Kia Soul EV - nejprodávanější elektromobil roku v Německu

Jan Horčík - 26 Leden 2016

Překvapivá zpráva přichází ze sousedního Německa. Tamní trh se stále potýká s realtivně nízkými prodeji elektroaut. Za celý rok 2015 je to "pouze" 24 171. Jednoznačným vítězem se ale stala Kia Soul EV.auto elektromobily Kia Soul EV

Elektromobil Kia Soul EV je s velkým náskokem nejprodávanější auto do zásuvky roku 2015 v Německu
foto: Kia

O kvalitách elektromobilu Kia Soul EV dobře víme díky vlastnímu testu. A nedávno nám je potvrdily i dlouhodobé zkušenosti soukromého majitele. Kdo by ale čekal, že se z jihokorejského "křečka" stane nejprodávanější auto do zásuvky v Německu?

Možná na Němce zapůsobila ona šílená reklama. Možná je to prostě jen chladný kalkul. Ale faktem je, že elektromobil Kia Soul EV skončil v Německu jako s náskokem nejprodávanější auto do zásuvky roku 2015.

Za celý rok se ho tam prodalo 3839 kusů, z toho 918 kousků jen v prosinci! Pro srovnání, BMW i3 na druhém místě si připsalo pouze 2271, Mitsubishi Outlander PHEV na třetím pak 2128.

EV-Sales
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A bude líp: insideevs.com/2017-kia-soul-ev-expected-to-get-substantial-range-boost/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když Němci to berou jako levnou hračku pro sebe a synka vedle hlavního spalováku. Kdyby to brali jako hlavní auto tak kupují e-golf a Teslu. Jako třeba Norové.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:)) mají ted jiny starosti

zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/nemecko-nakoupi-desitky-tanku-a-vrtulniku-na-zbrojeni-da-130-miliard-eur

Obrázek uživatele Radovan

Jak vidno, němečtí generálové a politici se opět chystají na minulou válku. Ta budoucí bude zcela zřejmě na území Německa, bude se jmenovat občanská a jedna z bojujících stran bude využívat prověřené a vyzkoušené Toyoty pickup s "volitelnou nástavbou". Tam jim tanky a houfnice budou docela k ničemu.
A to bohužel vidím jako velmi reálné.
Bude to takový přirozený přechod od zapalování ubytoven, stadionů a dalších míst, kam úřady ohlásily umístění nelegálních imigrantů, přes nezasahování proti násilné trestné činnosti nelegálních imigrantů versus potlačování následných protestních shromáždění hnutí typu Pegida vodními děly (najednou ten dav policii zvládnout jde), po očekávané masivní protesty běžných občanů, násilnosti a nasazení silových složek proti vlastním lidem. Což jsme ostatně viděli v ČR po řádění naší minority v Českých Budějovicích nebo Šluknovském výběžku.
Jen ti Němci mívají většinou blíže od slov k činům a jsou razantnější. Sice netuším, jak dalece lze počítat s tím, že premiérka Merkel nezemře při atentátu, ale jejich levicové Rudé brigády v poválečném Německu řádily jak černá ruka. Takže Němci mají na co navazovat a kde se učit.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Pěkný, za to by se dalo postavit určitě tak 10 milionů superchargerů a možná by zbylo i na nějakých pár jaderných elektráren :).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

myslí sami na sebe ne na korejce všecko známe ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

na zivo je inak dost mala, resp. kratka a uzka. ked som vedla nej stal s megane sedan, az som sa zlakol a na opticky klam to nevyzeralo.

Parametry dobrý, ale když to auto je tak ošklivý :-(

---

Citigoe se nedočkal, taxem koupil ZOE.

Obrázek uživatele ozana

Člověk si zvykne na všechno ;-)
zvláště když to ostatní je dost dobrý

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Je to hrozný co by človék byl ochoten slevit aby měl elektroauto ;-)

---

Citigoe se nedočkal, taxem koupil ZOE.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ABSOLUTNÍ BOMBA SUPER :DD

youtube.com/watch?v=JZiYrhP1V00

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

youtube.com/watch?v=f-U8YDol-l0

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

youtube.com/watch?v=56C4kSlGkJ8

tak táto je rozhodne najlepšia :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:DDD
youtube.com/watch?v=XvcdllFeFBY


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil