Jepičí život Mid-range verze elektromobilu Tesla Model 3 skončil tak rychle, jako začal

Jan Horčík - 19 Březen 2019

V říjnu 2018 představila Tesla novou verzi elektromobilu Tesla Model 3 "Mid Range". Nyní ji opět zrušila.auto elektromobil Tesla Model 3

Mid range verze elektromobilu Tesla Model 3 byla v nabídce pouze necelého půl roku
foto: Tesla

Elon Musk a jeho Tesla se rozhodně nebojí dělat časté a rázné změny v nabídce svých elektromobilů. Někdy dost možná i poněkud chaotické. Mid-range verze elektromobilu Tesla Model 3 s cenou $45 000 a dojezdem asi 416 km (EPA) měla být jakousi dočasnou náplastí před příchodem nejlevnější verze Modelu 3 za $35 000.

Ta byla aktuálně konečně uvedena na trh a je o ni značný zájem, a tak už Mid Range verze není potřeba. Pro Teslu to znamená zjednodušení výroby, pro zákazníky zpřehlednění nabídky. V prodeji je tak celkem pět verzí Modelu 3: dvě Standard a tři Long Range.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já to říkal ze skrachujou všichni se zbavují akcií, Tesla přišla už o 20 miliard.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No jo nastane konec sveta.

Mid-range byl od začátku lemur -> LeMR -> limited edition mid-range.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hmm zajmavý 1* :) takže počezky to byla taková teslí LeMRa :)))

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/tesla-motors-usa-/tesla-model-3/

Nejspis to byla malo objednavana verze. A pokud to byla softwarem osekana baterka, tak to nedava smysl. Vyrobni naklady stejne jako LR a prodejni cena nizsi.

Nebyla to SW zamcena LR. Byla to LR se stejnym battery packem ale mene clanky = drahe na vyrobu. Ty nove SR maji specialni levnejsi battery packy. Tudiz MR byla na odpis uz odzacatku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prosim Vas pane Vondraku, snazte se nokomolit cestinu pouzivanim slov ktera nejsou ani ceska ani Anglicka - battery “ packy “. Co takhle cesky vyraz “ baliky baterii “ ? Kdyz uz chcete znit zajimave a odborne tak to cele sdelte v anglictine- jestli to dokazere. Vim, ono se hodne nosi v republice snazeni o pouzivani poloanglickych skomolenin, ale jen to sklizi soucitny usmev u tech co jen trochu anglictinu ovladaji.
Tak se polepsete prosim v obou jazycich...
Karel

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A jé, grammar-nazi co je líný psát s diakritikou, a navíc ani pořádně neovládá dotyčný jazyk, a je líný použít i automatický korektor. _S_komolenina je neexistující slovo; když už, tak _Z_komolenina.
A jako třešnička na dortu, není to sada baterií, protože v české technické terminologii baterie sama o sobě znamená sadu článků; a to buď primárních (tedy nedobíjitelných), nebo sekundárních (akumulátorů).
Tak se prosím kroťte především vy, a když už chcete někoho prcat, dělejte to správně.

Prej balik baterii :D jedinej balik ses tady ty :) Ja mel vzdycky z cestiny za 3, sorry vole:)

A nemohl by nadále používat zažitý termín, kterému všichni rozumí a ne nějaký právě vymyšlený Karlův novotvar?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když už tak sada baterií.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nooo já bych to napsal : "baterýpeky" Oni kdo fčezký zemi tady velebí anglány že ;) Jejich řeč používáme jen dyž se nám to hodí. ČEZky píšeme protože vládá a čez sou jaký sou. No a když do toho zapojíme holyvůdský přízvuk zní to vo dost zajmavěji když už je ftý čezký díře taková elektro nuda ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A tušíte, díky je rozdíl mezi baterií standard range a standard range plus? Stejná ale sw zamčená menší?

SR je jen zamcena SR+

Obrázek uživatele PetrVins

Nevíte někdo kde je možné, co nejblíže ČR, půjčit na víkend Tesla Model 3? Tuším, že nějaká půjčovna v Německu objednala více kusů Modelu 3. Jsem z Ústí nad Labem.

---

Nissan Leaf 40kWh (najeto 70tis.km), FVE 5kWp + 15kWh baterie, trubice na ohřev TUV, vytápění biomasou, využívání dešťové vody

Taky mám v plánu, chtěl jsem tedy symbolicky na 33. narozky, ale za těch 14 se to asi nestihne :) V Německu (viz odkaz od Leodendula níže) jsou ceny příznivé až od týdne a víc, na víkend je to mastných 500 €, tedy cca 13 tisíc, což je šílené v porovnání s tím, když si můžu tady půjčit za 9990 na víkend TMS (nebo ještě výhodněji od HoppyGo) a nemuset se vláčet do Lipska a zpátky.

https://nextmove.de/fahrzeuge-und-preise/tesla-model-3/
...
https://nextmove.de/winterangebote/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla si ohledne sve nabidky muze delat co chce. Pusobi to nekdy divne ale dovnitr nevidime. :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?