Kia Picanto na LPG půjde do prodeje v Evropě

Jan Horčík - 26 Květen 2011

Nová Kia Picanto měla premiéru na letošním . Právě nyní přichází toto v do prodeje a chce soupeřit s takovými jako je či připravovaná malá Škodovka. pro jistotu uvede v Evropě také model Picanto Bi-Fuel na LPG.   
Kia Picantofoto: Kia

Bi-Fuel, de-facto s pohonem na plyn (LPG) a benzín, dokáže na samotný LPG ujet 597 km a na benzín dalších 184 km. Celkový dojezd je tedy maximálně kolem 781 km.

Podobně jako jiná auta na LPG, i Kia Picanto Bi-Fuel startuje na benzín, nicméně už během sekund se přepíná na LPG. "Tento model byl speciálně vyvinut k překonání strachu z malého dojezdu v Evropě a kvůli odstranění problémů se startováním při mrazivém počasí," komentoval novinku pro magazín Ward's Auto mluvčí Hyundai-Kia.

Auto má tedy dvě nádrže, 132,5l na plyn a 37,8l na benzín. V se toto prodává za cenu v přepočtu se pohybující kolem 165 000 Kč. Kia prozatím neoznámila konkrétní evropské trhy ani ceny.

Klasická nová Kia Picanto je pak vybavena benzinovým tříválcem o objemu 1,0 l.Auto je 3,6 m dlouhé 1,6 m široké, rozvor je 2,38 metru, kufr má obvykle objem 200 l, ale v LPG verzi bude nejspíš velmi omezen. Benzinová verze kupodivu příliš nevyniká ve spotřebě a bere si podle prvních testů kolem 6 l/100 km.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V texte mate preklep inak by miesto kufru bola len nadrz na plyn :)

...kufr má obvykle objem 200 l, ale v LPG verzi bude nejspíš velmi omezen...

Auto má tedy dvě nádrže, 132,5l na plyn a 37,8l na benzín...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nadrz je na 35 kg lpg a k tomu je tam 10 l nadrz na benzin, spotreba kolem 5,9/100 lpg, benzinova verze ma spotrebu okolo 4,5 l na 100 km a to se me nezda zas tak spatne

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

neni ta nadrz na benzin nejaka jina? jak by mohlo to auto ujet na benzin jen 184km kdyz by nadrz mela objem 38litru? by to zralo 19litru na 100km?!! muzete proverit tiskovou zpravu KIA?diky

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ak je ten motor primarne navrhnuty na LPG a benzin dostal iba nejaku zjednodusenu(lacnejsiu) pripravu paliva tak preco nie.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tiez mi to hned udrelo do oka. Hummer je mrtvy, nech zije Picanto! :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol