Kenguru - elektrické auto pro vozíčkáře

redakce - 18 Červenec 2014

Lidé upoutaní na vozík se dnes sice mohou běžně přepravovat autem, ale vyžaduje to nemalé úsilí a dostatek času. Mladá americká firma se rozhodla, že život vozíčkářům zjednoduší. Navrhla pro ně speciální elektrické auto jménem Kenguru.Kenguru - elektrické vozítko pro vozíčkáře. Zajímal se o něj osobně dokonce i americký prezident Barack Obama.

Kenguru - elektrické vozítko pro vozíčkáře. Zajímal se o něj osobně dokonce i americký prezident Barack Obama.
foto: Kenguru

Kenguru, elektrické auto pro vozíčkáře, se mělo původně začít vyrábět už před dvěma lety. "Objevily se ale nějaké technické problémy, které nás donutily vrátit se zpět k rýsovacím prknům. Zároveň jsme mezitím potřebovali na rozjezd výroby sehnat další peníze," komentovala situaci pro magazín AutoblogGreen šéfka firmy Stacy Zoern.

Kenguru rozhodně není prvním automobilem speciálně navrženým pro vozíčkáře. Ostatně, i běžná auta se dnes upravují tak, aby pro ně byla snáz přístupná a ovladatelná. Jenže jak se říká, starého psa novým kouskům nenaučíš. A když, tak s obtížemi.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevík kolik toho v lošticíc s elbee udělali ale na to kolik na to dostali dotaci na zahájení sériové výroby moc ne.. Nehledě na to strašlivé technické řešení otvíracího předku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím s tím, že to řešení, vyklápět předek je nepraktické. A celkově je to řešeno neprakticky. Za tu dobu, co se s tím babrají, už to mohli pochopit. To vozítko je vhodné snad jedině pro velmi omezený počet invalidů a ještě jen jako přibližovadlo pro nejbližší okolí v místě bydliště, pokud by cena byla do 100 000. A na delší cesty mít pořádné auto.

Obrázek uživatele Hyperloop

Jdi se jim tam přihlásit, že jim to vyřešíš líp. Jistě takového experta jako ty z fleku zaměstnají ;)

~

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mam tyto miniprditka zasebou, co je na elektriku, to neutahne klimatizaci a nikam to nedojede a nic to neuveze miniosobák upravený napr od sirusautomotive.co.uk to uzitkovosti a vydrzi nikdy nenahradí

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nu ale toto vozidlo není určeno pro každého. A pro lidi postižené je toto jedinečně SUPER. Jen je škoda, že je o něm informace tolik strohá. Předpokládám, že vozíčkář do tohoto muže vjet i s běžným "nemotorovým" vozíkem. Jak je u něho řešeno ukotvení vozíku, předpokládám, že veškeré ovládání je umístěno před vozíkem na palubce. V USA jsou lidé k sobě ohleduplnější, takže jediný vstup do vozítka není problémem, v ČR by to problém byl.

Obrázek uživatele Hyperloop

Tenhle český projekt mi tedy přijde zajímavější, i když elektromobil to není:
http://auto.idnes.cz/vozitko-pro-invalidy-elbee-dda-/automoto.aspx?c=A140515_171830_automoto_fdv

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Již je v provozu a jezdí například v Brně - Líšni a pro jeho majitele je určitě velkým přínosem.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station