Kia EV6 GT: nejvýkonnější auto značky má zrychlení jako Tesla

Dosud nejvýkonnější Kia, elektromobil Kia EV6 GT, zrychlí z 0-100 km/h za 3,5 s. Nabízí dojezd až 424 km a ultrarychlé 800V dobíjení.

Dosud nejvýkonnější sériově vyráběný vůz značky Kia, model EV6 GT, je od dnešního dne k objednání u českých autorizovaných prodejců značky. Prvním zákazníkům budou vozy dodávány od prvního čtvrtletí roku 2023. Sportovně zaměřená verze GT doplňuje nabídku modelu EV6, který si za prvních 11 měsíců od uvedení na český trh zakoupilo již 115 zákazníků. Sportovní elektromobil EV6 GT s akumulátorem o kapacitě 77,4 kWh, pohonem všech kol a výkonem až 430 kW je na českém trhu k dispozici za 1,7 mil. Kč.

Zcela nová Kia EV6 GT je technologicky nejvyspělejším plně elektrickým vozem a nejvýkonnějším sériově vyráběným automobilem značky. Zákazníkům nabízí všestrannou praktičnost, prvotřídní jízdní komfort a lokálně bezemisní mobilitu. „Model EV6 zčeřil vody automobilového průmyslu, když jako první korejský vůz zvítězil v evropské anketě Auto roku 2022 a zabodoval i v české obdobě ankety, když dosáhl nejvyššího počtu bodů v kategorii Ekologické auto roku 2021/2022. Jeho výkonově nejpůsobivější variantu GT tak na český trh uvádíme s velkým očekáváním,“ říká Arnošt Barna, generální ředitel Kia Czech.

Kia EV6 GT

Platforma E-GMP a pokročilé hnací ústrojí

Model EV6 GT je postavený na špičkové podvozkové platformě E-GMP (stejně jako Hyundai Ioniq 5), která s impozantní 800voltovou dobíjecí architekturou umožňuje ultrarychlé doplnění kapacity akumulátoru z 10 na 80 % za pouhých 18 minut. Pohonné ústrojí modelu tvoří vpředu umístěný motor o výkonu 160 kW (218 k), který spolupracuje s novým elektromotorem na zadní nápravě s maximem výkonu 270 kW (367 k). Dohromady poskytují kombinovaný systémový výkon 430 kW s maximem točivého momentu 740 Nm.

V porovnání s verzí GT-Line byly u verze GT výrazně vylepšeny dynamické jízdní schopnosti díky zástavbě nového vysoce výkonného elektromotoru vzadu, jenž přináší 63% nárůst celkového výkonu. Díky tomuto vylepšení EV6 GT zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a dosáhne rychlostního maxima 260 km/h. Lithium-iont polymerový akumulátor o kapacitě 77,4 kWh i přes vylepšené výkonové parametry garantuje kombinovaný dojezd až 424 km a až 546 km v městském režimu (dle WLTP).

Kia EV6 GT

Výhradně pro model EV6 GT je určený elektronický samosvorný diferenciál (e-LSD), který zaručuje účinné zkrocení hnací síly vozu, kdy vylepšuje držení stopy a stabilitu při projíždění zatáček automatickým přerozdělováním točivého momentu na kola s nejlepším záběrem. Součástí e-LSD jsou technologie Smart Traction (chytré držení stopy) a Smart Yaw Damping (chytré tlumení stáčivých sil), které pečlivě vyvažují jízdní stabilitu a pohodlí v souladu s dynamickým potenciálem provedení GT.

Režim jízdy GT

Kromě stávajících jízdních režimů Eco, Normal a Sport může řidič zvolit jízdní režim GT. Jízdní režim GT automaticky nastaví co nejdynamičtější odezvu obou elektromotorů, brzd, řízení, polo-aktivního systému odpružení, elektronického samosvorného diferenciálu (e-LSD) a elektronického řízení stability (ESC). ESC v režimu GT povolí vyšší prokluz kol ve prospěch těsnějšího souznění s povrchem vozovky vč. možnosti systém ESC zcela deaktivovat, chce-li řidič dosáhnout přetáčivosti vozidla.

Ještě o krok dále jde volitelný režim ‚Drift‘ k záměrnému vyvolání přetáčivosti, kdy se větší podíl (až 100 %) hnacího momentu posílá na zadní kola pro jízdu bokem bez omezení; na výjezdu ze zatáčky zase systém může začít posílat potřebný hnací moment na kola přední nápravy pro lepší akceleraci.

Odlišnosti oproti specifikacím Earth, GT-Line

Vyjma již zmíněných vylepšení se verze GT odlišuje pozměněným designem, který se propsal i do celkových rozměrů vozu. Model narostl oproti specifikaci Earth o 15 mm do šířky, o 10 mm do délky, celková výška se snížila o 5 mm, přičemž hmotnost vozu je o 80 kg vyšší. Nárůst celkových rozměrů měl vliv i na celkově vyšší koeficient odporu vzduchu (0,297).

Verzi GT jsou dedikovány i další designové detaily – od přepracovaného předního a zadního nárazníku, přes neonově zelené brzdové třmeny, zelené prošívání speciálních sportovních sedaček, až po zelené tlačítko voliče jízdního režimu GT na volantu. Vyhrazená pro sportovní specifikaci GT jsou i 21“ kola s obutím Michelin Pilot Sport 4S (255/40 R21).

Kia EV6 GT

Sportovně zaměřená verze si vyžádala jen minimální konstrukční úpravy podvozku. Šlo výhradně o zesílení bodů upevnění prvků zavěšení kol. Přední náprava dostala novou geometrii a kinematiku. Nové uspořádání je tvořeno dvojicí ramen pro lepší regulaci svislých pohybů a zajištění stabilního kontaktu s povrchem vozovky za většího zatížení v zatáčkách a na površích proměnlivé kvality.

Systém odpružení v zájmu vyšší agility používá zcela nové pružiny – vpředu o 9 % měkčí, resp. vzadu o 11 % tužší. V porovnání s provedením GT-Line jsou stabilizátory GT tužší o 15 %. Handling výkonově impozantního vozu ovlivňují i větší brzdové kotouče s odvětráváním vpředu (380 mm) a vzadu (360 mm), které spolupracují s novými vysoce účinnými čtyřpístkovými třmeny na přední nápravě.

Změn doznal i zavazadlový prostor a tažná kapacita. Zavazadlový prostor činí 480 l a při sklopení zadní řady sedadel dosahuje objemu až 1 260 l (dle metodiky VDA). Verze GT si zachovává i zavazadlový prostor pod přední kapotou, a to o objemu 20 litrů. Zvýšený celkový výkon vozidla umožnil navýšit maximální tažnou kapacitu brzděného přívěsu až na 1 800 kg (tj. o 200 kg více oproti verzi EV6), přičemž maximální kapacita tažného zařízení nebrzděného přívěsu zůstala nezměněna (750 kg).

Řešení dobíjení

Komfortní dobíjení na cestách zajišťuje lokální řešení Kia EV Power Card s 80% pokrytím sítě veřejných dobíjecích stanic a na delších mezistátních trasách je k dispozici evropská platforma Kia Charge, která zpřístupňuje více než 410 tisíc dobíjecích stanic. Obě tato řešení využívají energii z obnovitelných zdrojů**, díky čemuž je mobilita skutečně udržitelná.

Zákazníci, kteří si model EV6 GT zakoupí získávají automaticky obě dobíjecí služby najednou. V prvním roce s tuzemským řešením Kia EV Power Card mohou na dobíjení zdarma čerpat měsíční bonus 1 000 Kč vč. DPH. U evropské služby Kia Charge pak na prvních 12 měsíců zdarma získávají zvýhodněný balíček IONITY Power, s kterým na stanicích IONITY dobijí 1 kWh za cenu 7,70 Kč vč. DPH.

zdroj: tisková zpráva

49 komentářů u “Kia EV6 GT: nejvýkonnější auto značky má zrychlení jako Tesla”

 1. Hlasovani v ruzzke Duma o anexi 4 oblasti dopadlo kuriozne. Pri stejnem poctu poslancu a jednomyslnem hlasovani byly vylosovany tyto vysledky:409, 411, 412 a 413 hlasu. Pritomnych poslancu 408. Podle predsedy Duma si pry nikdo nema delat starosti o regulernosti hlasovani, protoze se jednalo o technickou chybu. A hlasovani je pravoplatne.

     1. „Asi váleční štváči a rozesírači mírové spolupráce jako jsi ty…“

      Aniž bych se chtěl zastávat Leovy rétoriky, tak v tomto případě je jednoznačným válečným štváčem a rozesíračem mírové spolupráce Rusko. O tom není pochyb.

      A tu válku (pardon, SVO) může Rusko taky zastavit, pokud by chtělo.

      1. pro Marek…,,,, jednoznačným…;… není pochyb““..To je planá rétorika a na její nereálnost ukazuje už fakt, že spousta lidí to nevidí ,, jednoznačně“ a má spoustu ,,pochyb“… Jistě můžeš tvrdit, že jde o pár ,,pomatenců“, ale to jen ve tvé bublině… Globálně se jedná o velkou ćást, dost možná i vetšinu.

        1. pro Marek…ano ve válkách se prokazatelně vraždí vojáci a civilisti … spousta věcí rozhodně prokázána není. Nejenom že si můžeš přečíst o každé události dvě protichůdné verze, ale hlavně se Rusové asi ze sportu začali střílet do vlastních nohou. Např. jen pár dní staré události, kde vinit Rusy je důkaz blbosti nebo navedenosti… Mám na mysli samozřejmě sabotáž plynovodu a zrůdný masakr v ,, záporožské brance“.
         Na otázku už jsem přece odpověděl: Pokud zaútočit, když máš dojem, že jsi v koutě a nemáš jinou možnost, je agrese, pak je Rusko samozřejmě agresor.

        2. vostep. proc je ruzzko v koute? sami se tam zamanevrovali a doufam ze budou v tom koute zazdeni navzdy.

        3. Marek:Tady máte názor „zástupce boha na zemi“ :::Štěkání NATO u ruských dveří, zkoušky zbraní. Papež přemítal o Ukrajině:::Svět není jenom černá, nebo bílá, ale hodně jedincům taková jednoduchá vysvětlení vyhovují, stačí se podívat do minulosti, tam to bylo také zpočátku jednoznačné(Gliwice, Tonkinský incident, Irák-ZHN atd.)Každých cca. deset let nějaký větší konflikt, že by to nějak souviselo se životností a obnovou zbraňových systémů, ale to je určitě jenom náhoda, že?

        4. 3k. bez uz do pryc s debilni bolsevickou propagandou o nutnosti valek k obnove zbrani. moderni zbrane zestarnou uplne sami starim a vyvojem protistrany. takove zvasty uz nikomu neimponuji. USA/zapadu mnohem vic vyhovuje stabilni trzni prostredi kde se da slusne vydelavat. kazda valka vzdy pokazila hospodarsky vyvoj. Evropa je diky NATO a EU uz 77 let bez valky. bohuzel ruzzak musi opakovane napadat sve sousedy a „bratry“. trochu blba tradice.

        5. Podle vaší logiky by Rusko muselo útočit nejpozději už při vstupu pobaltských států do NATO. To bylo, z jeho pohledu, mnohem větší ohrožení.

         Jak bylo Rusko ohroženo teď? Kdo jej a jak ohrožoval? Proč nemělo jinou možnost? To je typický ruská rétorika na omluvu vlastní politiky rozpínavosti a jako omluva vlastní neschopnosti chápat, že svět se mění a že kdo byl včera pod „jejich sférou vlivu“, dnes už být nemusí. S tím se Rusko musí srovnat a přijmout to jako fakt. Jinak narazí, jak se to už teď děje.

        6. Leo:Co je po „drogách, a prostituci“ jeden z nejvýnosnějších obchodů, a kdo je největší výrobce/prodejce zbraní na světě?Co je pro majitele stárnoucích zbraní lepší, nechat je draze sešrotovat , nebo je použít (prodat) v nějaké válce?A v době hlubokého míru budou občané proti penězům do nových zbraní, takže vnější nepřítel, takhle to už funguje tisíce let, a žádné Vaše hysterické reakce to nezmění, chápu, že E.Musk Vám sundal růžové brýle, ale je to realista, a má „koule“ to zveřejnit.

        7. Ano, Rusko je agresor a všechny přímé i nepřímé důkazy to podporují…

        1. pro Bambule….Vysoké IQ se pozná tak, že věříš komu fandíš?? AHA 😉

        2. Vysoke IQ se pozna pomerne obtizne, ale nizke IQ se prozradi samo. Nejvetsi chytak pro pulmozky je, kdyz jim populista nakuka do hlavy nejake moudro, ktere je neslucitelne s logikou. A k tomu mu da pocit, ze tuto informaci ma jen on a tim je nad vsemi ostatnimi povyseny. Je to spolehliva metoda pouzit blbce k sireni nesmyslu a on se pritom citi jako jedinny kdo vse prokouknul.

        3. pro Bambule….Tak to přesně sedí na tebe a Marka, když věříte propagandistům, že Rusové se opakovaně závažně sebepoškozujou…(to rozhodně neznamená, že nemají na svědomí žádná svinstva — abys to zas všechno nepřetočil)

        4. Já nikde nepsal. že věřím tomu, že Rusové se opakovaně závažně sebepoškozujou. Odkud to máte?

        5. vostep zrejme narazi na NS1 a 2. Ale nejak neni schopny se vymacknout.

        6. pro Marek… úmyslně zamotáváš diskusi, protože argumentačně jsi slabý… nevidím důvod pokračovat.

        7. Drvoštěp:
         Ty mi podsouváš něco, co jsem nenapsal a když tě na to upozorním, tak to máš za zamotávání diskuse? OK, taky způsob, jak diskutovat 🙂

        8. Pro Bambule… nejde jen o nesmyslně ukončené plynovody, ale hlavně o povraždění a zmrzačení desítek civilistů, kteří směřovali v den anexe z Ukrajiny do Ruska záporožským průchodem. Svérázná oslava, že? Tvý hrdinové se máchají v krvi civilistů! Hnus 🤮

        9. vostepe, jsi uplne vedle. to byli Ukrajinci kteri jeli vyzvednout sve blizke aby je odvezli na Ukrajinu do bezpeci. Nikdo se tam nevracel, naopak ti co na ne cekali chteli pryc od ruzzaku. ruzzak pouzil protileteckou raketu s-300 protoze mu neslo do hlavy kdo to v tech autech jede. stejny zkrat separatu jako u MH17.
         Vsichni se v anektovanych uzemich boji ze pujdou jako kanonenfutter, proto chteli zdrhnout.

        10. Pro Bambule… vždycky když to smrdí falešnou vlajkou, tak ,, to byl zkrat“ , nebo ,,U ruzzáků logiku nehledej“.. Tak jistě, že… Hele a nemohli ty taxikáře uprchlíků pustit tam a zpátky už ne?…A jóó vlastně — to by ty untrmenše nenapadlo 🙄

        11. ruzzak videl na obrazovce z dronu kolonu aut smerujicich k jeho pozicim. co ho asi napadlo? spravne, napadlo ho vschny nacky znicit. je to porad to same, ruzzak se nezmeni.

       1. Tak takovouhle sračku může napsat jen debil nebo Ruský debilní troll… znejistit, zamlžit, odvést pozornost jinám a relativizovat… a mezitím krást majetek, území a odvádět pozornost od vlastních problémů… Rusko nikdo do kouta nezatáhl… ani v roce 2014 když obsadilo Krym, ani potom, když poslalo svoje vojáky podporovat separatisty, ani v roce 2022 když napadlo znovu Ukrajinu… Počáteční záminky typu „Ukrajina má/vyvíjí jaderné zbraně“ se sice nijak nepotvrdily, ale už to bylo rozjetý… bylo třeba Ukrajinu denacifikovat (i když tam není takové zastoupení nácků jako v Rusku a Ukrajinci si zvolili židovského prezidenta), bylo třeba zastavit rozpínání NATO, bylo třeba chránit Ruské občany… záminek bylo spousta, ale nic neobstojí proti tomu, že Rusko je agresor, napadá samostatný suverénní stát a nelegální maškarádou se snaží vyvolat dojem, že připojuje cizí území… Má to úplně stejnou právní váhu jako aktuální připojení Královce k ČR… z hlediska práva v tom není rozdíl… tak zoufalé věci Rusko předvádí v situaci, kdy ho na hlavu porazila armáda mnohem menšího státu…

    1. Včera starlink hrdina, dneska padouch spodina… aneb Leodendulovy hysterické názorové veletoče.
     Ale nepřekvapil si. Názorové veletoče elektromobiliní komunity jsou pro ni charakteristické. Stejně tak fanatismus, utopistické nerealistické fantazie a neschopnost kritického myšlení.

     Teď bude jen zajímavé sledovat, kolik oveček bude následovat svého guru. 😛
     Každopádně proválečná propaganda to nebude mít jednoduché, absorbovat takovýto tvrdý direkt.

      1. pro Marek … složité vysvětlování. Pokud nechápeš jaké důsledky bude mít (a hlavně už má) propaganda a la Leodendula, já ti to vážně nejsem schopen na pár řádcích osvětlit…
       Podobně je to s ruskou agresí. I když s ní nesouhlasím, chápu že se Rusové cítili zahnaní do kouta a provedli preventivní úder. Pokud chceš hledat počátek války, musíš na majdan 2014. Rusko objektivně není jediným agresorem, ani prvním kdo porušil smlouvy, dohody, ústavu… Taková je realita i kdyby se západní propaganda posrala. Už teď táhne prdel po zemi jak má krátké nohy…

       1. 77:::Kdo nejde s námi, jde proti nám. Tohle staré bolševické heslo dostalo v současnosti opět křídla. Nevolíš Drahoše? Pak dozajista uctíváš Zemana. Nepodporuješ Fialu? Jsi Babišova kobliha. Jsi proti povinnému covidovému očkování? Jsi antivaxer. Kritizuješ EU? Táhni do Ruska. Nemáš na profilu ukrajinskou vlaječku? Jsi ruský šváb. Nejásáš nad Zelenským? Jsi Putinův troll. A takhle by se dalo pokračovat dál a dál.
        Ano, takhle jednoduchý je svět některých lidí.(Citace:autor Petr Štěpánek)

        1. kdo napise takovou blbost, ten zrejme musi take tak jednoduse myslet. vy si asi nedovedete predstavit ze ostatni premysli trochu hloubeji a zvazi mnoho argumentu. ale komunisti vzdy meli uderny hesla a proto tomu tak fandite. PS. nackove jakbysmet, je to stejna sebranka, s dutou lebkou a silne vyvynute svaly kolem potravinoveho otvoru.

        2. Leo:potrefená husa?!Bohužel jste nepochopil obsah, ale to se fanatikům občas stává, zkuste si to ještě jednou v klidu přečíst.

        3. cist vase slinty je uz tak mrhani casem. dvakrat by bylo uz neunosne. ale verte ze jsem pochopil hned napoprve jak jednoduse myslite.

        4. Leo, máte problém s chápáním psaného textu?(Citace:autor Petr Štěpánek)

        5. 3k. kdyz neco citujete a navic to vitezoslavne prezentujete, pak je jednoznacne, ze se s tim ztotoznujete. presne vas to vystihuje, redukujete vse na jeden aspekt a pak s tim operujete. nejste schopny udelat ucelenou analyzu. proste natvrdlej komous/nacek a ke vsemu ruzzotroll.

        6. Leo:Máte opravdu zvláštní uvažování(černá, bílá), ale u Vás mě to vůbec nepřekvapuje, a ty urážky také.

Napsat komentář