Kaufland nabízí řidičům elektromobilů už 50 nabíjecích stanic, chystá desítky dalších

redakce - 29 Březen 2021

Dva nové stojany umožňující rychlé dobití elektromobilů hlásí prodejny řetězce Kaufland v Pardubicích a Dvoře Králové.Počet nabíjecích stanic ČEZ umístěných na parkovištích sítě Kaufland tak přesáhl padesátku. Loni u nich elektromobilisté načerpali celkem 460 milionů kWh, meziročně o 66 % více. Tato energie by umožnila jednomu elektromobilu 76 cest kolem světa.

Počet nabíjecích stanic ČEZ umístěných na parkovištích sítě Kaufland tak přesáhl padesátku. Loni u nich elektromobilisté „načerpali“ celkem 460 milionů kWh, meziročně o 66 % více. Tato energie by umožnila jednomu elektromobilu 76 cest kolem světa.
foto: ČEZ

Spolupráce energetiků s nákupním řetězcem znamená pro vybrané nové a zmodernizované prodejny Kaufland vždy instalaci minimálně jedné stanice. Maximálním počtem stojanů rychlého dobíjení se mohou pochlubit lokality v Ostravě-Zábřehu a na pražském Vypichu, kde funguje hned trio stanic.

Celkem nabízí Kaufland dobíjení od ČEZ ve dvanácti krajích České republiky, nejvíce v Praze (13), Moravskoslezském, Středočeském (po 7) a Královéhradeckém kraji (6). Nejzápadněji situovaná stanice u prodejen Kaufland je v provozu v Ostrově nad Ohří, nejvýchodnější v Karviné, nejseverněji fungující stojan je v Jeseníku a nejdál na jihu v Hodoníně.

„Elektromobily už se staly plnohodnotnou alternativou ke klasickým autům. Kaufland při svém podnikání klade důraz na trvale udržitelný rozvoj a podporuje různé ekologické technologie včetně elektromobility. Zrychlujeme tempo instalací dobíjecích stanic na parkovištích našich prodejen. V této službě vidíme jednoznačný benefit pro naše zákazníky i širší veřejnost. Ve spolupráci s ČEZ chceme pokračovat i v dalších lokalitách napříč celou Českou republikou,“ doplňuje Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Loni zastavili elektromobilisté u některé z prodejen Kaufland celkem 38 547krát a „načerpali“ zde dohromady 460 184 kWh elektřiny. S takovou porcí energie by jeden elektromobil střední třídy dokázal urazit 3 067 893 km, a více než 76krát tak objet zeměkouli.

Průměrně elektromobily na stojanech u prodejen Kaufland při jednom dobíjení odebraly 11,9 kWh elektřiny. O rok dříve přitom na dobíječkách ČEZ u prodejen Kaufland odebrali řidiči e-aut 276 461 kWh. Meziroční růst tak dosáhl 66 %.

Síť veřejných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ, největší svého druhu v České republice, je rozsahem srovnatelná se středně velkými řetězci klasických čerpacích stanic. Každá ze stanic představuje dva dobíjecí body, takže v síti ČEZ může v jednom okamžiku dobíjet baterie až 560 elektromobilů.

Celkový instalovaný výkon dobíjecích bodů v síti činí více než 18,5 MW, což je např. ekvivalent středně velké vodní elektrárny zásobující ekologickou elektřinou domácnosti 50tisícového města.

Řidičům e-aut garantuje ČEZ u drtivé většiny stanic odběr skutečně bezemisní energie – a to díky certifikaci původu elektřiny z obnovitelných zdrojů operátora trhu OTE.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

V Ostravě, 3.největším městě ČR, jsou 4 Kauflandy - Mariánské Hory, Moravská Ostrava, Poruba a Zábřeh. Poslední sousedí s OC Avion Shopping Park. Na něm nově vyrostly 3 rychlonabíječky a zmizela historická pomalá. Proč nevyrostly raději u všech 4 prodejen, těžko soudit. Protože s Avionem sousedí 2 čerpací stanice, kde na Benzině je taky rychlonabíječka ČEZ a na MOL v opačném směru je EON. Nicméně 19.4.2021 se Poruba zavírá a projde rekonstrukcí. Tak doufejme, že se zde rychlonabíječka objeví. Nedaleký Lidl ji má už dlouho a ten v Ostravě-Zábřehu paradoxně také.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?