Kaufland má další dvě rychlodobíjecí stanice pro elektromobily – v pražské Podbabě a Modřanech

Dalšími prodejnami řetězce Kaufland, které nabídnou řidičům zázemí pro rychlé dobití elektromobilů, jsou Modřany a Podbaba nacházející se ve čtvrté, resp. šesté pražské městské části.

V uplynulých měsících vyrostly stanice na parkovištích Kauflandu doslova po celé republice – od Ostrova nad Ohří až po Karvinou. Skupina ČEZ plánuje ve spolupráci s nákupním řetězcem vybudovat několik desítek těchto zařízení.
foto: ČEZ

Společnost Kaufland ve spolupráci s Elektromobilitou Skupiny ČEZ postupně vybavuje parkoviště svých prodejen rychlodobíjecími stojany. V první vlně vzniká u nových a zmodernizovaných prodejen vždy minimálně jedna stanice. Aktuálně byly zprovozněny rychlodobíjecí stanice u pražských prodejen Kauflandu v Modřanech (Lhotecká ulice) a v Podbabě (ulice Pod Paťankou).

Rychlodobíjecí stanice tohoto typu fungují i v režimu tzv. normálního AC dobíjení (dobije elektromobil v řádu hodin), který Kaufland nabízí svým zákazníkům bezplatně. Zákazníkům stačí mít nainstalovanou aplikaci Polyfazer Direct.

Celkem je momentálně u 18 prodejen Kaufland v ČR řidičům elektromobilů k dispozici 22 veřejných dobíjecích stanic, z toho 19 rychlodobíjecích. V uplynulých měsících vyrostly rychlodobíjecí stanice u prodejen Kaufland doslova po celé republice – např. v Blansku, Hodoníně, Jablonci nad Nisou, Karviné, Kolíně, Kuřimi, Ostrově nad Ohří, Šternberku, Teplicích, Velkém Meziříčí nebo v několika pražských lokalitách.

„Elektromobily se stávají velice oblíbenou alternativou vůči klasickým autům, ve městech jde v poslední době dokonce o jeden z trendů. Kaufland na tento trend reaguje instalací dobíjecích stanic na parkovištích našich prodejen, abychom zákazníkům umožnili pohodlnější cestování. Rádi bychom proto pokračovali instalacemi v dalších lokalitách napříč celou Českou republikou,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

„Rozvoji elektromobility v České republice velmi pomáhá, že Kaufland plánovitě vybavuje své areály dobíjecí infrastrukturou, kterou nabízí u svých prodejen už v devíti krajích České republiky. Nákupní řetězce jsou místy, kde lidé tráví desítky minut a současně tu existuje i přirozené zázemí pro řidiče,“ uvedl Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

V České republice je aktuálně registrováno více než 3000 elektromobilů. V roce 2017 přibylo 400 vozů na elektrický pohon, o rok později 725 elektromobilů a loni 789 e-aut. Odhady dalšího vývoje hovoří počínaje příštím rokem o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů.

Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy, i v České republice se elektrická auta definitivně stávají běžnou součástí zejména městského provozu. Vyšší dojezd nových typů elektrických vozů v kombinaci s hustší sítí veřejných dobíjecích stanic také definitivně otevírají pro elektromobilitu cestování mezi městy.

tisková zpráva

18 Comments on “Kaufland má další dvě rychlodobíjecí stanice pro elektromobily – v pražské Podbabě a Modřanech”

  1. Třeba si vzpomenou i na Kaufland v J. Hradci. Ale jo, ČEZ
    Třeba si vzpomenou i na Kaufland v J. Hradci. Ale jo, ČEZ maká a já jsem za to rád. Nějak se ale zatím nemůžu dočkat mobilní aplikace na nové schéma účtování, což mělo být v polovině ledna.
    Zato EON se tento rok nijak nepředvedl, nepřibylo vůbec nic. I když možná nás „potěší“ zase nějakým AC sloupkem, abychom měli při cestování příležitost si prohlédnout okolí onoho místa v detailech.

Napsat komentář