moře přeplavali TrollWageni :-))
Však počkej on si na tebe Kuk posviti

No právě.

Tsunami ten VW brzo smete, to máš pravdu.

---

ecotaxiolomouc.cz

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

:))) jj

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Když tak fandíte VW, proč máte Toyotu? Protože je lepší než VW?
Nerozumím tomu. Sám mám auto od VW v práci a opravdu jsem nikdy nic horšího neměl. Měl jsem Japonce, Korejce, Francouze, vždy to byla spolehlivá a pohodlná auta. Ale VW mi moje představy o autech úplně zkreslil. S tím autem furt něco je, platit to ze svého, tak je to velice slušná kasička.
Nevěřím tomu, že se VW zvládne transformovat. Teď ještě dva tři roky budou vrávorat a pak se uvidí, jestli je silnější dobrá konkurence (Tesla, Hyundai) nebo hlas lidu (tedy fanoušků značky, kteří si koupí VW/AUDI/Škodu/Seata/Porsche ať to stojí co to stojí a ať to žere co to žere a ať se to pořádně sype, vždyť rádi jezdíme do servisu).

---

2015: Renault Twizy 2013 (prodán 2016) | 2016: Citroen C-Zero 2012
2018: Nissan Leaf Acenta 24kWh 2014 (prodán 9/2020) | 2019: Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter, sekačka Güde 40 V/2.5 Ah | 2020: FVE 2.4 kWp, Hyundai Ioniq electric 28 kWh

Proto že za a Prius má malou spotřebu a za b v Japonsku je jaksi Wagen celkem drahej.

Obrázek uživatele Kuk

off
První svezení s Hondou e.
https://youtu.be/BZbAti0ZAjk
https://youtu.be/4paegfafImY

Auto má HDMI vstup takže tam můžete píchnout comcast a sledovat videa z mobilu nebo herní konzoli a gamesit.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Snad to hdmi bude pri jizde zablokovane. Jinak bych takovou Hondu nechtel potkat.

Jasný Citigo zabiják.... :-)

Off

https://www.autoforum.cz/zajimavosti/sazka-vw-na-elektromobily-je-obrovsky-hazard-do-dvou-let-se-to-ukaze-rika-ex-sef-skody/

Ten kok ot uz dela predvolebni agitaci na prezidenta a lovi spalovaci pitomce. Kdyby byl takovy zdatny manager, tak by byl ve Skodovce dodnes.

Obrázek uživatele Kuk

"...my budeme tím, kdo udává trend“

Přesně tydle nabubřelý kecy jsou totálně k smíchu. Ani nejsou schopný ukázat novej model, který překonává konkurenci nedejbože přináší nějaké zlomové novinky a to jak u Porše, Audi ani VW. O Škodě či Seatu nemluvě.

Zrovna teď Audi už po několikáté zastavilo výrobní linku na e-tronu a 150 pracovníků zůstalo doma. A proč? Protože si nepostavili vlastní baterkárnu a zase maj problém s dodavatelem čili s LG.
https://www.electrive.com/2020/01/26/audi-makes-personnel-changes-in-brussels-factory/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

E Tron se prodává daleko líp než bych čekal.

Obrázek uživatele Marek_

To jsem taky koukal, v Evropě přes 18 tis. za 2019 a jenom v prosinci přes 4000 - 3.nejprodávanější EV za 12/2019 v Evropě :-) Ale teď zase údajně omezují výrobu, protože nemají baterky.

---

Lexus GS 450h Premium

Jenže v Audi měli plán vyrobit loni 55 tisíc e-Tronů (v dubnu zredukováno na 45 tisíc), takže bych 18 tisíc v Evropě a jednotky tisíc zbytek světa moc úspěchem nenazýval.
https://ww.electrek.co/2019/04/18/audi-e-tron-electric-suv-production-reduce-battery-shortage/

Obrázek uživatele Marek_

Otázka je, jestli neměli moc smělé, nerealistické, plány. Ostatně, jak dobře/špatně se prodávají jiná EV v této ceně?

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele Kuk

Video k barvám id3
https://youtu.be/lRz1MdC34fQ

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

id3 leták

https://www.volkswagen.cz/media/Kwc_Basic_DownloadTag_Component/42411-paragraphs-496730-text-d16/default/92bc323d/1578397766/id-3-1st-pre-sales-booklet-cz.pdf

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Ten základ za 800k teda fakt nic moc.

Obrázek uživatele Kuk

No jo no.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele spetak

Ale uznej, spona na volantu s logem
„1ST“ včetně pedálů v designu „Play & Pause“
to je faaakt posunulo kupředu. To budou ostatní těžko dohánět !

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.

Obrázek uživatele Kuk

Mě se pedály play a pause moc líbí. To je hravé. Kěž by hravé byly i ostatní parametry a cena.
Toho 1st sem si vůbec nevšim, té dobrá zoufalost. To vypadá jak kdyby udělali teprv první krůček jako prvňáček. :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele PaRi

"...stojí v roce 2020 na startovní čáře nové éry osobní mobility."
Zbývá dodat: "...zatímco někteří už mají pár kol za sebou".

:-/

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)

Obrázek uživatele Kuk

VW stále stojí na startovní čáře zatímco elektromobily vyrábí už 44 let...

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Kam se to How now podělo? :-)

---

hariprasad

Obrázek uživatele Kuk

Asi pokaždé vylili dítě i s vaničkou a začali odznova. No a pak přišla éra "čistého" modrého dízlu, kterej do nás tlačili a když ani to nezabralo tak aspoň s dízlem podváděli a brzdili vývoj v dvou megakartelech. Nakonec je celej svět kop do perdele, Čína jim dala koule do svěráku, Stutgart jim rakovinomety zakázal a bylo po ftákách. Teď už jedou znouzecnost. Aspoň že je Herbert Diess burcuje aby se probrali ze spalovací diskotéky.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Doufám, že za jeden takový článek tu budou tři dobré...

A jsou to verze jen bez baterie, a nebo bez baterie i bez softwaru?

---

Nevlastním - používám - ZhiDo D2S a JAC iEV7S2
Vyhlížím - NISSAN e-NV200 Evalia - Tekna - 40 kWh
FVE - 6,4 kWp + bat 9,6 kWh
---------------------------------------------------------------
Nejsou dobrá a špatná auta - jsou jen vhodná a nevhodná.
------------------------------------------------- ...

"který bude díky ceně začínající pod hranicí 800 tisíc korun včetně DPH dostupný mnohem širšímu okruhu zákazníků."
Tak tu máme konečně nějaké konkrétnější ceny pro ČR. Nebude moc daleko od skutečnosti toto:
ID.3 45 kWh (330 km WLTP): 799 900 Kč
ID.3 58 kWh (420 km WLTP): 999 900 Kč
ID.3 77 kWh (550 km WLTP): 1 199 900 Kč

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

já bych nehrál tu jejich trapnou komerční blbákovinu, lidi už nejsou úplně blbý ;)

ID.3 45 kWh (330 km WLTP): 800.000 Kč
ID.3 58 kWh (420 km WLTP): 1mega Kč
ID.3 77 kWh (550 km WLTP): 1,2 mega Kč

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Herbert tvrdil ze ID3 bude to same jako Tesla ale za polovicku penez. Ted to vypada na polovicni auto jako Tesla za stejne penize.

Takze lidovka za 800 tacu ktera v zime ujede po dalnici 200km a zdechne. No nekup to. Ne, masove se to rozsiri az s bateriema jako https://www.enevate.com/. Bohuzel si budeme muset jeste par let pockat ale pak to bude tsunami.

Obrázek uživatele Marek_

No jo... ale je na tom konkurence v dané ceně 800.000 lépe? Ioniq, Kona, Niro, Leaf, atd.? Myšleno kapacita baterky a dojezd.

---

Lexus GS 450h Premium

Není.

Za prachy dražších modelů už je mnohem lepší Tesla 3. S tím se tedy moc nechytají.

Jaxme kdysi rikali, no lapping.

Tak porad je to priplatek u tesly asi ctvrt milionu pri podobnem dojezdu, to neni zas tak malo, i kdyz je model 3 o tridu lepsi auto .....

Ten dojezd u produkční ID3 ještě nikdo netestoval, aby to pak nebylo ve stejném poměru jako eTron versus Xko.

Obrázek uživatele Kuk

A do konce léta ani neotestuje.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

U Tesly nepotrebujete skoro nic priobjednavat, vse je v zakladni cene. U VW je zaklad tradicne holobyt a vybavit ID3 na slusnou uroven bude dosti nakladne. Tim padem bude cena podobna.

Tak to nabizi za ten milion jako first edition se neza byt zrovna holobyt (stejne tak ta najezakladnejsi vybava treba noveho golfu ma v zasade vse potrebne)....

Vzhledem k patriotismu Helmutů se budou prodávat i ty dražší modely více než Tesly... minimálně v Německu

Mají holt svoje turecké dělníky rádi. ;)

Maximalne do zacatku vyroby Tesly 3 a Y v nemecke GF4.

Obrázek uživatele Marek_

Pokud bych si měl tipnout, tak bych řekl, že pokud budou stíhat vyrábět a budou mít baterky, tak se ID.3 bude prodávat léle než Tesla 3 a Y. Ale to, samozřejmě, ukáže až čas...

Spousta Němců si totiž nejde koupit auto, ale VW, resp. pokud na to mají tak Audi, MB, BMW :-)

---

Lexus GS 450h Premium

1*
Necháme se mile překvapit...
Hlavně ať se EV prodávají co nejvíc.. Jedno jaká značka...

Obrázek uživatele sy35

Tak PR oddělení VW rozpočet rozhodně neseškrtali, to je jasné. Co dál tam je v tom článku?

---

Toyota Prius II


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?