Kia Niro – nové SUV s hybridním pohonem

redakce - 12 Leden 2016

První exkluzivní fotografie modelu Niro vypovídají o sportovním a současně praktickém charakteru novinky. Světová premiéra hybridního SUV Niro proběhne v únoru 2016 na autosalonu v Chicagu 2016.auto Kia Niro koncept hybridní SUV

Hybridní hnací ústrojí bylo vyvinuto speciálně pro zbrusu nový model Kia Niro
foto: Kia

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za stylistickým ztvárněním modelu Niro stála vlastní návrhářská centra automobilky Kia v Kalifornii a v korejském Namyangu, jimž se podařilo do nového vozu promítnout praktičnost a estetickou přitažlivost kompaktního SUV v kombinaci s elegantní aerodynamickou karoserií a jemně tvarovanými povrchy.

Na zvýšených bocích v zadní části vozu, které tomuto HUV propůjčují atletický postoj, zaujmou vysoce posazené koncové svítilny s zdroji, završující celkově úhledný design celé zádi. Štíhlá charakteristická křivka modelu Niro společně se zadními okny zdůrazňuje uhlazený boční profil vozu a zároveň dává větší prostor robustním podběhům kol.

auto Kia Niro koncept hybridní SUV

foto: Kia

Zbrusu nové Niro je vůbec prvním modelem značky, který bude využívat novou specializovanou platformu Kia určenou pro eko-automobily. Toto hybridní SUV by díky zcela novému hybridnímu ústrojí (maloobjemový zážehový motor v kombinaci s el. pohonem) mělo dosahovat hladiny emisí CO2 pod 90 g/km (v kombinovaném režimu, na základě nového evropského jízdního cyklu NEDC).

SUV Niro s hybridním pohonem se veřejnosti představí letos v únoru 2016 na autosalonu v Chicagu 2016. Automobilka Kia tím současně demonstruje, jakého pokroku dosáhla ve své nabídce pohodlných a současně zábavných vozů stojících v čele hnutí za mobilitu s nízkými emisemi.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mne sa predok noveho sportigu nepaci a toto ho pripomina, ale dost designu. to vyzara zaujimavTzaujimavo, tak nizku spotrebu maju len hybridy od toyoty, teda super ze sa pridaju. Este aby to bolo rovnako spolahlive.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže, už aby zde byl únor a Kia Niro přestalo být tajemstvím. To, že Kia umí, ukázala už v minulosti. A pokud Niro bude dalším posunem a to nejen v použití hybridního pohonu tak to pouze potvrdí. Kvalita se desetiletí od desetiletí zvyšuje a je to znát.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station