Kia představuje novou elektrokoloběžku s dojezdem 20 km

redakce - 27 Srpen 2019

Automobilka Kia vyvinula prototyp nové elektrokoloběžky. Nový model se chlubí poháněným zadním kolem, výkonnou lithiovou baterií a stylovými světly vpředu i vzadu.Nová ‚palubní‘ koloběžka by se mohla objevit v budoucích vozidlech značky Kia

Nová ‚palubní‘ koloběžka by se mohla objevit v budoucích vozidlech značky Kia
foto: Kia

Nejnovější koncept osobní koloběžky vyvinutý pro budoucí vozidla značky Kia, by měl usnadňovat ‚mobilitu na prvním a posledním kilometru cesty‘. Při uložení do vozidla se koloběžka nabíjí automaticky s využitím elektřiny vyráběné automobilem za jízdy, aby uživatel mohl hladce dorazit až do cíle své cesty.

U modelového provedení 2019 je klíčové přesunutí pohonu z předního kola na zadní kvůli zvýšení bezpečnosti a stability (lepší rozložení hmotnosti směrem vzad). Konstruktéři značky Kia kromě toho doplnili přední kolo o odpružení v zájmu hladší jízdy po nerovných površích.

Osobní koloběžka je určena pro uložení do osobních vozidel jako jejich součást a mohla by se v krátké době objevit v budoucích modelech značky Kia.

Kia chce tímto krokem zákazníkům co nejvíce usnadnit a zpříjemnit život na jejich prvním a posledním kilometru cesty. Využití elektrokoloběžky současně snižuje dopravní přetížení i emise v centrech měst.

Nejnovější verze elektrokoloběžky automobilky Kia je vybavena lithiovou baterií o kapacitě 10,5 Ah. Koloběžka se tak dokáže rozjet až na 20 km/h a na jedno nabití urazí přibližně až 20 km.

Elektrokoloběžka Kia

Elektrokoloběžka Kia
foto: Kia

Při hmotnosti cca. 7,7 kg je koloběžka velmi snadno přenosná a díky jedinečné konstrukci skládání prostřednictvím tří čepů je lehčí a kompaktnější než všechny podobné výrobky.

K ještě vyšší praktičnosti přispívá digitální displej zobrazující stav nabití baterie a rychlost; pro jízdu po setmění je elektrokoloběžka vybavena dvěma stylově tvarovanými LED světlomety vpředu a dvojicí koncových LED světel.

V rámci dalšího možného vývoje plánuje Kia instalaci systému rekuperačního brzdění k prodloužení dojezdu koloběžky o 7 %.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Anonym123

vyvinuli prototyp?
čo je už na vyvíjanie na kolobežkách?

ten text je ako zo socíka.
tento rok jeden a príští hned dva kusy ...

tá, ktorá mala byť k joniku sa vyrába?

hmmmm, ne, hmmmm, .... stejne se me Xiaomi Scooter libi vic a co je 100% ...je omnoho levnejsi, dojeda dal na nabiti a jizda nani ne nebude utrpeni jako na tomhle cosi co ma kolecka mala jak skateboard a plochu pro stani takovou no rekneme uzkou a ta buchat s podpadky na nohach by z toho pravdepodobne spadla pri prejeti prvniho mravence

to je tak kdys si v automobilce reknou ze by chteli navrhnout neco co davno existuje a vubec to neni jejich obor..... a tak navrhnou neco mnohem horsiho :)

A lidi chcípnou na to, že už sami neudělají ani krok.
Sám sem o tom přemýšlel, když sem se přistěhoval do místa práce. Řekl jsem si, že se raději projdu a udělám něco pro zdraví, než se nechat vozit koloběžkou.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Obrázek uživatele Kuk

Buď rád aspoň zbyde víc jídla a vody pro tebe :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele PALO911

Presne tak, skladacia klobezka do auta OK, ale preco musi byt elektricka? ved mame nohy, tych 3-5km to snad kazdy zvladne...

Obrázek uživatele spetak

A výrobci koloběžek nebudou mít co žrát :-)

---

Už jen EV, najeto 170 tisíc km.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.