Kladno vítá novou nabíjecí stanici e-station

Rychle se rozrůstající síť nabíjecích stanic pro elektromobily e-station přidává další nový kus. Tentokrát se nová stanice spouští v Kladně.

Nová nabíječka sítě e-station se v Kladně nachází v areálu STOP SHOP KLADNO (na adrese Americká 3252, Kročehlavy). Nabíjení bude od 22.6.2022 do 26.6.2022 zcela zdarma. Poté bude nabíjení dle našeho aktuálního ceníku: DC 7,40,- vč. DPH, AC 5,95,- vč. DPH – viz ceník .

Stejně jako většina ostatních stanic sítě e-station (GPS: 50°07’34.9″N 14°07’23.9″E). I v tomto případě jde o Raption 50 s výkonem DC 50 kW a AC 22 kW. Osazena je koncovkami CCS, Chademo a zásuvkou Mennekes Typ2 pro AC nabíjení výkonem 22 kW.

Chystáte-li se třeba na zápas Rytířů Kladno, nebo jedete na skvělé sportoviště v areálu Sletiště nebo se jen chcete zastavit u nákupního centra, kde je možnost občerstvení v místním bistru a také možnost toalety, je vám nová nabíjecí stanic k dispozici. STOP SHOP nabízí řadu trendy obchodů jako je Decathlon, DM, Intersport.

zdroj: placená inzerce

46 komentářů u “Kladno vítá novou nabíjecí stanici e-station”

 1. Dnes je dobrý den. Konec plateb za OZE a žádná podpora domácností s elektromobily… aneb vítejte v expresu na trase z Utopie do Reálného světa.
  Teď ještě poslat do h****u automobilky s elektromobily a systém povolenek, škrtnout 70% hodnoty světových akcií, přistát s crypto letadlem a začít uplatňovat reálnou politiku vůči Rusku a bude líp.

      1. Nevěř všemu co najdeš na internetu.
       Pán kecá… Je nemožné mít elektřinu za 1 kačku. Stačí se jen podívat, kolik stojí distribuční část celkové ceny z jedné kWh. Takže nevěřím tomu, že někdo na trhu mu dal fix na elektřinu „skoro zadarmo“ na 3 roky a více…

       1. Z které višně jste spadli chlapci? Proč bych měl kecat? Běžný tarif „Elektřina pro soláry“ u ČEZu. Silová elektřina je 1:1 odebráno/dodáno. Takže zdražování nemá vliv je jedno kolik stojí. Platím jen distribuci + daň + poplatek OZE. To dělá teď 1,01 Kč/kWh včetně DPH. Když odpustí OZE tak budu platit jen 0,4 Kč. Co je na tom nepochopitelného? Ta silovka je samozřejmě mnou vyrobená ale nemusím nabíjet auto když svítí ale kdykoliv se mi zlíbí, třeba na Vánoce.

        1. Tak jasně, ale to je něco jiného. To jste si jen vybíráte to, co jste jim poslal. A když Vám dojde silovka, kterou jste jim poslal a budete ji muset koupit, stále Vás elektřina stojí jednu kačku? Ono to chce říkat celou pravdu, ne jen část.

        2. Tak samozřejmě, kdyby došla a odebral bych víc než jsem dodal tak by mě nádrž nestála 20 Kč ale třeba 120 Kč. Ale o tom řeč nebyla. Já jsem se jenom radoval z dobré runnerovy zprávy, že místo dnešních 50 Kč budu platit 20 Kč. Ale už radši nebudu petrolheady dráždit než dostanu přes hubu.😉

        3. Na tom je nepochopitelné pouze to, že si vlastníci solárů nedokážou spočítat, kolik je co stojí. A prezentují to zde pořád dokola, dokola, a dokola.

         Tak ještě jednou. Cena 1kWh obsahuje náklady na pořízení FVE navýšené o náklady ušlé příležitosti, souhrn servisních nákladů, oprav, pojištění a všech dalších výdajů po dobou životnosti rozpočítané na počet vyrobených kWh a navýšené o distribuční poplatky a daně.

         1Kč? Ani omylem.

        4. Ale dokážou si to spočítat. Existuje nějaký bod zlomu od kterého se začíná investice vracet. Takový bod ty nikdy nepoznáš, budeš platit víc, víc a víc.

    1. Můžu si tohle zarámovat? Až se tento rok 60k lidí jen v Praze sejde konec fixace hypotéky s koncem fixace na energie, nebude spousta z nich mít jinou možnost, než tu nemovitost umístit na trh. Kolik nemovitostí za aktuální ceny myslíš že trh zvládne absorbovat bez úvěru? Protože na 10mio (tj. průměrné 3+kk, nebo lepší 2+kk v novém baráku) hypotéku při úroku okolo 8% musíš mít příjem minimálně 163tis čistého. A podle tebe to s cenami nic neudělá? Hmm..🤔

     1. Zřejmě si přehlédl klíčové je slovo „nominálně“. S cenami to nic neudělá, což znamená reálný pokles cca 30%. Ale pro někoho, kdo má v tuto chvíli ještě cash, to nic neřeší.
      Já už nakupovat nemovitosti nebudu. Už jsem nakoupil, začal jsem několik let dozadu když začalo být jasné že to jde do h***u, jak se rozjelo kvantitativní uvolňování a Německo se začalo dostávat díky protlačování OZE a cenám energií do recese. Nakoupil jsem hlavně pozemky, ty jsou při kolapsu realit nejvíce odolné, vzal si na ně maximum úvěrů co to šlo a znova nakoupil. Teď budu několik let čekat, až se trh zvedne, a zatím sledovat, jak na mých úvěrech fixovaných na 2-4% banky prodělávají kalhoty. Až krize skončí a měna se stabilizuje, prodám a bankám vrátím jejich znehodnocené peníze.

      1. Vypadá to, že jsi na to vyzrál 🤑 Měl bych pouze několik připomínek.

       1) Nominální ceny nemovitostí neklesnou, pokud:
       a) zvýší se průměrná čistá mzda o inflaci
       b) stávající dlužníci budou zvládat novou finanční situaci a trh se tedy nepřesytí na straně nabídky.

       2) Ano, pozemky jsou relativně bezpečný přístav, protože je jich konečné množství a jejich vlastnictví většinou není zatížené drahým úvěrem. Co se ale velmi může změnit je likvidita. U stavebních pozemků opět problém kupní síly vč. ceny stavebních prací. U zemědělských nízká ochota družstev k nákupu kvůli drahým úvěrům.

       3) Banka ti nepůjčila svoje peníze, ale půjčila si je pro tebe někde jinde s tím, že ti ke svému úroku dala přirážku. Maximálně jí tedy z tvého úvěru klesne zisk o inflaci, rozhodně ale na tvém úvěru neprodělávají 😉

       1. 1) Požadavku na navýšení průměrné čisté mzdy o inflaci ve vztahu k ceně nemovitosti nerozumím.
        2) Komerční banka mi samozřejmě nepůjčuje svoje peníze. Ovšem nese riziko spojené s fixací – ona si je nepůjčila s osmiletou úrokovou fixací a zjednodušeně řečeno v uvedeném období je „otočí“ mnohokrát. Něco samozřejmě rozpustí díky svému portfoliu, ale 8-10 letá fixace 2% úroku při inflaci 30% první rok a 20% druhý rok, to je pro banku jasná celková ztráta.

        1. ad 1) právě, že souvisí. Viz můj příklad na hypo 10mio a nutnou podmínku pro výši čistého příjmu za současných úrokových podmínek.

         ad 2) tak hluboce do závazků a kontraktů bank nevidím a myslím, že ty taky ne. Je zbytečné se tedy v tomto přít, nicméně premisa je jasná a za ní si stojím. Banka, stejně jako kasino, vždy vydělá.

        2. Ok, tak názorně.
         Byt stojí 10 milionů. Kupec dal 2 cash a 8 si v listopadu půjčil na 3% úrok.
         Celková suma, kterou za 30 let zaplatí, je 12 142 196 Kč.

         Výhra klienta a problém banky je, že po jediném roce a 30% inflaci si nemovitost drží svoji reálnou hodnotu, nominálně byla zhodnocena na 13 milionů, zatímco reálná hodnota úvěru se pro banku snížila z nominálních 8 na reálných 5,6 milionu.
         Fakticky inflace bance za JEDINÝ ROK sežrala 2,4 milionu Kč, z reálné hodnoty úvěru, což vysoce převyšuje veškerý plánovaný zisk.

         A co se týká místních fotovoltaiků, tak většina si komicky mne ruce nad tím, že investovali a teď „uspoří o to více“ . Což je nebetyčná kravina. Tito experti nechápou, že inflační peníze pouze nominálně zvyšují jejich náklady ušlé příležitosti a na návratnosti to nemění naprosto nic.
         To už bylo lepší koupit cihlu, která má na rozdíl od jejich FVE dobrou likviditu.

        3. Runner: ty píšeš tolik nesmyslů, že ani nevím kde začít.

         „Byt stojí 10 milionů. Kupec dal 2 cash a 8 si v listopadu půjčil na 3% úrok. Celková suma, kterou za 30 let zaplatí, je 12 142 196 Kč.“
         – Nesmysl, fixaci na 30 let žádná banka neumí a ani neuměla. Tyhle výpočty celkové zaplacené sumy mají téměř nulovou vypovídací hodnotu.

         „Výhra klienta a problém banky je, že po jediném roce a 30% inflaci si nemovitost drží svoji reálnou hodnotu, nominálně byla zhodnocena na 13 milionů, zatímco reálná hodnota úvěru se pro banku snížila z nominálních 8 na reálných 5,6 milionu.
         Fakticky inflace bance za JEDINÝ ROK sežrala 2,4 milionu Kč, z reálné hodnoty úvěru, což vysoce převyšuje veškerý plánovaný zisk.“
         – Opět nesmysl. Inflace, pokud není podpořená zvýšením kupní síly, nemá vliv za zvýšení tržních cen nemovitostí. (nominály si nech pro akciový trh a do nemovitostí to netahej). Zbytek je taktéž nesmysl. Opět, žádná fixace na 30 let, za dva roky můžeme být zpět na 3% úroku. Celé to ovšem platí koncový zákazník, tedy ty. Pro tebe to může z pohledu časovosti pouze výhodné, nebo nevýhodné. Banku si představ jako takový mezičlánek, který si fixne úrok stejně jako ty a k tomu si přihodí marži, ti jsou v pohodě.

         „A co se týká místních fotovoltaiků, tak většina si komicky mne ruce nad tím, že investovali a teď „uspoří o to více“ . Což je nebetyčná kravina. Tito experti nechápou, že inflační peníze pouze nominálně zvyšují jejich náklady ušlé příležitosti a na návratnosti to nemění naprosto nic.To už bylo lepší koupit cihlu, která má na rozdíl od jejich FVE dobrou likviditu.“
         – Nesmysl. Pleteš tam náklady obětované příležitosti, ale naprosto opomíjíš rizikovost investice což je základní součást zhodnocení každé investice.

        4. Pro Runnču… Ty ,, ušlé příležitosti “ myslíš jako prachy místo na vlastní výrobu energie, poskytnout na lichvu a spekulace a podílet se tak na ožebračování svých spoluobčanů??..Napadlo tě někdy, že jsou lidi, kterým se loupežničina hnusí??..
         To bys taky mohl za ,,ušlou příležitost “ považovat potkat někoho na ulici a nevytáhnout mu šrajtofli z kapsy. FUJ👎

  1. Nejblbejsi rozhodnuti podporovat uchylku mnoha pitomcu mit v zime doma trenyrkovou teplotu. 66 miliard vyhozenych na jednorazove vzplanuti ohnicku. Pitomci, kteri v minulosti prokazali houzevnatou rezistenci proti spravnemu rozhodnuti zateplit barak nas vsechny ted stoji miliardy. Stado volu muze bucet radosti nad prihozenim otrub do koryta. Misto smysluplneho pouziti penez na investice se vse prozere a bude se v dalsim obdobi splacet. Ze vy tomu aplaudujete je neklamny dukaz zhoubnosti toho opatreni.

   1. Opatrne. Nie vsetci maju dost penazi na zateplovanie. Zateplit sa rozhodovali iba mlade rodiny ktore robili celkovu rekonstrukciu baraku a novostavby a to je male % z domov, ktore je potrebne vykurovat.

    Ono mozno miesto blbych dotacii, stacilo znizit DPH na 0% ale aj tak to nie je lacny spas. Vacsina ludi preto prechadza na tuhe palivo. Dediny zacinaju opat smrdiet ako pred 30timi rokmi.

    1. To je tezke lidem s pulmozkem vysvetlovat neco o navratnosti. Vetsina si predstavi nejake cislo, ktere ani neumi presne precist a pak z bricha reknou ze zateplovani je blbost, ze se to nevyplati a nikdo s nima nehne. Je to podobne, jako kdyz se prodava velke baleni praciho prasku a male, ktere v prepoctu stoji dvakrat tolik na jednotku vahy. Presto hodne lidi kupuje to male baleni a tvrdi, ze to velke je pro ne drahe. V souctu ale prodelaji. Ale to si nikdy neuvedomi. Luza je proste hloupa a to je nejvetsi problem spolecnosti. Jelikoz je to vetsina, tak to demokraticky vsechno brzdi a kazi.

     1. Arogantní se možná někomu můžu zdát. Zloděj určitě nejsem. Válečný štváč je nepřesné označení – ale taky s ním plně souhlasím, že proti Rusku je nutno aktivně bojovat (respektive se bránit) a porazit ho vojensky (k čemuž nezbyde než použít všechny dostupné prostředky), protože jinak našemu demokratickému a svobodomyslnému světu zachránit svobodu za této situace bohužel nejde.

      1. Proti russke agresi se svet musi energeticky branit. Da se to prirovnat s infekci u cloveka. Bez vcasne reakce muze infekce cloveka zahubit. A v pripade polovicateho nasazeni antibiotik se infekce stava rezistentni a usadi se navzdy v tele. Proto je i na Ukrajine nutne russko znicit natolik aby uz nebylo schopne ostatnim skodit.

        1. Pravdu dis sprostej dlazdici. Souhlasi i Emil Tupec!

      2. Pro Schuma…Vezmu to napřeskáčku: ,, Demokratický a svobodomyslný svět „…Tady hodně záleží na významových jemnostech. Pokud máš na mysli demokracii řeckého typu, kde byl svobodný více/méně majetný démos a bezprávní nemajetní otroci – potom ano, k takové společnosti máme blízko. A nejvíc se blížíme období, kdy počet občanů ubýval a otroků bylo více a více – většinou vinou lichvy a dluhu. A pak už jen řecký úpadek, agonie a pryč ze scény 🙂…Ta vaše svobodomyslnost je něco podobného. Milujete SVOJÍ svobodu a nezajímá vás, že je zaplacena cizím (de facto) otroctvím.
       Pokud jde o válku proti Rusku, tak ta neexistuje. Ve skutečnosti se jedná o válku proti vlastní (západní) morální, ekonomické i mocenské dekadenci. To se pak móóc hodí vnější nepřítel. O schopnost si ho vytvořit jsme dosud nepřišli🥴
       Tvoje arogance mi může být ukradená, pokud není podepřena mocí ( a to i mocí peněz)
       A že rozhodně nejseš zloděj? … To přeci říká každý lapka 😃… Ale možná seš panáček, který zatím nekrade… Ale z nakradeného jen pyšně žije 😁

        1. S tim souhlasim. Nebo si vezmete jak lide nadavaji na ostatni. Na sefa, manzelky atd. Jen toni jsou ti spravedlivi. To ale nedava logiku. A presto se tak chovame. Viz zdejsi forum. Viz Emil Tupec.

Napsat komentář