Kanaďan postavil hoverboard - a hned je v Guinessově knize rekordů

Jan Horčík - 02 Červen 2015

Kanadský vynálezce Catalin Alexander Duru postavil vlastní hoverboard. Na létajícím prkně ne nepodobném tomu z filmu Návrat do budoucnosti uletěl 275,9 metru a ihned se zapsal do Guinessovy knihy rekordů.auto hoverboard kanaďan

K překonání rekordu stačilo překonat vzdálenost 50 metrů. Kanaďan ale uletěl víc než 5x dál. Navíc dosáhl výšky až pěti metrů. A údajně by to šlo ještě výš.
foto: guinnessworldrecords.com

Rekordní let na podomácku vyrobeném vodotěsném hoverboardu, jehož vývoj a výroba trvala 12 měsíců, se uskutečnil na jezeře Ouareau v Québecu. Nejsou zatím známy podrobnosti o konstrukci hoverboardu, ale je jasně vidět, že jde o posunutí technologie dronů zas o kus dál.

V podstatě jde o obřího drona s dostatkem výkonu a kapacity baterií nato, aby dokázal unést stojícího člověka. Navíc musí být vybaven vskutku propracovaným kontrolním systémem, aby dokázal "ustát" přenášení váhy a poryvy větru.

Let ale trvá méně než minutu a je jasné, že tohle zařízení jde na samou hranici dnešních možností akumulátorů. Problémem může být i vysoká hlučnost zařízení. Přes to všechno nepochybujeme, že nejsme sami, kdo by tohle chtěl mít doma.

guinnessworldrecords.com
Zpět na HybridPřidat komentář

trochu vetsi dron s ovladanim pomoci nohou, vypada to dobre :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Walkeer: To je vidět, že toho moc neznáš. Tahle záležitost je jen aprílová sranda.

Kdyby to někdo skutečně chtěl mít doma, tak my mu to postavíme. Jen to poletí cca 10 minut.

dneska to opravdu neni problem, staci tam dat dostatecne mnozstvi lipoly baterii, silne motory a mirne upraveny flightcontroller z ciny :) sam jsem si dron postavil a je to prekvapive jednoduche. 10min ve vzduchu s clovekem, tedy zatezi cca 70kg by byl docela hustarsky kousek pri zachovani podobne velikosti, obavam se ze to by potrebovalo vyrazne vetsi vrtule a o hodne vice akumulatoru. tady je mala ukazka co se da dnes bez potizi vyrobit: https://www.youtube.com/watch?v=8F0Q0v7H_9Q

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

10 minut na jedno nabití, nebo 10 minut celkově jako životnost? Jestli na nabití, tak je to super úspěch, protože podle článku to tomu Kanaďanovi vydrželo 1 minutu. Čili určitě postavte - zápis do Guinessovky máte jistý.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station