Kde nabíjet v Česku zdarma? Ukáže vám nová mapa

Jan Horčík - 25 Listopad 2020

Vývojář a elektromobilista David Vávra vytvořil mapu nabíjení v ČR zdarma. Uživatelé mohou přidávat i další nabíjecí body.nová mapa nabíjím zadarmo

Mapa nabíjení elektromobilů zdarma a nepodmíněné útratou
foto: Nabíjím zadarmo

"Po půl roce s elektromobilem nás stále překvapuje, kde všude jde nabíjet zdarma. Ale najít taková místa je často problematické. Existují mapy nabíječek, ale filtr na nabíjení zdarma moc nefunguje. Někde je např. zdarma pouze AC, ale DC je placené a mapa ukazuje nabíječku jako placenou," vysvětluje Vávra, proč se do projektu nové mapy pustil.

Mapu najdete na adrese mapotic.com/nabijim-zadarmo. Funguje dobře na webu i na mobilu. A funguje dobře i v Tesla prohlížeči. Na mobilu klikněte u nabíječky na ikonku navigace, to spustí Google Mapy, tam klikněte na tři tečky, “Sdílet trasu”, vyberte aplikaci Tesla a to spustí navigaci v autě.

David Vávra
Zpět na HybridPřidat komentář

Area Bory Plzeň - oba dva AC stojany odstraněny!

Třeba Billa to má pro zákazníky.
Pokud si tam bude každý jezdit nabíjet jen pro to, že je to zdarma, tak brzy čekejme nějaké omezení.
Nehledě na to, že zákazník, který bude chtít při nákupu nabíjet bude naštvaný, že tam nabíjí někdo jen aby ušetřil pár korun a reálně nic nenakupuje.
Nějak tím nabíjením zdarma nejsem unešen. Jízda elektromobilem je tak levná, že mě to ani nezajímá, jestli zaplatím pár korun, nebo ne.

---

30 tis km elektricky od roku 2018

A co Dukovany. Mají tam u informačního centra 11kW AC. Dost často využívám.

V Dukovanech mi to Zoe odmítlo nabíjet. Přitom aplikace Čezu ukazuje 22kW. Ale i kdyby to mělo 11kW tak by to přece mělo umět autu říct aby snížilo proud.

---

Renault Zoe ZE50 *** FVE 4,55 kWp + VtE 1kW

Mám Konu, nabíjení vždy bez problémů.

Děkuji za zkušenost, Dukovany jsem přidal na mapu. Jinak crowdsourcing je zapnutý, můžete přidávat body také.

Super, diky. Komunita se angazuje a to je dobre znameni. Hodne stesti s aplikaci.

Díky za podporu!

Tak bacha Siemens Praha uz delsi dobu mimo provoz a pouze s kartou

Jste si jistý? Jiný majitelé zase psali, že tam nabíjí.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol