Jezdit na CNG je stále výhodnější

Petr Soukup - 25 Květen 2011

V době, kdy ceny benzínu a nafty atakují stále nové rekordy a každá cesta autem se citelně prodraží, vyvstává otázka, zda bude zdražovat také stlačený zemní plyn (CNG). Zeptali jsme se Marka Veselého z Pražské plynárenské.  
Fiat Multipla CNGfoto: Hybrid.cz

„Dle dostupných informací nebudeme s cenou CNG do konce roku 2011 hýbat,“ prozrazuje Veselý. Přitom právě Pražská plynárenská na svých stanicích drží ty nejnižší ceny z celé České republiky - 21,20 Kč s DPH.

Spekulace o možném zdražení se začaly množit před několika týdny, kdy největší tuzemský dodavatel plynu RWE oznámil zdražení pro domácnosti v průměru o téměř deset procent. Jenže chyba lávky. Podle našich informací ceny u plnicích stanic pod hlavičkou RWE vůbec nesouvisí s plynem pro domácnosti, ale odráží vývoj benzínu a nafty. Navýšení ceny nafty o jednu korunu má za následek zdražení asi o 35 haléřů u plnicí stanice RWE.

Detail kompresorufoto: Hybrid.cz

Od dalších provozovatelů zatím žádné informace o předpokládaném vývoji cen CNG nemáme, jisté je pouze jedno: rozevírající se nůžky mezi konvenčními palivy a stlačeným zemním plynem výrazně zkrátí dobu návratnosti investice na pořízení spalujícího zemní plyn. To už je samo o sobě dostatečnou motivací, Pražská plynárenská však přichází s dalšími příjemnými pobídkami.

Stačí splnit tři poměrně jednoduché podmínky, a sice – být zákazníkem Pražské plynárenské pro odběr plynu v kategorii Domácnost či Maloodběratel, pořídit si jejich tankovací CNG kartu a nemít vůči společnosti žádné pohledávky z minulosti.

Odměnou za výše zmíněné potom bude 10% sleva z celkové měsíční faktury za CNG zakoupené u všech plnicích stanic, které jsou připojeny do systému CNGCard na území ČR a navíc poukázka na benzín v hodnotě 300 Kč v síti Benzina každý měsíc.

Na území hlavního města, kde je CNG nejlevnější, potom vyjde 1 kg stlačeného na 19 Kč s DPH, což po přepočtu odpovídá tankování benzinu za necelých 14 korun! Ani mimopražští však nemusí zoufat. Desetiprocentní sleva srazí ceny i těch nejdražších stanic pod 22 Kč za kilogram a hlavně – díky otevřenému trhu může být zákazníkem Pražské plynárenské kdokoli z celé České republiky, nejen pouze obyvatel hlavního města, jak praví hluboce zakořeněný mýtus.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

uvidime dokedy vydrzi absencia spotrebnej dane...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.