Kia Soul EV zvítězila v kanadské anketě Auto roku

redakce - 05 Prosinec 2014

Zcela nová Kia Soul EV v modelovém provedení 2015 získává ocenění Nejlepší nový vůz do města. Ocenění autu udělila Asociace motoristických novinářů v Kanadě (AJAC).auto elektromobil elektroauto elektrovůz Kia Soul EV

Elektromobil Kia Soul EV z Jižní Koreje chce prorazit ve světě
foto: Kia

TISKOVÁ ZPRÁVA

Zcela nová Kia Soul EV v modelovém provedení 2015 získala ocenění Nejlepší nový vůz do města (‘Best New City Car’) od Asociace motoristických novinářů v Kanadě (AJAC).

Slavnostnímu vyhlášení cen kanadské ankety Auto roku (Car of the Year) předcházelo týdenní testování označované jako TestFest, probíhající letos v říjnu u Niagarských vodopádů v Ontariu.

Hodnocení TestFest zahrnuje jízdy ‘za reálných podmínek’ na veřejných komunikacích – kde se motoristé běžně pohybují – aby údaje z testování a výsledky hlasování odpovídaly reálným potřebám potenciálních zákazníků. Výsledky vycházejí z jednotlivých bodových hodnocení od 73 motoristických novinářů, což je zárukou spravedlivého a objektivního srovnání.

Nová Kia Soul EV je výsledkem několikaletého specializovaného výzkumu a vývoje a je to zároveň první bezemisní elektromobil, jenž se objeví na trzích celého světa. Elektromobil stojí v popředí programu ‘Čisté mobility’ automobilky Kia, v jehož rámci bude Kia v příštích letech nabízet zákazníkům z celého světa stále větší počet ekologicky šetrných dopravních prostředků.

Jako vítěz kategorie se zcela nová Kia Soul EV 2015 kvalifikovala i do soutěže k získání nejvyššího titulu Kanadské auto roku 2015 (AJAC 'Canadian Car of the Year'), jenž bude vyhlášen 12. února 2015 na kanadském mezinárodním autosalonu v Torontu.

Zcela nový elektromobil Soul EV dále získal titul ‘Auto roku’ v Norsku, tedy zemi, která se pyšní celosvětově nejvyšším podílem elektromobilů na obyvatele.

Kia Soul EV obdržela nejvyšší skóre z 10 přihlášených kandidátů, a to pro svůj pozoruhodný design, prostorný interiér a největší dojezd na jedno nabití ze všech testovaných elektromobilů.

Pozn. redakce: test elektromobilu Kia Soul EV připravujeme.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Což takhle uspořádat interní anketu Auto roku EV-hybrid na Hybridu.cz. Je pravdou, že ČR není Kanada a pestrost a nabídka hybridu a elektromobilu 2014 v ČR silně pokulhává za Kanadou ale bylo by to rozhodně zajímavé i když netransparentní! Jinak ale to vítězství Kie Soul EV přeji!!!!

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za zajímavý nápad, určitě nad tím zauvažujeme!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já myslel, že nejlepší auta na světě jsou škodofky. Je vidět, že v Kanadě nečtou naše zaručeně pravdivé testy.

Obrázek uživatele Radovan

Páč to neznají a nevědí že "best of the best" je škodofka koktafka f kombiku f dyzlu f tedeičku f metle na hlinach :-). Možná by jim to mohli naši nejvzdělanější občané, kteří u nich přínosně žádají pravidelně o azyl, sdělit.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Jolinar

Prosim, prosim, zahrnte do toho vaseho testu jak se pousti klimatizace v aute, ja na to neprisel :-D Hadam ze na auto budete mit vic casu nez ja :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

zaměříme se na to :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dovolila bych si navrhnout větší podporu domácí produkce !! :-)
mobile.de/cz/zna%C4%8Dka/skoda/model/pick-up/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:skoda,ful:electricity/pg:vipcar/202725225.html

Obrázek uživatele Hyperloop

Kde jste k němu vlastně přišel? Rád bych si ho taky vyzkoušel ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dobrý den,
Zeptejte se v autobond na Kolbenova ul. V Praze 9
Měl jsem půjčeneho leafa na 6 dni zadarmo a kiu poté hned nabídli také.
Vše bez problému .

Obrázek uživatele Jolinar

zkuste napsat do Kia, treba Vas svezou :)
ja mel prilezitost behem nejake predvadecky, kde bylo vice EV, vcetne i3, e-up, Modelu S a par dalsich ...

Obrázek uživatele Radovan

Prodejci v ČR ještě nepochopili, že nelze prodávat něco, co vlastně nemám. Zkoušel jsem předváděčku u Kia i Nissanu. Kia v Ostravě mne poslal někam s tím, že elektro Soul EV prodávat nikdy nebudou a hned mi nabídli totožný spalovák k vyzkoušení. Tak jsem je zase poslal někam já. Kia v Praze - jediný prodejce Autobond - se zatím neozvala. Nissan Ostrava mlčení. Nissan ČR se ozval emailem i telefonicky, ale opět jen Praze, případně v Plzni Leaf i dodávka NV. Podobně jsem dopadl dříve u Citroenu / Peugeotu, také ho měli jen v Praze a jen někde. Zajímavý je v tomto kontextu Auto Heller Ostrava, dvorní prodejce koncernu VW / Škoda / Seat..... . nabízel na víkend svým dobrým zákazníků eGolf hned měsíc po uvedení na trh v ČR.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele DomoKun

Chtělo by to zde ny hybridu formou nějaké bleskovky dát vědět kdy a kde se taové akce dějí...šel bych hned...ale dozvím se takové věci v den konání...

---

Ocením jakýkoli tip od "Priusáře" :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station