Kolo z říše snů: Dezien Levitation

Jan Grohmann - 10 Červen 2013

Jste rádi středem pozornosti, milujete technologické novinky a zároveň nemůžete vydržet deset minut, aniž se podíváte na svůj Facebook profil S kolem Levitation od firmy Dezien můžete upevňovat kondičku, šokovat kolemjdoucí a navíc budete vždy připojeni k internetu.Dezien Levitation

Dezien Levitation
foto: Dezien

Koncept kola Levitation reflektuje dnešní elektronickou propojenost lidí a snahu o ekologický přístup k okolnímu světu. Elektrokolo má tak schopnost vyrábět elektrickou energii pro všechny vaše elektronické hračky a funguje zároveň jako wi-fi přípojný bod (hotspot).

Dezien Levitation je zatím jen designerským cvičením, velmi vzdáleným od sérové výroby. Koncept nám však ukazuje některé zajímavé nápady a technologie.

Během jízdy můžete vyrábět elektrickou energii a skladovat ji v palubních akumulátorech. Pokud chcete dobít iPad, iPod nebo iPhone, stačí připojit přístroje do jednoho ze tří USB konektorů skrývající se pod gripy řídítek.

Levitation

Dezien Levitation
foto: Dezien

V rámu kola je zabudována Wi-Fi anténa. Otázkou je, zda se kolo dokáže také připojit k mobilnímu internetu, což technicky jistě není problém, ale stránky výrobce se o takové možnosti nezmiňují. Díky Wi-Fi přípojnému bodu na kole se však můžete přes tablet, fotoaparát nebo MP3 přehrávač připojit pohodlně k internetu.

Opravdu revoluční je materiál použitý na konstrukci kola, jakkoliv v nás vzbuzuje jeho název a původ menší nedůvěru . Podle stránek výrobce je 90 % součástek kola Levitation vyrobeno frézováním umělého kamene HI-MACS®. Jde o speciální směs bauxitu (prach z přírodního kamene) a akrylové pryskyřice.

Levitation

Pokud šlapete intenzivně, může napájet elektronické přístroje i u Vás doma. Například LED osvětlení.
foto: Dezien

Součástí kola jsou ale i další „vychytávky“. Na horní trubce rámu se nachází OLED displej ukazující stav vnitřních akumulátorů, jízdní parametry nebo stav Wi-Fi připojení. V kolech, přední a zadní vidlici se pak nacházejí tenké modré pásky.

Ač jsme zkoumali kolo ze všech stran, nemohli jsme přijít na to, jaký je princip jeho pohybu. Žádné zabudované elektromotory, žádné řetězy nebo ozubená kola. Podle stránek výrobce je pohyb kola umožněn levitací. Pokud však studio Dezien nepřišlo na to, jak vytvořit obří magnetická pole pomocí malé baterie, tak kolo Levitation na cesty jen tak nevyjede.

Dezien
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jen poradny PR par trapnym obrazkum z Catie. Jinak je to cely zhovadilost. Material = funkcne ciste pryskyrice. Design = megabullshit (predstavte si ze na tom jedete...dekuju za zada), nabijeni jizdou = ultrabullshit (kdo ma elektromoped s rekuperaci a nekdy ho tlacil, vi o cem mluvim)

dezignera bych za tohle vyhodil od zkousky. Jesli chce malovat, at se da na umprum, ale s uzitnym designem tohle nema ani zbla spolecneho. Regulerni odpad

Obrázek uživatele Jolinar

+1
:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já teda čtu DEZIEN.

Děkuji za všímavost. Upraveno.


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil